22 kwietnia 2020

Jacqueline Fine – prezentacja Talii początkowej badacza

ahc50_box

Każdej nocy sny Jacqueline Fine wypełniają rzeczy, które jeszcze nie nadeszły. Z początku myślała, że te sny to jakaś koszmarna klątwa. Jednak gdy zaczęła kontrolować swoje wizje i obserwować widziane w nich wydarzenia z coraz większą dokładnością, zrozumiała, że nie jest to klątwa, lecz powołanie. W istocie, Jacqueline Fine (Podstawowa talia badacza – Jacqueline Fine, 1) potrafi manipulować losem związanym z żetonami chaosu jak nikt inny. Kiedy badacz w jej lokalizacji miałby odkryć dowolną liczbę żetonów chaosu, może odkryć dwa dodatkowe, a w zamian anulować dwa spośród wszystkich odkrytych żetonów! Oczywistym jest, że proroctwa Jacqueline przydają się podczas każdego testu. Jednak najlepiej współgrają z nowym arsenałem Zaklęć pojawiających się w ramach tego rozszerzenia, jak na przykład Lazurowy płomień (Podstawowa talia badacza – Jacqueline Fine, 7) czy Jasnowidzenie (Podstawowa talia badacza – Jacqueline Fine, 8). Oba te Zaklęcia są wyjątkowo skuteczne, jednak odkrycie najbardziej pomocnych żetonów chaosu podczas ich wykorzystania, wiąże się z dodatkowymi konsekwencjami. Na szczęście, zdolność Jacqueline pozwala na zdanie testu, unikając przy tym tych reperkusji.

ahc50_karty

Przeglądając karty, na które warto poświęcić punkty doświadczenia przy wzmacnianiu talii Jacqueline, warto zwrócić uwagę na Szaty niekończącej się nocy (Podstawowa talia badacza – Jacqueline Fine, 22), atut pozwalający zagrywać karty Zaklęć niższym kosztem i bez wywoływania ataków towarzyszących. A może wolicie zdecydować się na Odnowienie mocy (Podstawowa talia badacza – Jacqueline Fine, 29), by szybko uzupełnić ładunki swoich Zaklęć i Relikwii, co pozwoli skutecznie kontynuować dochodzenie nawet po wyczerpaniu swych mistycznych zasobów.

ahc50_plomien_szaty

Talia początkowa badacza Jacqueline Fine nie jest samodzielnym produktem. Jest to dodatek do gry Horror w Arkham: Gra karciana.