30 marca 2016

III fala dodatków do Star Wars: Armada

armada_pudelko

Mamy przyjemność ogłosić, że trwają prace nad polskim wydaniem III fali dodatków do gry Star Wars: Armada.

Przygotujcie się na nadejście nowych statków, które wzbogacą wasze floty w niesamowite możliwości taktyczne. Zasady Star Wars: Armada pozwalają na idealne dopasowanie swojej floty do ulubionego stylu gry. Wraz z nowymi statkami te możliwości jeszcze bardziej się rozszerzą. Dodatki zawarte w III fali rozszerzeń sprawią, że gra będzie jeszcze bardziej taktyczna i złożona. Imperialne transportowce szturmowe i Rebelianckie transportowce wprowadzają do gry nowe zasady związane z flotyllą. Teoretycznie to zwykłe statki, jednak jest kilka wyjątków.

15130N-SWM18_Reference_Card-PO-2Flotylle na horyzoncie

Flotylle, które pojawią się w grze wraz z III falą dodatków, to zupełnie nowy typ statków. Ponieważ każda flotylla składa się z kilku statków, jest reprezentowana w grze przez dwa mniejsze modele na jednej podstawce. W większości przypadków zachowują się zupełnie tak, jak zwykłe statki z jednym wyjątkiem. Kiedy flotylla miałaby nachodzić na inny statek, należy zadać kartę uszkodzeń wyłącznie flotylli, ale nie statkowi, z którym się zderzyła. Wyjątkiem jest nachodzenie na siebie dwóch flotylli – wtedy obie otrzymują po jednej karcie uszkodzeń.

Flotylle to nie tylko zwinne grupy małych statków – to także nowy sposób aby wspomóc swoją armadę. Obie flotylle z III fali dodatków mają symbol ulepszenia nazwany „Wsparcie floty”. Jest to wyjątkowe ulepszenie, ponieważ w większości przypadków daje ono więcej dodatkowych możliwości wsparcia całej flocie, a nie tylko samej flotylli.

Imperialne transportowce szturmowe

Wraz z transportowcami szturmowymi w Armadzie pojawi się popularny krążownik Gozanti.

Z niezbyt imponującymi statystykami z pewnością nie stanowią olbrzymiego zagrożenia bojowego dla przeciwnika, jednak mają inne zalety, których nie można zlekceważyć. Po pierwsze ich koszt w punktach jest porównywalny raczej ze szwadronami myśliwców, niż z dużymi statkami. Po drugie mimo słabej siły ognia potrafi wytrzymać ostrzał dzięki swoim żetonom uniku. Najważniejsze jednak jest to, że statki typu Gozanti wnoszą ze sobą na pole bitwy nowe ulepszenia floty.

imperialcarriers_layout

Z ośmiu ulepszeń, które wprowadza to rozszerzenie połowa to ulepszenia „Wsparcia floty”. Ulepszenia te działają inaczej niż większość typowych kart, ponieważ stanowią zazwyczaj wsparcie dla całej floty, nie zaś dla statku, do którego są przypisane. Karta ulepszenia Centrum dowodzenia bombowcami stanowi dodatkowe wsparcie dla bombowców w pobliżu, pozwalając przerzucić im podczas ataku jedną kość. Sieć łączności pozwala manipulować żetonami rozkazów i lepiej przystosować się do sytuacji na polu bitwy. Flotylle są tym elementem gry, który spaja poszczególne części floty i ukazuje cały ich potencjał.

Rebelianckie transportowce

Po drugiej stronie staje flotylla Rebelianckich transportowców. Można wystawić je jako Gr-75 z modyfikacjami bojowymi albo Średnie transportowce Gr-75. Te drugie są szczególnie ciekawe, ponieważ to pierwszy statek w grze Star Wars: Armada, który nie posiada żadnych wbudowanych możliwości walki z innymi statkami.

Mimo, że brakuje im zdolności bojowej, Rebelianckie transportowce mają olbrzymie możliwości wspierania floty. Tak jak w przypadku statków typu Gozanti, tak i w tym rozszerzeniu cztery z ośmiu kart ulepszeń to „Wsparcia floty”. Oznacza to, że transportowce można wykorzystać razem z Siecią łączności do wydawania rozkazów innym statkom, albo np. zostawić je z tyłu z główną siłą floty i wysyłać tylko Zespoły naprawcze.

rebeltransport_layout

Nowe karty ulepszeń to nie wszystko, co wprowadza do gry III fala statków do Star Wars: Armady. Wraz z flotyllami pojawią się także inne typu ulepszeń, dowódca i pewien członek załogi, który pozwoli na darmowe przerzuty kości przyjaznym statkom w zasięgu 3.

Wezwać wsparcie

Nowe karty ulepszeń i flotylle wprowadzają do Star Wars: Armada niespotykane dotąd możliwości taktyczne. Dzięki „Wsparciom floty” ujawnij całą moc, która tkwi w Twoich statkach i pozwól im rozwinąć skrzydła.

III fala rozszerzeń do Star Wars: Armada pojawi się w sklepach już w trzecim kwartale 2016.