10 marca 2021

Horror w Arkham: Światło pośród mgieł – dzisiaj premiera!

ahc56_box_3d

Rozglądając się dokoła, mimowolnie zwolniłem kroku, by popatrzeć na morze, wspaniale opalizujące w świetle księżyca.

–H.P. Lovecraft, “Widmo nad Innsmouth”

Już dzisiaj, 10 marca, swoją premierę ma najnowszy zestaw mitów Światło pośród mgieł, czwartego Zestawu Mitów z cyklu Zmowa nad Innsmouth do gry Horror w Arkham: Gra karciana!

Odkąd obudziliście się w ponurej i wilgotnej przybrzeżnej jaskini, nieustannie próbowaliście poskładać w całość swoje strzaskane wspomnienia. Odkryliście strzępy powodów waszego przybycia do Innsmouth i zmierzyliście się grozą wychylającą łeb z morskich czeluści… lecz w czasie ucieczki z miasta opanowanego przez Istoty z Głębin natrafiliście na kolejną zagadkę. Kim była postać odpowiedzialna za wasze uwięzienie i pozostawienie na śmierć? Być może opiekun latarni zna odpowiedzi na wasze pytania.

ahc56_a1_cardfan

Dalsza część tej historii rozpoczyna się tuż po szaleńczym pościgu, który miał miejsce w scenariuszu Na wysokich obrotach. Przed wami majaczy się zapowiedź nowych odkryć w miarę, jak coraz bardziej zagłębiacie się w intrygę oplatająca Innsmouth. Wraz z nową historią, ten scenariusz dostarczy także nowych możliwości rozbudowy i usprawnienia talii badaczy. Lecz czy wraz z ulepszaniem waszych zdolności nie uchylicie wrót szaleństwu?