15 grudnia 2014

Hordy Zielonoskórych

klatwa_zogworta

„Zrobił żem to specjalnie”
– Zogwort

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się Klątwa Zogworta – czwarte rozszerzenie z Cyklu Liderów, do gry karcianej Warhammer 40 000: Podbój.

Zestaw Wojenny Klątwa Zogworta pozwoli graczom ogarnąć szaloną potęgę orków. Czerpiąc z mocy Waaagh! będą mogli ruszyć na podbój sektora Traxis. Rozszerzenie kontynuuje główne wątki Cyklu Liderów, wprowadzając kolejne karty, które zwiększą siłę i znaczenie każdego lidera. W Klątwie Zogworta każde ze stronnictw otrzyma nowe karty, takie jak potężne Pojazdy dla Astra Militarum, sługi mrocznych potęg dla Chaosu czy nowe Drony dla Tau.

wachlarz

Nowe rozszerzenie pozwoli również zgromadzić hordy snotlingów i podążyć za przerażającym Psionikiem – nowym liderem Orków i jego sygnowanym oddziałem.

Pobłogosławiony przez Gorka i Morka

zogwortNa czele Orków z sektora Traxis staje nowy lider – Stary Zogwort. Sięga on po ogromną moc, którą chce wykorzystać do szerzenia dominacji Orków i podbijania kolejnych planet sektora. Mówi się, że wielka moc zawsze przyciąga podwładnych, a w przypadku Zogworta, to stwierdzenie jest wyjątkowo prawdziwe. Posiada on Reakcję, której treść brzmi: „Po tym, jak ten lider zostanie przypisany do planety lub zostanie zadeklarowany jako atakujący, umieśc żeton Snotlingów w grze, na tej planecie”. Dzięki tej zdolności Zogwort może stworzyć wiele Snotlingów podczas pojedynczej bitwy. Te niewielkie jednostki mogą jednak szybko pojawić się liczbie, która zaleje wrogów, zmuszając ich do wykonywania ataków przeciwko nim.

Niestety, wybuchy psionicznej energii Starego Zogworta mogą okazać się niebezpieczne dla znajdujących się w jego pobliżu. Posiada on Wymuszoną reakcję, która niszczy wszystkie żetony Snotlingów na koniec fazy walki. Pomimo tego, że nie przetrwają końca fazy walki, hordy Snotlingów mogą zadać wiele obrażeń w bitwach, gdzie zbiera się ich duża liczba. Co więcej, sygnowany oddział Zogworta zapewnia kilka dodatkowych możliwości zwiększenia liczby kontrolowanych Snotlingów.

Oddział otwierają cztery kopie Poganiaczy Zogworta. Te jednostki jeszcze bardziej zwiększają liczbę Snotlingów, które można zdobyć podczas jednej fazy walki. Za każdym razem kiedy Poganiacze otrzymują obrażenia, gracz może umieścić na tej samej planecie żeton Snotlinga. Posiadając trzy PW, Poganiacze Zogworta mogą potencjalnie umieścić na planecie trzy żetony, zanim zostaną zniszczeni.

snotyKolejna szansę na wprowadzenie dodatkowych Snotlingów do gry oferuje Rudera Zogworta. Kiedy Stary Zogwort jest deklarowany jako obrońca a Rudera znajduje się w grze, gracz może umieścić żeton Snotlinga na planecie, na której znajduje się lider, przez co hordy Snotlingów rozrosną się do niebywałych rozmiarów. Przeciwnik musi atakować Starego Zogworta aby powstrzymać zalew Snotlingów, ale każdy wymierzony w niego atak skutkuje pojawianiem się kolejnych.

Z kolei darmowy dodatek – Kostur Dziwolonga – pozwala przywołać kolejne Snotlingi pod sztandar Zogworta. To Uzbrojenie, dołączone do jednostki Cudaka, takiej jak sam Zogwort czy Poganiacze, umożliwia graczowi jego wyczerpanie, kiedy Snotling zostanie zniszczony. Dzięki temu gracz może umieścić żeton Snotlinga na dowolnej planecie.

Jeśli będzie ich dostatecznie dużo, Snotlingi poradzą sobie nawet z potężnym Space Marine. Jednak sygnowany oddział Zogworta sprawia, że są one wyjątkowo użytecznym mięsem armatnim, dzięki karcie Wyszczelić Snoty. Tekst tego wydarzenia brzmi: „Reakcja: Po tym, jak kontrolowana przez ciebie jednostka Orków zostanie zadeklarowana jako atakujący, dostaje +X ATK na czas tego ataku. X to liczba żetonów Snotlingów na tej samej planecie co atakująca jednostka”. Biorąc pod uwagę, że Stary Zogwort może łatwo zebrać znaczne ich liczby, Wyszczelić Snoty może łatwo zwiększyć siłę ataku, niszcząc wszystko co stanie na drodze Waaagh!

Natarcie Zielonoskórych

Niezależnie, czy zbieracie niezliczone hordy Snotlingów Starego Zogworta, tropicie ofiary z Kosmicznymi Wilkami, torturujecie wrogów z Mrocznymi Eldarami czy też dowodzicie natarciem Eldarskich Vyperów, Klątwa Zogworta zapewni wam nowe, przydatne karty.

Premiera rozszerzenia już w I kwartale 2015 roku.