16 kwietnia 2020

Harvey Walters – prezentacja Talii początkowej badacza

ahc48_box

 

Profesor Walters początkowo był jedynie wielbicielem wszystkiego co archaiczne i niejasne, jednak z biegiem lat odkrył, że jego znajomość starożytnych języków, bluźnierczych reliktów i dziwnych rytuałów jest niezbędna, aby stawić czoła zagrożeniom współczesnego świata. W Horror w Arkham: Grze karcianej, Harvey Walters (Podstawowa talia badacza – Harvey Walters, 1) jest niczym prawdziwa skarbnica wiedzy i studnia mądrości, z których można czerpać garściami by dowolny badacz w jego lokalizacji mógł dobrać dodatkową kartę.

ahc48_karty

Co więcej, Skarbnica wiedzy (Podstawowa talia badacza – Harvey Walters, 2) Harveya pozwala na posiadanie większej ilości kart na ręce, oraz na dobranie kolejnych dodatkowych kart dowolnemu badaczowi w tej samej lokalizacji. A na co aż tyle kart na ręce? Cóż, oprócz niemal nieskończonej liczby możliwości jakie zapewniają, pozwalają one również wykorzystać Fragmenty z Celaeno (Podstawowa talia badacza – Harvey Walters, 6) do wzmocnienia swych umiejętności, samym faktem posiadania kart na ręce.

W trakcie kampanii, Harvey zapewne jeszcze bardziej poszerzy swą wiedzę dotyczącą okultystycznych zdarzeń, wykorzystując zdobyte doświadczenie do ulepszania swej talii. W przygotowaniu na czekające wyzwania, można na przykład udowodnić Wyższość umysłu nad materią (Podstawowa talia badacza – Harvey Walters, 26), gdyby zaszła potrzeba stoczenia walki lub wymknięcia się jakiemuś czyhającemu wrogowi. Można również sięgnąć wprost do tajemnych Ksiąg, będących źródłem mrocznych sekretów – w szczególności do Necronomiconu (Podstawowa talia badacza – Harvey Walters, 33).

 

ahc48_ksiegi