4 marca 2016

Hangar Bay: zasady i nagrody

x-wing-open-header

Użyj Mocy!

Hangar Bay jest zupełnie nowym sposobem na nabycie nowego doświadczenia bojowego, pochwalenia się swoją kolekcją modeli i przeżycia niesamowitych walk na śmierć i życie.

Aby wziąć udział w wydarzeniu towarzyszącym Turniejowi Głównemu, Hangar Bay, musicie przynieść ze sobą dwie standardowe eskadry zbudowane do limitu 100 punktów. Obie eskadry będą używać tych samych kart obrażeń i przeszkód. Co więcej obie eskadry muszą należeć do różnych frakcji.

Każda runda w wyjątkowym formacie Hangar Bay rozpoczyna się od oceny sił i taktycznego wyboru armii. Każdy gracz kładzie jedną ze swoich eskadr po swojej lewej stronie, a drugą po prawej. Oceniając eskadry przeciwnika i możliwości swoich statków, gracze w tajemnicy wybierają, którego ze swoich zestawów statków użyją. Na wskaźniku manewrów każdy z graczy wybiera manewr o prędkości 1, jeśli chce wybrać eskadrę po swojej lewej, lub 2, jeśli zdecydował się na tę po prawej. Następnie gracze kładą swoje wskaźniki manewrów zakryte na stole, po czym jednocześnie je odkrywają. Niewybrane eskadry zostają usunięte ze stołu.

Zwykle gracze podejmują wszystkie decyzje odnośnie do statków, którymi zagrają. W formacie Hangar Bay jednak pojawia się nowy element ekscytacji – najbardziej strategiczne decyzje dotyczące statków i wyboru eskadry zostają podjęte już przy stole, stojąc twarzą w twarz z przeciwnikiem.

Każdy Hangar Bay trwa trzy rundy, zanim zostanie wyłoniony zwycięzca.

Nagrody

Na pilotów, którzy uzbierają odpowiednią ilość punktów z wygranych w kolejnych rundach zawodów Hangar Bay czekają wyjątkowe nagrody.

blue-squadron-pilot-web epsilon-squadron-pilot-web

Dwie powyższe grafiki to właściwie jedna, dwustronna karta do gry X-wing. Obie strony karty przedstawiają piękne grafiki i statystyki pilotów: Niedoświadczonego Pilota i Pilota Eskadry Epsilon.

Jednak to nie wszystko. Ci, którzy zbiorą wystarczająco dużo punktów, otrzymają unikatową, plastikową wersję tej karty, z podkreślonymi delikatną, błyszczącym wykończeniem samych wizerunków statków. Jest to pierwsza plastikowa, oficjalna karta do gry X-wing w historii, co sprawia, że jest jeszcze bardziej wyjątkowa i warto o nią zawalczyć.

W każdej rundzie gracz może otrzymać: 5 punktów turniejowych za zwycięstwo, 3 punkty za zwycięstwo zmodyfikowane, 1 punkt za remis i nie zdobywa żadnych punktów za przegraną. Wszyscy uczestnicy Hangar Bay otrzymają jedną kopię przedstawionej wyżej karty w wersji zwykłej.

Dodatkowej nagrody będą przyznawane według poniższej rozpiski punktowej:

6-11 punktów turniejowych = 1 dodatkowa kopia karty w zwykłej wersji
12-15 punktów turniejowych = 1 dodatkowa kopia karty w zwykłej wersji, 1 kopia karty w wersji plastikowej

Eskadry na stanowiskach

Piloci przygotujcie swoje eskadry – już wkrótce będziecie musieli się wykazać sprytem i niezwykłym zmysłem taktycznym. Hangar Bay sprawdzi wasze umiejętności dowodzenia i planowania, a nagrodzi zupełnie wyjątkowymi kartami! Jeśli chcecie być na bieżąco we wszystkich sprawach związanych z turniejem w Warszawie Endor Open 2016 już teraz dołączcie do wydarzenia na Facebooku.

Niech Moc będzie z Wami!