Runebound: Złocone Ostrze

Informacje podstawowe

rb04-front

Ujrzyj błysk złoconego ostrza!

Co roku rzemieślnicy, kupcy oraz niejeden oszust wędrujący po ziemiach Terrinoth jednoczą się chronieni mocą Złoconego Ostrza. Zestaw przygodowy Złocone Ostrze do gry Runebound oferuje Tobie i innym bohaterom możliwość wzięcia udziału w święcie i wyposażenia się we wszystko, co może przydać się w nadchodzących przygodach. Niniejszy zestaw przygodowy wprowadza do gry nowego bohatera, jak również nowe karty przygód, karty zasobów i karty umiejętności oraz żetony walki.

Zawartość: 1 plastikowa figurka • 1 karta bohatera • 15 kart przygód • 12 żetonów walki • 20 kart zasobów • 10 kart umiejętności

Opis rozszerzenia
rb04_box_left

Każdego roku ludzie z całego Terrinoth gromadzą się chronieni mocą Złoconego Ostrza. Tysiące handlarzy oferują swoje towary, a w tłumie przemykają złodzieje i kieszonkowcy. Nawet bohaterowie mogą znaleźć nowe przedmioty i nauczyć się nowych umiejętności na placu targowym w Terrinoth.

Dodatek Złocone Ostrze nie wprowadza nowego scenariusza, lecz skupia się na wachlarzu nowych możliwości dla każdego scenariusza: wzbogaca grę o nowego bohatera, nowe zdolności i zasoby, które pomogą odpowiednio udoskonalić i rozwinąć postaci, a nowe karty przygód sprawią, że każda podróż po królestwie Terrinoth będzie pełna przygód.

rb04-layout

Siła równowagi

Wędrująca, lecz nie zagubiona, w pojedynkę, lecz nie osamotniona – Czerwony Skorpion jest wyjątkowo enigmatyczna, nienagannie uprzejma i śmiertelnie niebezpieczna. Swe życie poświęca zachowaniu równowagi zarówno w sobie, jak i w całym królestwie. Wrogowie tej harmonii szybko się przekonają, że z jej inteligencją i umiejętnościami szermierskimi nie warto zadzierać.

Czerwony Skorpion zaczyna z dowolnego miasta w królestwie i choć na początku nie ma za wiele złota, to od razu wie, w jakim kierunku ma podążać. W trakcie przygotowania może dobrać 3 wierzchnie karty i wybrać misję, którą może wypełnić, aby zachować równowagę w Terrinoth. Chociaż nie wiadomo, jakie niebezpieczeństwa czyhają wśród wyżyn i gęstych lasów, to zadanie określa pierwszy cel, co może pomóc w precyzowaniu kierunku rozwoju umiejętności.

rb04-czerwony-skorpion-tyl

Żetony walki Czerwonego Skorpiona wprowadzają nowy symbol: taktykę. Czerwony Skorpion jest mistrzynią rozeznawania się na polu walki i dostosowania do rozwoju bitwy. Wykorzystując żetony taktyki, może skopiować symbol z innego żetonu walki – zarówno swój, jak i przeciwnika, bez względu na to, czy jest to atak czy obrona.

Każdy bohater może używać symbolu taktyki, jednak Czerwony Skorpion przoduje w tej umiejętności. Dodatkowo może wykorzystać swoją umiejętność Nawałnica ostrzy, której zasada brzmi: Zadaj X obrażeń. X jest równy liczbie użyć tej zdolności w tej rundzie walki. Możesz użyć tej zdolności maksymalnie 3 razy na rundę walki. Jeśli postać zostanie odpowiednio rozwinięta, ilość użyć zdolności w rundzie może wzrosnąć do 6.

Na straganie w dzień targowy…

Poza Czerwonym Skorpionem dodatek Złocone ostrze wprowadza 20 nowych kart zasobów i 10 kart umiejętności, co zwiększa możliwości każdego bohatera do rozegrania scenariusza w nowy sposób. Zestaw wprowadza też szczyptę ryzyka do transakcji handlowych. Karta Zdobienia może przynieść wiele zysku w świątyni, o ile zdoła się ją tam donieść.

rb04-plaszcz-oszusta rb04-sztukowana-rozdzka

Innym sposobem na zdobycie przewagi są nowe umiejętności, które wprowadza Złocone Ostrze. Niezachwiana pewność siebie pozwala poruszać się bez cienia strachu i zniszczyć przeciwników, zanim zdążą się poruszyć. Przepowiedziane zwycięstwo skupia się bardziej na kontroli przebiegu i tempa walki niż na zwykłym okładaniu przeciwnika, z kolei karty takie jak Inwestycje i Negocjacje pozwalają czerpać korzyści z handlu innych bohaterów.

rb04-przepowiedziane-zwyciestwo rb04-negocjacje

Poza przedstawionymi kartami w rozszerzeniu znajdziecie także mnóstwo nowych wrogów, zadań i wydarzeń na przestrzeni 15 nowych przygód, które mogą być dołączone do każdego scenariusza. Runebound z rozszerzeniem Złocone Ostrze otwiera zupełnie nowe możliwości rozgrywania znanych scenariuszy.