Rune Age: Nadchodzi czas runów!

Profeta prowadzi cię po schodach. Jego stare, powykrzywiane nogi zapewniają mu tylko symboliczne oparcie. Powoli się wspinacie. Mimo, iż sądzisz, że prorok zaraz się przewróci, jakimś cudem docieracie na szczyt kręconych stopni. Przez tobą otwiera się ogromna komnata, wyglądająca tak, jakby jej ściany zostały wyrzeźbione w skale przez legendarnych tytanów.

Tam – mówi profeta wskazując swoim pomarszczonym palcem na koniec niezwykle długiego korytarza.

Szybko go wyprzedzasz w drodze do ołtarza, który stoi samotnie schowany w mroku.

Mądrze z niego korzystaj – mówi prorok, stojąc za twoimi plecami. -Prowadź swych ludzi dobrze, gdyż nadchodzi wielka nawałnica….

Podnosisz runę i natychmiast czujesz jej moc: potęgę, która poprowadzi twoje armie do zwycięstwa. Czas runów właśnie się rozpoczął!

Wydawnictwo Galakta ma przyjemność ogłosić wydanie polskiej edycji gry Rune Age. Rune Age to gra opierająca się o popularny mechanizm tworzenia talii (deck building). W trakcie rozgrywki gracze rywalizują ze sobą o władzę i kontrolę nad Terrinoth, światem fantasy znanym z gier Runebound oraz DungeonQuest: Smocze Lochy.

rune-age-warlock-artRune Age to dynamiczna, oparta o scenariusze gra dla 2-4 graczy, której autorem jest Corey Konieczka (Battlestar Galactica, Posiadłość szaleństwa, Space Hulk: Anioł Śmierci). Każdy gracz obejmuje kontrolę nad jednym ze stronnictw i wyrusza na wyprawę, której celem jest zrealizowanie celów wskazanych w scenariuszu. Wzmacniajcie swe armie, przejmujcie kontrolę nad miastami oraz pokonujcie rywali przemierzając królestwo rozdarte przez konflikty.

W jaki sposób wykujesz swe królestwo?

Rune Age jest unikalną grą typu „deck-building”, w której gracze wybierają scenariusz wskazujący warunki zwycięstwa. W grze występują cztery scenariusze, wystawiające przeciw graczom różnorodne przeciwności, z którymi przyjdzie im się zmierzyć podczas tworzenia swoich armii. Niektóre ze scenariuszy wymuszają walkę pomiędzy graczami, a inne jednoczą ich w starciu ze wspólnym wrogiem, tworząc w ten sposób całkowicie kooperacyjną rozgrywkę.

W Rune Age przedstawione zostały cztery rasy pochodzące ze wszystkich zakątków Terrinoth: Władcy Daqan, Elfy Latari, Uthuk Y’llan oraz legiony Waiquara Nieumarłego. Każda z tych frakcji ma swoje silne, jak i słabe strony, które sprawiają, że rozgrywka każdą z nich wymaga obrania zupełnie innej strategii.

Każdy gracz ma także swoje królestwo, które musi chronić. W scenariuszach, które zakładają walkę pomiędzy graczami, gracze mogą oblegać królestwa przeciwników, atakując je jednostkami ze swojej talii. Dlatego też tworzenie odpowiedniej armii jest niezwykle kluczowe, kiedy chcemy złożyć niezapowiedziana wizytę naszemu sąsiadowi…

rune-age-card-fan

W grze Rune Age każdy gracz kontroluje własną rasę i ma do dyspozycji karty jednostek przypisane tylko do niej. Ponadto w grze dostępna jest także ogólna pula centralnych kart (wskazanych przez scenariusz), które dostępne są dla wszystkich, niezależnie od ich rasy. Bardzo ważnym elementem każdej rozgrywki jest odnajdywanie współdziałania i połączeń pomiędzy kartami ogólnymi, jak i tymi pochodzącymi z koszar gracza – a to dopiero początek tego, co ma do zaoferowania Rune Age!

Już jesienią będziecie mogli wyruszyć do Terrinoth i sprawdzić, co wam przyniesie czas runów!