Catan: Gra planszowa

Opis gry

catan_gra_planszowaOdkryjcie nowy ląd!

Jesteście pierwszymi osadnikami, którzy przybyli na wyspę Catan. Szybko wznosicie pierwsze osady i budujecie pierwsze drogi. Okoliczne tereny zapewniają wam surowce niezbędne do rozwoju. Handel kwitnie, a osady rozrastają się do miast.

Jednak po pewnym czasie na wyspie zaczyna brakować miejsca – wtedy rozpoczyna się walka o ziemię, surowce i władzę. Pora wprowadzić w życie wasz błyskotliwy plan, licząc przy tym na odrobinę szczęścia!

Zostań władcą Catanu!

Gra planszowa CATAN porwała już miliony graczy na całym świecie, a każdego dnia do tego grona dołączają jej nowi fani. Pora na was! Kurs na CATAN!

Oto najnowsze wydanie gry planszowej „Catan“ zawierające plastikowe elementy przedstawiające drogi, osady i miasta.

UWAGA! Dodatki i rozszerzenia z drewnianymi elementami nie pasują do gry planszowej „Catan” w wersji z elementami plastikowymi!

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:
● 19 pól terenu ● 6 części ramowych ● 18 żetonów z liczbami ●95 kart surowców ● 25 kart rozwoju ● 6 kart pomocy ● 96 pionków ● 1 złodziej ● 2 podstawki na karty ● 2 kostki ● 1 instrukcja ● 1 almanach ●

Aplikacja z zasadami!

Chcecie zacząć grać bez potrzeby czytania instrukcji? W takim razie posłużcie się naszą aplikacją pomocniczą, która w przystępny sposób wyjaśni Wam reguły gry!

App-Android-GooglePlayPL

Dodatki

zeglarze

Żeglarze

Niebezpieczni piraci, podróże w nieznane, odkrywanie nowych lądów, Przygoda, emocje, różnorodność. Wyruszcie z Catanu na poszukiwanie nowych ziem!.

miasta_i_rycerze

Miasta i rycerze

Kwitnący handel, rosnący dobrobyt, groźni barbarzyńcy, dzielni rycerze. Catan pełen nowych wyzwań!

kupcy_i_barbarzyncy

Kupcy i barbarzyńcy

Dzielni kupcy na zakurzonych traktach.Błysk mieczy – to barbarzyńcy! Stanąć z nimi do walki, czy uciekać? Sami podejmijcie tę decyzję podczas rozgrywki w „Kupców i Barbarzyńców“!

odkrywcy_i_piraci

Odkrywcy i piraci

Ląd na horyzoncie! Przyprawy! Obozy piratów! Ławice ryb! Bogactwa i przygody czekają na was poza granicami wyspy! Odkryjcie nowe morza i nie tylko!

catan_smoki_box

Skarby, Smoki i Odkrywcy

Pokonajcie niebezpieczne pustynne smoki, zbudujcie wielki kanał lub zdobądźcie zapomniane skarby! Sześć scenariuszy, zawartych w tym rozszerzeniu, oferuje wiele nowych elementów dla doświadczonych graczy.

catan_gra_planszowa56

Catan: Gra planszowa – Dodatek dla 5-6 graczy

Elementy i zasady tego dodatku umożliwiają dwóm dodatkowym graczom na zasiedlenie wyspy CATAN.

zeglarze56

Żeglarze – Dodatek dla 5-6 graczy

Elementy i zasady tego dodatku umożliwiają dwóm dodatkowym graczom na udział w morskiej przygodzie.

miasta_i_rycerze56

Miasta i Rycerze – Dodatek dla 5-6 graczy

Elementy i zasady tego dodatku umożliwiają dwóm dodatkowym graczom udział w starciu z nadciągającymi barbarzyńcami.

kupcy_i_barbarzyncy56

Kupcy i Barbarzyńcy – Dodatek dla 5-6 graczy

Elementy i zasady tego dodatku umożliwiają dwóm dodatkowym graczom zagranie w nowe scenariusze i warianty.

catan_odkrywcy_i_piraci_front

Odkrywcy i Piraci – Dodatek dla 5-6 graczy

Elementy i zasady tego dodatku umożliwiają dwóm dodatkowym graczom zagranie w nowe scenariusze i warianty.

Scenariusze

Dodatkowe scenariusze do gry Catan, które można wykorzystać do rozszerzenia podstawowej wersji gry o nowe warianty i możliwości:

Catan_najlepsi_przyjaciele
przyjaciele

Na Catanie nastały czasy altruizmu. Lepiej rozwinięci gracze oddają surowce tym, którym nie poszło tak dobrze. Złodziej jest przestawiany na odległe obszary, na których nikomu nie przeszkadza. Mało tego, udało się nawet wymyślić sposób, aby w jedną sieć połączyć drogi różnych graczy. Czyżby wszyscy oszaleli?

No tak! Gildie Catanu nagradzają takie dobroduszne zachowanie rozdając „żetony przysług”. Zapewniają one inne korzyści: darmową budowę dróg, karty rozwoju, losowe surowce, preferencyjny handel, a nawet punkty zwycięstwa!

Ech… jeśli dobra wola naprawdę istnieje, to na pewno nie jest elementem tego scenariusza.

Scenariusz zawiera:
- 1 planszę gildii
- 8 znaczników punktów zwycięstwa
- 58 żetonów przysług


 

Catan_ropa_z_catanu

 ropa

Eureka! Na wyspie Catan odkryto złoża ropy naftowej. Najwspanialsi inżynierowie znaleźli sposoby na użycie tego cennego surowca do usprawnienia produkcji, wykorzystując go zarówno do produkcji innych zasobów, jak i do rozbudowy miast do metropolii. Zapasy ropy są jednak ograniczone, a jej użycie nie jest obojętne dla środowiska. Przetwarzanie ropy powoduje powstawanie zanieczyszczeń oraz emisję gazów cieplarnianych powodujących zmiany klimatyczne, z którymi wiąże się ryzyko zalania obszarów nabrzeżnych i kolosalnej katastrofy. Po odkryciu ropy na wyspie, jej mieszkańcy stają przed trudnym wyborem – czy wspólne dobro jest na tyle istotne, aby ograniczyć użycie ropy, czy też wyścig do zwycięstwa jest na tyle ważny, aby zaryzykować zniszczenie wyspy? Zdecydujcie sami!

Scenariusz zawiera:
- 21 żetonów Ropy
- 6 żetonów Metropolii
- 4 żetony pól naftowych
- 1 znacznik Obrońcy środowiska
- 7 żetonów punktów zwycięstwa
- 1 tor katastrofy ze znacznikiem katastrofy


catan_polska2

catan_polska1

Czy zastanawialiście się kiedyś, co mogłoby się wydarzyć, gdyby osadnicy zamiast na ziemiach Catanu postanowili osiedlić się w Polsce? Jak potoczyły by się ich losy podczas zasiedlania Mazur, Pomorza, Śląska lub Podhala? Dzięki nowemu scenariuszowi do gry Catan sami możecie się o tym przekonać! Catan: Polska to specjalny scenariusz, który pozwoli wam zastąpić podstawową planszę specjalnie przygotowaną mapą Polski. Podejmijcie wyzwanie, jeszcze raz wcielcie się w osadników i przekonajcie się, kto zostanie najlepszym władcą na polskich ziemiach!

Scenariusz zawiera:
- planszę z mapą Polski

Catan_Pomocnicy_logo

CATAN_POMOCNICY_PUDELKO Pomocnicy z Catanu to 10 tekturowych, pięknie ilustrowanych, dwustronnych kart, które można wykorzystać w grze podstawowej Catan, jak i z dodatkiem Żeglarze (jedno pudełeczko pomocników w zupełności wystarczy w rozgrywkach do 6 graczy).

Jak działają Pomocnicy z Catanu? Zasady są bardzo proste – na początku gry należy utworzyć talię kart pomocników, zwróconych awersem do góry. Z tej talii, każdy gracz, który wybuduje swoją drugą osadę, będzie mógł dobrać wierzchnią kartę. Każda z dziesięciu kart jest inna i zapewnia unikalne zdolności. Po aktywowaniu zdolności z karty, należy ją obrócić na drugą stronę, a po wykorzystaniu umiejętności opisanej z drugiej strony, można ją wymienić na inną ze stosu pozostałych w talii kart.

Karty, przedstawiające postaci zamieszkujące wyspę Catan, zapewniają przeróżne korzyści. Hildegarda wspiera biednych i pozwala Ci dobrać jedną kartę surowca od gracza, który ma więcej punktów zwycięstwa od Ciebie, Joanna pomaga korzystniej wymieniać karty surowców w banku, a Ludwik pozwala przenieść jedną końcową drogę w inne miejsce. Dodatkowo każda z postaci ma także dodatkową zdolność opisaną na rewersie.

Scenariusz zawiera:

- 10 kart pomocników

- instrukcję

Do pobrania

Instrukcje

Catan: gra planszowa - Instrukcja (1.3 MB)

Catan: gra planszowa - Almanach (4.2 MB)

Catan: rozszerzenie dla 5-6 graczy - Instrukcja (242.8 KB)

Catan: Żeglarze - Instrukcja (3.7 MB)

Catan: Żeglarze rozszerzenie dla 5-6 graczy - Instrukcja (3.9 MB)

Catan: Miasta i Rycerze - Instrukcja (2.1 MB)

Catan: Miasta i Rycerze rozszerzenie dla 5-6 graczy - Instrukcja (397.0 KB)

Catan: Kupcy i Barbarzyńcy - Instrukcja (5.2 MB)

Catan: Kupcy i Barbarzyńcy rozszerzenie dla 5-6 graczy - Instrukcja (1.9 MB)

Catan: Odkrywcy i Piraci - Instrukcja (3.1 MB)

Catan: Odkrywcy i Piraci rozszerzenie dla 5-6 graczy - Instrukcja (1.2 MB)

Samodzielne gry

Catan: Narodziny państwa Inków - Instrukcja (8.4 MB)

Catan: Pojedynek - Instrukcja (2.5 MB)

Catan: Szybka gra karciana - Instrukcja (492.5 KB)

Catan: Wersja podróżna - Instrukcja (1.7 MB)

Catan: Gra o Tron - Instrukcja (2.6 MB)

Catan: Gra o Tron - Kompendium zasad (3.2 MB)

Catan: gra kościana - Instrukcja (1.5 MB)

Osadnnicy z Catanu: Na Podboj Europy - Instrukcja (2.5 MB)

Catan Lamiglowka Instrukcja (3.6 MB)

Warianty dodatkowe

Catan - Łączenie wariantów: Kupcy i barbarzyńcy (750.6 KB)

Catan - Łączenie wariantów: Kupcy i barbarzyńcy + Miasta i rycerze (407.4 KB)

Catan - Łączenie wariantów: Morskie legendy + Miasta i rycerze (265.9 KB)

Scenariusze

Catan: Pomocnicy - Instrukcja (131.7 KB)

Catan: Najlepsi Przyjaciele - Instrukcja (388.2 KB)

Catan: Ropa z Catanu - Instrukcja (686.0 KB)

Catan: Skarby, Smoki i Odkrywcy - Instrukcja (2.0 MB)

Catan: Morskie legendy - Instrukcja (9.6 MB)

Catan: Morskie legendy - Kronika (278.1 KB)

Zajączek Wielkanocny Scenariusz Catan (3.1 MB)

Materiały promocyjne:

Catan Łamigłówka Sesja (138.6 MB)

Samodzielne gry

catan_inka_mini

Catan: Narodziny państwa Inków

Przenieś się w piękny a zarazem dziki teren Ameryki Południowej. Zbuduj swoje imperium i nie pozwól, by Twoje znalazło się na skraju upadku. Handluj całkiem nowymi towarami i wiedź swoich ludzi do zwycięstwa. Pamiętaj jednak, że dzika dżungla pełna jest niebezpieczeństw i za chwilę to Ty możesz stać wśród ruin swojego państwa.

catan_got_mini

Gra o Tron Catan: Braterstwo Straży

Bractwo Nocnej Straży uznało cię za swojego przywódcę. Teraz nadzorujesz codzienne zadania niewielkiego korpusu braci. Musisz upewnić się, że obrona Muru będzie wystarczająca. Zapewniając stały dopływ surowców z twoich osad i twierdz położonych na obszarze Daru, pomagasz Nocnej Straży nadal istnieć. Wysyłając braci, aby strzegli Muru, bronisz Daru przed najazdem dzikich.

gwiezdni_osadnicy_cover

Catan: Gwiezdni Osadnicy

Ty i twoi koledzy z Catanii podróżujcie statkami kosmicznymi na odległe systemy planetarne w poszukiwaniu większej ilości zasobów. Po drodze zaprzyjaźniasz się z obcymi cywilizacjami, które mogą stać się cenionymi partnerami handlowymi. Zwiększ produkcję zasobów, aby budować nowe statki transportowe i porty kosmiczne. Przygotuj się na czające się niebezpieczeństwo w postaci piratów kosmicznych. Czeka na Ciebie wiele ekscytujących spotkań!

 

catan_duel_cover

Catan: Pojedynek

Wcielcie się we władców i rozwijajcie swoje księstwa poprzez budowę osad i miast oraz zdobywanie coraz większej liczby terenów. Produkowane przez nie surowce pozwolą wam wybudować budynki, statki oraz wyjątkowe miejsca, niezbędne do zdobycia przewagi nad przeciwnikiem. Mądrze planujcie swoje działania, bo każde z nich może przesądzić o zwycięstwie lub przegranej!

osadnicy_na_podboj_europy

Na Podbój Europy

Dobrze znany CATAN w zupełnie nowej odsłonie!

Gracze wcielają się w role liderów wielkich bractw kupieckich i wysyłają swoich przedstawicieli na szlaki średniowiecznej Europy w poszukiwaniu klientów na swoje towary.

Catan_Junior

Catan: Junior

Żegluj swą piracką łajbą po morzach, odkrywaj wyspy i buduj na nich obozy piratów! Potrzebne ci będzie przy tym „to i owo“ np. drewno, szable i złoto. Kto wykaże się sprytem i zbuduje swój obóz w strategicznym miejscu, aby przy odrobinie szczęścia szybko zgromadzić surowce potrzebne do budowy kolejnego obozu?
Gdyby tylko nie ten złośliwy Czarnodzioby, który ciągle wchodzi wam w drogę…

 740221_Cat_DsKS_BoxTop_POL_correct_2016_09_09

Szybka Gra Karciana

Legendarna wyspa Catan ponownie czeka na osadników! W waszych rekach leży przyszłość tej wyspy. Zdobywajcie surowce, wymieniajcie się nimi, podbierajcie innym – wszystko po to aby wznosić osady oraz miasta, budować drogi i werbować rycerzy.

 osadnicy_gra_kosciana

Gra Kościana

Co w pierwszej kolejności jest potrzebne do skolonizowania wyspy? Na Catanie będą to przede wszystkim drogi a zaraz późnej osady. Do osiągnięcia tego celu niezbędne są surowce: glina, drewno, wełna, zboże oraz ruda żelaza.

catan_podrozny

Catan: Wersja podróżna

W pociągu, na plaży lub na pikniku – od teraz bestsellerowa gra CATAN może towarzyszyć wam w każdej podróży!

 catan_3d_cover

Catan: Edycja 3D

Odkryj Catan w nowym wymiarze! Edycja 3D oparta jest na kunsztownie zaprojektowanych kafelkach terenu, których modele zostały własnoręcznie wyrzeźbione przez samego Klausa Teubera.

 catan_puzzle

Catan: Łamigłówka

CATAN Łamigłówka to powiew świeżości w klasycznej oprawie, dzięki któremu możesz stawić czoła nowym wyzwaniom czekającym na legendarnej wyspie Catan!

Artykuły

 

catan_inka_mikro

Państwo Inków

Zapowiedź najnowszej samodzielnej gry z serii Catan

nagrody-catan-2018-mikro

Ahoj przygodo!

Poznaj kolejny dodatek kultowej gry

 

Galeria