Jolly Roger

Opis gry

jolly_roger_box_full_jpgZAŁOGA STATKU PIRACKIEGO WYBRAŁA NOWEGO KAPITANA. TO WŁAŚNIE TEN CZŁOWIEK BĘDZIE TWOIM GWARANTEM SUKCESU… ALBO KLĘSKI. NA SZCZĘŚCIE MASZ NA TO WPŁYW – MOŻESZ WYWOŁAĆ BUNT, KTÓRY SPRAWI, ŻE TO TY ZOSTANIESZ KAPITANEM!

Jolly Roger to gra karciana o plądrowaniu, grabieży i buntach dla 4 -10 piratów. W każdej rundzie Kapitan wybiera dla statku cel wyprawy. Kiedy nadejdzie czas walki, wszyscy gracze muszą (mniej lub bardziej) współpracować, aby wygrać bitwę i zgarnąć łupy. Zdobycze są dzielone pomiędzy wszystkich piratów, ale o swoje złoto możesz przestać się martwic dopiero po zakopaniu go na Wyspie skarbów… Jednak kłopoty wiszą w powietrzu – a kiedy wybuchnie bunt, będziesz musiał wybrać jedną ze stron. Jolly Roger to szybka awanturnicza gra karciana o prostych zasadach, do której z przyjemnością zasiądą zarówno niedzielni gracze, jak i planszówkowi wyjadacze.


jolly_roger_fan_png

Artykuły

jolly_roger_mikro Wznieć bunt na pokładzie i zostań nowym kapitanem! W tym krótkim tekście poznacie najważniejsze zasady gry i dowiecie się, jak zapanować nad swoimi marynarzami. Ahoj przygodo!
jolly-roger-mikro Każdy chciałby zostać kapitanem i poprowadzić załogę na awanturnicze wyprawy, łupić wioski i kupieckie statki za dnia, a nocami prowadzić swoje własne, szemrane interesy. Ten tekst to spis najważniejszych zadań kapitana – czyli przepis na to, co zrobić, żeby utrzymać się u władzy i zdobyć górę złota.
jolly-roger-kwatermistrz-mikro Artykuł na premierę gry, w którym wyjaśniamy, na czym polega rola kwatermistrza i dlaczego stanowi największe zagrożenie dla kapitana.

Do pobrania

Jolly Roger - Instrukcja (14.7 MB)