Gra o Tron

Opis gry

gra_o_tronZdobądź Żelazny Tron i władaj ziemiami Westeros!

Król Robert Baratheon nie żyje, a siedem królestw szykuje się do nadciągającej wojny. Ród Lannisterów, którego córka, Cersei, była żoną Roberta, zagarnia tron dla jej młodego syna, Joffreya. Ze swojej siedziby na wyspie Smoczej Skały Stannis Baratheon, młodszy brat Roberta, słusznie domaga się tronu dla siebie. Na Żelaznych Wyspach Ród Greyjoyów zamierza wzniecić drugą rebelię, tym razem ma jednak znacznie ambitniejsze cele. Na północy Ród Starków zbiera siły, by bronić tego, co słuszne. Na południu Ród Tyrellów z dawna żywi ambicje zagarnięcia Żelaznego Tronu, musi jednak mieć się na baczności, bowiem starożytny Ród Martellów wciąż krzewi dziedzictwo zemsty. Przez cały ten czas na dalekiej północy, hen za Murem, Dzicy stale rosną w siłę.

Zbierają się armie, niebo zasnuły kruki. Starcie królów jest nieuniknione.

Gra planszowa Gra o Tron oparta na bestsellerowej sadze fantasy Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George’a R.R. Martina, pozwala graczom wcielić się w przywódców wielkich Rodów Westeros i wziąć udział w epickich zmaganiach o Żelazny Tron. Zanurzcie się w grze pełnej zawiłych intryg, wielkich bitew, dyplomacji i niesamowitego klimatu Pieśni Lodu i Ognia.

Ta rozszerzona druga edycja gry planszowej zawiera szereg ulepszeń. Łączy w sobie elementy z wcześniejszych dodatków w tym porty, garnizony, karty Dzikich i machiny oblężnicze. Oprócz tego wprowadza udogodnienia i nowe rozwiązania: zasłonki, za którymi gracze mogą skrywać swoje pieczołowicie uknute plany i nowe karty Losów Bitew oddające niebezpieczeństwa wojny.

Druga edycja została zaprojektowana przez Jasona Waldena.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:
● 1 plansza ● 138 plastikowych jednostek ● 42 karty Rodów ● 30 kart Westeros ● 9 kart Dzikich ● 24 karty Losów Bitwy ● 6 zasłonek ● 90 żetonów Rozkazów ● 120 żetonów Władzy ● 18 żetonów Wpływów ● 6 żetonów Zaopatrzenia ● 14 żetonów Wojsk Neutralnych ● 6 żetonów Zwycięstwa ● 6 żetonów Garnizonów ● 1 żeton Żelaznego Tronu ● 1 żeton Ostrza z Valyriańskiej Stali ● 1 żeton Kruka Posłańca ● 1 znacznik rundy ● 1 żeton Dzikich ● 1 nakładka na tor Królewskiego Dworu ● 1 instrukcja ●

Gra o Tron - Instrukcja (6.9 MB)

board

Dodatki

GoT_taniec_ze_smokami

  Taniec ze smokami

Czterech z pięciu królów nie żyje. Król Stannis Baratheon wspiera Nocną Straż, a Ród Boltonów i Ród Greyjoyów walczą o strzępy, które pozostały z Rodu Starków. Lannisterowie wciąż trzymają się na Żelaznym Tronie, wspierani przez swych wątpliwych sprzymierzeńców, Tyrellów. Na południu, w Dorne, Ród Martellów zbiera swoje siły. Zima nadeszła, rozpoczęło się ostateczne starcie.

uPL25_print-1

Uczta dla wron

Zawsze należy dbać o to, by wrogowie byli zbici z tropu. Jeśli nie są pewni, kim jesteś czy czego chcesz, nie będą wiedzieli, co zrobisz za chwilę. Czasem najlepiej jest ich wprawić w zakłopotanie poprzez posunięcia pozbawione celu albo nawet takie, które wydają się sprzeczne z twoimi interesami. Pamiętaj o tym, Sanso, gdy sama przyłączysz się do gry.
- Littlefinger, Nawałnica Mieczy.

Akcesoria

Mata go gry

Zanurz się w świecie Pieśni Lodu i Ognia dzięki tej wyjątkowej, starannie wykonanej i wytrzymałej macie do gry specjalnie zaprojektowanej dla Gry o Tron: Gry planszowej. Mierząca 91,5 x 91,5 cm mata zawiera wszystkie Siedem Królestw w całej swojej okazałości wraz z zachodnim wybrzeżem Essos wprowadzonym w Matce Smoków i pozwala zorganizować miejsce na wszystkie potrzebne elementy.

mata-got

 

Artykuły

matka_smokow_mikro

Matka smoków

Zapowiedź nowego dodatku

Filmy instruktażowe

Poznaj zasady gry planszowej Gra o Tron dzięki filmom instruktażowym!

1. Wprowadzenie

2. Faza planowania

3. Faza akcji

4. Bitwa

5. Karty Westeros

6. Atak Dzikich

7. Mobilizacja i zaopatrzenie

Do pobrania

Instrukcja

Gra o Tron - Instrukcja (6.9 MB)

Gra o Tron: Matka Smoków - Instrukcja (15.0 MB)

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Gra o Tron - FAQ (5.1 MB)

Galeria