Eldritch Horror – Czy Świat ogarnie groza?

eldritch_horror_plInformujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się gra Eldritch Horror – nowy tytuł, osadzony w tych samych realiach co Horror w Arkham, Znak Starszych Bogów i Posiadłość Szaleństwa.

Podczas rozgrywki od jednego do ośmiu graczy wcieli się w podróżujących po całym świecie badaczy, którzy muszą współpracować w celu odkrycia tajemnic związanych z Przedwiecznymi – starożytnymi istotami, które dążą do zagłady całego świata. Podczas podróży, badacze będą zbierać wskazówki, zmagać się z dziwnymi i tajemniczymi okolicznościami, walczyć z potworami i wyruszać na śmiałe wyprawy. Czy będą wystarczająco odważni aby ocalić świat?

Światowa groza, światowa przygoda

W Eldritch Horror gracze wezmą udział w wyścigu ze złem, które rozciąga się na cały świat. Starając się powstrzymać zbliżającą się zagładę grupa badaczy wyruszy do największych miast, odległej dziczy i wielu innych miejsc, które znajdą się na ich drodze.

Każdy element w Eldritch Horror został zaprojektowany aby pozwolić zanurzyć się graczom w historii o przygodach i zalewającym świat przerażeniu. W miarę jak gra się rozwija, narracyjny charakter zawarty w każdej mechanice dodatkowo zwiększa napięcie.

Podczas gdy gracze i ich badacze wspólnie zmagają się ze wszelkimi przeciwnościami aby powstrzymać nadchodzącą grozę, przerażające potwory, mroczne tajemnice i brutalne wyzwania zmuszą ich do wytężenia sił do granic możliwości, a nawet bardziej. Terror rozprzestrzenia się po świecie a gracze muszą podjąć ostatni wysiłek aby uratować ludzkość przed zagładą. Napięcie rośnie, a losy świata w tych desperackich czasach leżą w rękach badaczy. Podejmowane przez nich wybory mogą mieć niszczycielskie skutki.

char_fan

Nawet elementy Eldritch Horror rozwijają historię i pozwalają wciągnąć się w epicką historię o światowym zasięgu. Karty badaczy wyglądają jak stare, wysłużone paszporty. Żetony wyglądają jak bilety kolejowe i żeglugi oceanicznej. Plansza przypomina pożółkłą ze starości mapę świata. Każdy z elementów gry ma na celu opowiedzenie fragmentu historii o walce o ocalenie cywilizacji.

Gracze przemierzą ruchliwe miasta takie jak San Francisco czy Londyn, gdzie staną twarzą w twarz z organizacjami przestępczymi lub na opuszczonej wyspie będą walczyć o przetrwanie z okrutnymi monstrami. Zaryzykują wyprawę do serca Afryki w poszukiwaniu starożytnego artefaktu o niezbadanej mocy. Niezależnie od tego gdzie będzie wiodła ich droga, zawsze muszą czujnie wypatrywać znaków i wskazówek, które pozwolą na osiągnięcie ostatecznego celu: rozwiązanie tajemnic otaczających przerażających Przedwiecznych, których przybycie zbliża się z każdym mijającym dniem.

EH01-LocationCollage2

Odkryj tajemnice, uratuj świat

Każdy z odrażających Przedwiecznych jest okryty całunem tajemnicy, każdy z nich pojawia się wraz z unikatową talią kart Tajemnic, które dodatkowo wciągną badaczy w historię. Zadania na kartach Tajemnic wraz z miejscami gdzie otwierają się bramy do innych światów, pojawiają się groźne i przydatne wskazówki podpowiedzą graczom gdzie powinni skierować swoje kroki i jakie niebezpieczeństwa ich czekają.

myst_fan

Każda z kart Tajemnic wyznacza cele do wykonania, a każda rozwiązana przez graczy zagadka przybliży ich do zapobiegnięcia zniszczeniu całego świata. Ponieważ wskazówki są rozrzucone po całym świecie, niezależnie od tego gdzie skierują się badacze, czekają na nich nowe przygody. Być może będą musieli zbadać ogromne przestrzenie Tunguski w poszukiwaniu dziwnego meteorytu lub odkrywać co leży za bramami pomiędzy ich światem a innymi, dziwnymi, wymiarami.

Tylko rozwiązywanie określonych zadań, zależnych od Przedwiecznego, z którym zmierzą się gracze, pozwoli na powstrzymanie zagłady.

Zdecyduj o swoim losie

Kiedy gracze będą starać się odkrywać tajemnice Przedwiecznych, talia Tajemnic nie będzie jedynym wyzwaniem, z którym się zmierzą. Tak naprawdę jest ona tylko jednym z nich…

W Eldritch Horror znajdzie się kilka elementów, które zapewnią nowe doświadczenia podczas każdej rozgrywki. Każdy z Przedwiecznych posiada przypisaną talię kart Tajemnic i kart Badawczych jak również schemat, według którego tworzy się talię Mitów. W związku z tym wybierając Przedwiecznego wybiera się nie tylko przeciwnika, ale cały charakter rozgrywki.

myt_fan

Doświadczenia płynące z rozgrywki można również zmieniać poprzez wpływanie na poziom trudności talii Mitów. Mniej doświadczeni gracze mogą zdecydować się na walkę z Przedwiecznymi na niższym poziomie trudności, podczas gdy zaawansowani gracze mogą stawić czoło dodatkowym wyzwaniom. Eldritch Horror zapewni satysfakcjonującą rozgrywkę dla wszystkich graczy dzięki katom Mitów. Z trzema poziomami trudności i możliwością odrzucania łatwych lub dodawania trudnych kart Mitów, można łatwo uczynić grę łatwiejszą lub bardziej wymagającą podczas tworzenia talii Mitów.

Co więcej, gracze mogą wybierać spośród dwunastu badaczy, gotowych do dołączenia do walki i zmierzenia się z wyzwaniami na więcej niż trzystu kartach. Dzięki wszystkim tym elementom każda gra będzie inna niż pozostałe.

EH01-InvestigatorCollage1

Walka z terrorem przedwiecznych trwa. Przedwieczna groza rozprzestrzeni się po świecie już w I połowie 2014 roku!

EH01-HorrorCollage2