Descent: Wędrówki w mroku – Przekroczcie bramy Kruczego Dworu!

kruczy_dwor

U podnóża gór nieopodal dumnego miasta Greyhaven leży zapomniany dwór, nawiedzona rezydencja wysokiego maga Ithyndrusa, który zmarł wiele lat temu. W jej stale zmieniających układ murach kryje się skarbiec pełen antycznych błyskotek oraz porzuconych artefaktów, jednak kruki strzegące tego miejsca do tej pory nie potrafiły ochronić go przed poszukiwaczami skarbów i pospolitymi włamywaczami. W czeluściach dworu zbudził się więc nowy strażnik, który zawezwał do pomocy mroczne siły. Jeśli istotę pozostawi się samej sobie, jej potęga i rozmiary nie będą mieć granic. Potencjał potwora jest niezmierzony, dlatego ktoś musi go powstrzymać.

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się nowe rozszerzenie do gry Descent: Wędrówki w Mroku. 2 edycja. zatytułowane Kruczy Dwór. Rozszerzenie to pozwoli bohaterom odwiedzić opuszczony dwór, aby zniszczyć przerażającego strażnika, który gromadzi moc w murach rezydencji. Na swojej drodze napotkają liczne niebezpieczeństwa, a kiedy stary dom również powstanie przeciwko nim żaden z nich nie będzie mógł czuć się bezpiecznie. W rozszerzeniu tym znajdą się nowe potwory, klasy postaci, przedmioty a także mini kampania – Kruczy Dwór, która rzuci bohaterów w wir całkiem nowych przygód.

elementy

Niegościnne kruki

Mroczny władca znajdzie szeroki wachlarz nowych sztuczek zawartych w nowych klasach Mrocznego władcy. Używając Zaklinacza będzie mógł wzmocnić swoje potwory, zapewniając im potężne zdolności dopóki bohaterom nie uda się rozproszyć mrocznej magii. Klasa Nieżyczliwość wprowadza natomiast sługusa – odpowiednik chowańca dla Mrocznego władcy. Nieżyczliwość pozwala przyzwać Stado kruków i atakować nim bohaterów, gdziekolwiek się znajdują. Pozostałe karty tej klasy służą do wzmacniania Stada kruków oraz zapewniania Mrocznemu władcy wyjątkowych zdolności.

karty

W Kruczym Dworze Mroczny władca znajdzie również wiele zabójczych sług, w postaci dwóch nowych grup potworów: Upiorów i Bandytów. Jeśli bohaterowie wejdą w konflikt z Bandytami, mogą zostać pozbawieni swoich kosztowności, natomiast siejące grozę Upiory mogą swoim upiornym dotykiem zamrozić ich dusze i ciała.

DJ21-plastic

Kiedy bohaterowie podejmą próbę zbadania opuszczonego dworu, na scenę wkroczy nowy poplecznik. Skarn, strażnik dworu, to magiczny konstrukt zbudowany z fragmentów posiadłości i posiadający nieskończony potencjał. Jeśli nikt go nie powstrzyma, Skarn będzie rósł w siłę i może pochłonąć cały świat. Tylko garstka bohaterów stoi pomiędzy nim a upadkiem Terrinoth.

W poszukiwaniu sprawiedliwości

W Kruczym Dworze do grupy bohaterów dołączy dwoje nowych, aby stanowić wsparcie w kolejnych przygodach. Praworządna i walcząca o sprawiedliwość Alys Raine będzie doskonałym wyborem dla graczy szukających Wojownika. Z kolei Thaiden Chmurnoszczyty, nowy Zwiadowca, wykorzysta swoje niesamowite zdolności tropienia i polowania w pogoni za swą zdobyczą przez całe Terrinoth.

alys_raine

W rozszerzeniu znajdą się również dwie nowe klasy – Wojownicy mogą poświęcić się utrzymaniu prawa i porządku krainy wybierając klasę Sędziego, aby Mroczny władca zapłacił za swoje czyny. Z kolei Zwiadowcy będą mogli wypróbować się jako Łowcy nagród, tropiąc potwory dopóki nie polegną od ich ostrzy.

Przekroczcie próg

Przerażające potwory i przebiegłe klasy Mrocznego władcy to nie jedyne zagrożenia czekające na śmiałków, którzy odważą się wstąpić w podwoje Kruczego Dworu. Czeka na nich nowy stan – Zguba! Jeśli bohater lub potwór jest zgubiony, musi otrzymać dodatkowe obrażenie za każdym razem kiedy otrzymuje jakiekolwiek obrażenia. Stan ten może szybko osłabić postać, ale podczas ataku można wydać wzmocnienie, aby uwolnić się szkodliwego wpływu.

Niebezpieczne tajemnice i strażnik o niewyczerpanych możliwościach czają się w mrocznych murach nawiedzonej posiadłości. Czy dołączycie do walki o ocalenie Terrinoth? Bramy Kruczego Dworu otworzą się już tej zimy!