Battlestar Galactica – Pegasus: Mroczne Intencje

BSG_Pegasus_okladka_300

Cyloni są dziełem ludzi. Zbuntowali się. Ewoluowali. Teraz wyglądają i czują jak ludzie. Niektórym wydaje się, że są ludźmi. Występują w wielu kopiach. I mają plan.

Kilka tygodni temu zapowiedzieliśmy wydanie polskiej wersji rozszerzenia Battlestar Galactica: Pegasus, a dziś przyjrzymy się bliżej Przywódcom Cylonów, wchodząc w „zażyłość” z Szóstką z Caprici. Wspomnimy również o kartach Zdrady i ukrytych Intencjach, które czynią z Przywódców Cylonów tak niebezpiecznych przeciwników. Tak więc zapnijcie pasy, postawcie flotę w stan gotowości i przygotujcie się do skoku!

battlestar

Gdzieś na jednym z najsilniej chronionych basestarów grupa wysoko postawionych Cylonów snuje swoje złowieszcze plany wobec przyszłości rasy ludzkiej, jednak kilkoro z nich potajemnie współczuje swoim wrogom i żałuje straszliwego ludobójstwa, którego się dopuścili. Przywódcy Cylonów wprowadzą do rozgrywki zupełnie nowy rodzaj wyzwania i niekonwencjonalnej strategii, pozwalając jednemu z graczy rozpocząć grę jako ujawniony Cylon! Dla ludzi może on okazać się wymagającym przeciwnikiem albo potężnym sprzymierzeńcem w zależności od indywidualnych intencji, którymi się kieruje.

agenda

Ten nietypowy, nowy rodzaj postaci różni się pod pewnymi względami od zwykłego ujawnionego Cylona. Po pierwsze, Przywódcy Cylonów posiadają własne zestawy kart umiejętności i na początku swojej tury zamiast losować dwie karty dowolnego typu, ograniczeni są jedynie do kart wyszczególnionych na swoim arkuszu postaci. Po drugie, podobnie jak ludzie, posiadają dwie unikalne zdolności pozytywne (w tym również potężne zdolności jednorazowe) oraz jedną zdolność negatywną, które wpływają na postać przez całą grę. Po trzecie, zamiast kart Lojalności, Przywódcy Cylonów otrzymują losową kartę Intencji, która wyznacza unikatowe i wymagające warunki zwycięstwa. Karty te mogą być przychylne albo wrogie dla ludzi, zapewniając Przywódcom Cylonów wspaniałe możliwości do manipulacji i wbijania noża w plecy. I na koniec, aby móc realizować swoje Intencje, Przywódcy Cylonów mają możliwość „infiltrowania”, czyli przeniesienia się na obszary dostępne dla ludzi i działania na takich samych zasadach jak człowiek. Przebiegły Przywódca Cylonów może zwodzić graczy prowadzących ludzi i przekonywać, że chce dla nich jak najlepiej, aby zyskać ich zaufanie i pełen dostęp do ich statków!

capricasix_small

Szóstka z Caprici jest jednym z Przywódców Cylonów, którzy będą infiltrować wasze plansze. Ta niebezpieczna piękność rozpoczyna grę na nowym obszarze Caprici i po mistrzowsku potrafi przeniknąć w szeregi ludzi, sprawiając wrażenie pomocnej i przydatnej członkini załogi. Jej zdolność „Zażyłość”, z której może skorzystać zamiast ruchu, pozwala rozdawać przydatne karty sprzymierzeńcom… albo szerzyć Zdradę pośród wrogów ludzkości. Takie możliwości wraz z jej zdolnością jednorazową czynią z niej potężną, lecz nieprzewidywalną partnerkę.

grant_mercy

Tak jak wszyscy Przywódcy Cylonów, Szóstka również posiada możliwość dobierania kart Zdrady. Ten potężny rodzaj umiejętności wprowadza nowe zagrożenia podczas testów umiejętności. Ponieważ karty te zostają dodane również do talii przeznaczenia, ludzie muszą zachować dodatkową ostrożność. Szkodliwe zdolności opisane na tych kartach mogą być użyte przez ujawnionych Cylonów, a dodatkowo karty te niemal zawsze liczą się w testach na minus! Cyloni mają kilka podstępnych sposobów, dzięki którym karty te trafią w ręce ludzi, gdzie nie zdziałają niczego dobrego… a jeśli jakiś człowiek spróbuje odrzucić kartę Zdrady, Cyloni otrzymają możliwość sabotowania Galactici!

human_weakness

Rozszerzenie Pegasus zapewnia Cylonom nowe sposoby na zniszczenie ludzkości, jednak flota kolonialna nie podda się bez walki! Za jakiś czas na naszej stronie opisany zostanie również tytułowy Battlestar Pegasus i jego potężne uzbrojenie. Cyloni mają nowe podstępne sposoby na zniewolenie swych wrogów, lecz Pegasus pozwoli na równie zaciekłą odpowiedź, o ile załoga wykaże się… dostatecznie elastyczną moralnością.