Battlestar Galactica – Pegasus już w drodze!

BSG_Pegasus_okladka_300

Rozbite i znękane niedobitki ludzkiej floty powoli przemierzają przestrzeń kosmiczną. Nagle na ekranach radarów pojawia się nowy obiekt. Jego rozmiar sugeruje tylko jedno – cyloński basestar. Galactica natychmiast wypuszcza awaryjne vipery, a z głośników dobiega powtarzający się komunikat: „Na stanowiska bojowe!”. Zaniepokojona załoga w pośpiechu zajmuje posterunki i analizuje dane. Apollo i Kat kierują swoje myśliwce w stronę nieznanego obiektu. Na mostku Adama zarządza przygotowania do awaryjnego skoku FTL, lecz wtedy… ku zaskoczeniu wszystkich, radary wykrywają coś niespodziewanego: sygnał kolonialny. Po chwili przez trzaski komunikatora przebija się głos Apollo. „Galactica, tu Apollo. Nie uwierzycie na co tutaj patrzę. To jest jak sen!”, śmieje się. W oddali, w polu widzenia pojawia się Battlestar Pegasus. Witajcie z powrotem we Flocie kolonialnej.

Minęło prawie pół roku od zniszczenia 12 Kolonii. Przez cały ten czas Battlestar Galactica i jego załoga, stawiali czoła cylońskim prześladowcom i nieustanie chronili resztki ocalałej ludzkości. I oto nagle, zupełnie niespodziewanie nadchodzi ratunek. Battlestar Pegasus, niemalże dwukrotnie większy niż Galactica, wyposażony w potężną, zaawansowaną broń oraz eskadry nowoczesnych viperów i raptorów, sprawił, że członkowie floty ludzi są teraz bezpieczniejsi…

…a przynajmniej tak im się wydaje.

Fanów polskiego wydania Battlestar Galactica zapewne ucieszy wiadomość, że oto niedługo w rodzimym języku pojawi się rozszerzenie Pegasus. Dodatek ten nie tylko uzupełni grę o nowe karty Kworum, Lojalności, Kryzysów, Superkryzysów, oraz Punktów docelowych, ale wprowadzi również wiele zupełnie nowych elementów.

bsg-pegasus-3d-board-layout

W grze pojawią się dwie nowe plansze. Plansza Pegasusa pozwoli graczom skorzystać z ogromnej siły ognia tego okrętu, ułatwi przygotowania do skoków FTL, a nawet pozwoli na tak drastyczne posunięcia, jak wyrzucenie innej postaci przez śluzę. Plansza Nowej Caprici umożliwi wzięcie udziału w cylońskiej okupacji i zorganizowaniu rewolucji, pozwalającej wyrwać się spod jarzma maszyn, a wyzwań dostarczy zupełnie nowa talia Kryzysów Nowej Caprici. Z obu plansz można korzystać jednocześnie, co sprawi, że rozgrywki nabiorą jeszcze większego rozmachu.

BSG_szostka_1

Poza czterema nowymi postaciami ludzi, rozszerzenie Pegasus wprowadza nowy rodzaj postaci – Przywódców Cylonów, którzy w trakcie gry, kierują się własnymi ukrytymi motywami i specjalnymi warunkami zwycięstwa.

Przed Cylonami otworzą się nowe możliwości, dzięki nakładce na Obszary Cylonów oraz piątej talii kart umiejętności – Zdradzie. Ten nowy rodzaj kart umiejętności, przedstawia nikczemne i podstępne działania i w przeciwieństwie do pozostałych kart umiejętności, używany jest przez ujawnionych Cylonów.

pegaus_karty

bsg-pegasus-basestarsAby rozgrywka była jeszcze bardziej przyjemna i klimatyczna, w pudełku znajdują się dwie plastikowe figurki basestarów, którymi można zastąpić tekturowe żetony z podstawowej wersji gry.

Jestem głównodowodzącą floty w stanie wojny. Regulamin daje mi pełnię władzy w tej kwestii.
- Admirał Helena Cain

Wysłać myśliwce.
- Komandor William Adama

Jak ułoży się współpraca pomiędzy załogą Galactici i Pegasusa, gdy zasiądą do rozgrywki przy jednym stole? Czy Cyloni będą w stanie stłumić rebelię ludzi na Nowej Caprice? Czy współpraca z Przywódcą Cylonów nie zakończy się nagle wyrzuceniem ludzi przez śluzę i wpuszczeniem centurionów na pokład?

O tym będzie się można przekonać już wkrótce, gdy Battlestar Galactica: Pegasus, pojawi się w sprzedaży. Rozszerzenie powinno być dostępne w sklepach w II kwartale 2013.

Tak mówimy wszyscy!