Battlestar Galactica – Nadejście świtu

swit„Jeśli wykonamy tę misję, Galactica zaprowadzi nas do domu.”
– Admirał William Adama

Battlestar Galactica, źródło ogromnych nadziei, rozpada się i słabnie. Wątły układ z Cylonami chwieje się pod naporem zwątpienia i desperacji. Jednak jeden okręt może zabezpieczyć przyszłość wszystkich, którzy liczą na odnalezienie spokojnej przystani. Demetrius wiedziony przez nieznane siły wytycza kurs pośród gwiazd… wytycza kurs na dom. Wielu będzie się sprzeciwiać tej wizji przyszłości. W tych rozpaczliwych czasach zarówno ludzie jak i Cyloni muszą wziąć sprawy w swoje ręce. Dla niektórych oznacza to zaryzykowanie wszystkiego. Dla innych oznacza to bunt.

daybreak

Mamy przyjemność ogłosić, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się Świt, czyli najnowsze rozszerzenie do gry planszowej Battlestar Galactica! Dwie dodatkowe plansze oraz setki kart i żetonów umożliwią graczom podjęcie nowych rozpaczliwych misji, zmierzenie się z groźbą buntu oraz zawieranie układów z Przywódcami Cylonów, którzy kierują się własnymi ukrytymi motywami!

Nowe kryzysy i załoga, która stawi im czoła

Rozszerzenie Świt wprowadza do gry między innymi dwanaście nowych kart postaci, trzydzieści nowych kart Kryzysów, dwadzieścia pięć nowych kart Umiejętności i wiele innych. Poprowadź swych współtowarzyszy jako mrukliwy Sherman „Doc” Cottle, wykłócaj się o dostęp do kluczowych obszarów jako przebiegły Romo Lampkin albo wciel się w rolę jednej z kilku innych, uwielbianych przez fanów postaci.

fan

Bez względu na to, którą postać wybierzesz, będziesz musiał stawić czoła Kryzysom, jakich dotąd nie widziałeś. Choć strudzona latami wojny flota prawie się rozpada, nadal nękają ją spory religijne, jawna niesubordynacja wśród załogi i ciągłe ataki Cylonów. Szczęśliwie wojenna zawierucha doszlifowała również kwalifikacje załogi. Nowe karty umiejętności reprezentują zdolność adaptacji i nieustraszoności na poziomie, którego można oczekiwać po zaprawionych weteranach.

daybreak_centurions

Nowe plastikowe centuriony zastępują żetony z gry podstawowej.

Finał niesamowitej wędrówki

Ludzkość wkracza w swój najmroczniejszy czas, lecz na horyzoncie świta blask nadziei. Podejmując się niebezpiecznych misji, członkowie floty kolonialnej mogą nie tylko przetrwać kolejny dzień, ale raz na zawsze pokonać swych wrogów i odnaleźć nowy dom, w którym rozpoczną nowe życie.

„Poszukiwanie domu” to zbiór opcjonalnych zasad i elementów, zapewniających nowe doświadczenia z rozgrywki w Battlestar Galactica. Wariant ten wprowadza nowe zakończenie oraz planszę Demetriusa, statek oczyszczalnię ścieków, który staje się największą nadzieją ludzkości na ocalenie.

Załoga Galactici i Demetriusa podejmie się wymagających zadań, reprezentowanych przez karty Misji, które stopniowo będą przybliżać załogę do nowego życia na Ziemi. Misje są wyjątkowo ryzykowne, ale zapewniają wyjątkowe korzyści, które mogą przechylić szalę zwycięstwa… o ile załoga zdoła je wykonać.

daybreak_missions

Te wszystkie nowe możliwości (i wiele więcej) sprawią, że zmagania pomiędzy ludźmi i Cylonoami staną się jeszcze bardziej zaciekłe niż kiedykolwiek. Czy zdołacie przetrwać zdradę, groźbę buntu i tajemnicze motywy Przywódców Cylonów? O tym przekonacie się, niebawem. Tymczasem śledźcie naszą stronę i wypatrujcie kolejnych wieści związanych ze Świtem!