Battlestar Galactica

Opis gry

battlestar_galacticaCyloni zostali stworzeni przez człowieka.
Zbuntowali się. Ewoluowali.
I mają plan.

Kiedy Cyloni zaatakowali Kolonie, sponiewierane resztki ludzkiej rasy zostały zmuszone do ucieczki. Teraz nieustannie poszukują kolejnych drogowskazów prowadzących ku Ziemi. Z zewnątrz grozi im cyloński atak, od wewnątrz rozrywają je zdrady i kryzysy. Jeśli ludzkość ma mieć jakiekolwiek szanse na przetrwanie, musi działać razem… ale jak może to zrobić, kiedy każdy z ludzi może się okazać cylońskim agentem?

Gra planszowa Battlestar Galactica to emocjonująca gra pełna nieufności, intryg i walki o przetrwanie, która została oparta na popularnym, epickim serialu o tej samej nazwie. Podczas rozgrywki gracze wcielą się w role swoich ulubionych postaci: mogą służyć ludzkości jako Admirał Floty Kolonialnej, Prezydent Kolonii lub narwany as przestrzeni. Aby przetrwać, ludzka rasa będzie potrzebować ich wszystkich… o ile oczywiście nie będą Cylonami.


ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:
● Instrukcja ● Plansza ● 10 kart postaci ● 10 żetonów postaci ● 4 żetony pilotów ● 2 żetony broni nuklearnej ● 12 żetonów statków cywilnych ● 2 basestary ● 4 znaczniki centurionów ● 4 żetony uszkodzeń basestarów ● 8 żetonów uszkodzeń Galactica ● 1 znacznik floty ● 1 żeton obecnego gracza ● 70 kart Kryzysów ● 16 kart Lojalności ● 17 kart Kworum ● 5 kart Superkryzysów ● 1 karta pozycji Prezydenta ● 1 karta pozycji Admirała ● 105 kart umiejętności ● 22 karty Punktów docelowych ● 1 karta Kobolu ● 1 ośmiościenna kość ● 32 plastikowe statki ● 10 plastikowych podstawek do postaci ● 32 plastikowe statki kosmiczne ●

Dodatki

BSG_Pegasus_okladka_300

Pegasus

Przybył Battlestar Pegasus, zwiastując nową erę w życiu załogi Galactici i władz kolonialnych, dostarczając siły roboczej i siły ognia, których ludzkość tak rozpaczliwie potrzebowała, by kontynuować walkę z Cylonami. Jednak pod dowództwem Admirał Cain, nie ma miejsca na współczucie i litość. Brutalny przymus i trudne decyzje osłabiają moralny kompas ludzkości. Jednak zmiany zachodzą również w Cylonach. Im dłużej wystawieni są na wpływ ludzi, tym mocniej zaczynają kierować się własnymi, indywidualnymi intencjami. Gdy jesteś w rozpaczliwej potrzebie i nie wiesz komu ufać, linia pomiędzy dobrem a złem zaciera się coraz bardziej.

S01605-BOX-PO.indd

  Exodus

Ludzkość ponownie uciekła Cylonom i wznowiła swoje poszukiwania legendarnej Ziemi. Niestety, dawni oprawcy nie dają za wygraną. Co gorsza, członków Floty Kolonialnej nawiedza mroczna przeszłość. Walka o przetrwanie zaowocowała poświęceniami, kompromisami i straszliwymi błędami. Kiedy przyjdzie czas, aby wspólnie przeciwstawić się wrogom, czy ludzie ci będą w stanie przezwyciężyć własne bolesne sekrety? Jak zareagowałaby jedna z tych osób, gdyby dowiedziała się, że wspomnienia jej ludzkiego życia są kłamstwem? Co, jeśli tak naprawdę jest jednym z Ostatecznej Piątki Cylonów?

swit

Świt

Źródło ogromnych nadziei, Battlestar Galactica, rozpada się i słabnie. Teraz tylko jeden okręt może zabezpieczyć przyszłość tych, którzy liczą na odnalezienie spokojnej przystani. Wiedziony przez nieznane siły Demetrius wytycza kurs pośród gwiazd… wytycza kurs na dom. W tych rozpaczliwych czasach zarówno ludzie jak i Cyloni muszą wziąć sprawy w swoje ręce. Dla niektórych oznacza to postawienie wszystkiego na jedną kartę. Dla innych oznacza to bunt.

 

Artykuły

Pegasus – Ekscytujące zakończenie

Artykuł przybliżający elementy rozszerzenia Pegasus

Nadejście świtu

Zapowiedź rozszerzenia Świt

Ryzykowne działania

Prezentacja Pegasusa i Admirał Heleny Cain

Mroczne intencje

Bliższe spojrzenie na nowe mechaniki z rozszerzenia Pegasus

Pegasus już w drodze

zapowiedź rozszerzenia Pegasus

Galeria