Władca Pierścieni LCG – Wyprawa do Lasu Drúadan

las_druadan_3d

Nieprzyjaciel jest na drodze, nie wśród gór. Słyszysz bębny Wosów, Dzikich Leśnych Ludzi, oni w ten sposób porozumiewają się między sobą na odległość. Podobno zamieszkują jeszcze lasy Druadan. To już tylko szczątek prastarego plemienia, niewielu ich jest i żyją w ukryciu, dzicy i czujni – jak leśne zwierzęta

- Elfhelm, Powrót Króla

Cień Mordoru dociera do królestwa Gondoru. Spiskowcy, którzy poruszali się cicho po alejkach i podziemiach Minas Tirith uciekli za mury miasta. Teraz w Lesie Drúadan, niektórzy z największych herosów Śródziemia tropią agentów Saurona. Tam dokonają przerażającego odkrycia, gdyż okaże się, że największym zagrożeniem wcale nie są wrogowie, których szukają…

Las Drúadan wprowadza graczy gry karcianej Władca Pierścieni bardziej szczegółowo w królestwo Gondoru oraz jego dziki lud, Wosów. Żyjący na uboczu Wosowie są świetnymi łowcami i łucznikami. Gracze będą zmuszeni do przetrwania ich ataków, podczas gdy talia spotkań będzie rzucać im wyzwania powiązane z nowymi mechanikami.

las_3

Zjednoczeni w swych celach

„Przeciw burzy, która się zbliża, najlepszą obroną będzie wam własna odwaga, a także nadzieja, którą wam przynoszę.”

- Gandalf, Powrót Króla

W Cyklu Przeciwko Cieniowi Zestawy Przygód zawierają nowe karty spotkań, mobilizujące i jednoczące bohaterów Śródziemia, którzy stają murem w obronie swych racji. Wiele nowych kart w tym cyklu wspiera pojedyncze sfery. Las Drúadan wzmacnia ten motyw wraz z czterema wydarzeniami o koszcie 2, po jednej dla każdej strefy, które można zagrać tylko jeżeli wszyscy bohaterowie posiadają wydrukowaną tę samą strefę.

Jak widzimy Szkolony na Wojnę (Las Drúadan, 36) to wydarzenie, które wzmacnia zarówno tematyczne rozróżnienia między strefami jak i tradycyjne słabości. Szkolony na Wojnę pozwala skomponować drużynę z bohaterów Taktyków, wytyczających swą drogę do zwycięstwa przy pomocy siły oraz surowych ataków, pozwalających im przełamać siły, które próbują się im przeciwstawić. Daje im to możliwość brania udziału w wyprawach co dotychczas było mocno ograniczone przez ich niską wartość Siły Woli.

las_1 las_2

Analogiczne działanie można znaleźć na karcie Przeciwko Cieniowi (Las Drúadan, 38), która dodaje punkty wytrzymałości bohaterom strefy Ducha. Ci bohaterowie skupiają się na wyprawach, ale łatwo jest ich zabić w walce (za wyjątkiem Frodo Bagginsa (Starcie u Samotnej Skały, 25)). Jednak cykl Przeciwko Cieniowi umożliwia odważnym bohaterom takim jak Éowina (Zestaw Podstawowy, 7) odeprzeć nawet najpotężniejszych wrogów.

Wkroczmy w dzicz

Już niedługo karty Szkolony na Wojnę oraz Przeciwko Cieniowi będziecie mogli wykorzystać by pomóc wszystkim jedno-strefowym drużynom przetrwać niebezpieczeństwa pustkowi, kiedy bohaterom Śródziemia przyjdzie spotkać na swej drodze dziki lud z lasu Drúadan – Wosów.

Las Drúadan w sprzedaży już w trzecim kwartale bieżącego roku.