Władca Pierścieni LCG – Quest Log: Dziennik Wypraw

Przy pomocy Dziennika Wypraw do Gry karcianej Władca Pierścieni możesz zachować swoje sukcesy oraz upamiętnić bohaterów, którzy polegli w Śródziemiu. To praktyczne narzędzie dostępne on-line pozwala na regularne zapisywanie wypraw, analizowanie ważnych statystyk dotyczących odbytych potyczek oraz porównywanie ich ze znajomymi, którzy zechcą się podzielić w sieci swoimi rezultatami.

Dziennik Wypraw zawiera trzy główne działy. Dostęp do każdej z nich uzyskasz po kliknięciu na odpowiedni z poniższych obrazków:

panel-log-quest

Logowanie wyprawy

panel-quest-view

Przeglądanie wypraw

panel-summary

Posdumowanie

Logowanie wyprawy (Log Quest)

Za każdym razem kiedy zakończysz rozgrywkę w Grę Karcianą Władca Pierścieni, możesz odwiedzić Dziennik Wypraw, aby przygotować wpis poświęcony wyprawie.

1. W celu rozpoczęcia, kliknij na lewą kolumnę opatrzoną tytułem „Log quest”.

2. W ten sposób przeniesiesz się do formularza służącego do wprowadzenia informacji dotyczących wyprawy. Zacznij od wprowadzenia daty, wybrania Wyprawy, którą rozegrałeś/łaś oraz ustawienia liczby graczy, którzy brali udział w rozgrywce.

 add-a-quest-top-3-fields-1

3. W polu oznaczonym „Heroes” wybierz Bohaterów, których wykorzystywałeś/łaś podczas opisywanej wyprawy. Po tym jak wybierzesz swojego pierwszego Bohatera, pojawi się kolejna rozwijana lista, za pomocą której można wybrać kolejnego bohatera. Wybierz wszystkich bohaterów, z których korzystałeś/łaś (maksymalnie trzech).

Uwaga: Wybierz tylko bohaterów kontrolowanych przez siebie, nie tych kontrolowanych przez pozostałych graczy.

add-a-quest-select-hero-1

4. W polu „Result” wybierz „Success”, jeśli wyprawa zakończyła się sukcesem, albo „Fail” jeśli wyprawa zakończyła się porażką. W polu po prawej wprowadź natomiast swój wynik.

 add-a-quest-score-1

5. W polu „Notes” możesz umieścić dowolne notatki na temat strategii oraz wszelkie informacje na temat tego, co zaszło w trakcie wyprawy.

 add-a-quest-notes-1

6. W celu zapisania wyprawy kliknij przycisk „Log Quest” znajdujący się tuż pod polem na notatki.

Przeglądanie Dziennika Wypraw

W celu przeglądnięcia kompletnej listy wypraw, które zostały zanotowane w Dzienniku Wypraw (niezależnie od wyniku starcia), kliknij przycisk „Log Quest” i przewiń na dół stronę, aby ujrzeć obszar widoczny pod formularzem służącym do wprowadzania wypraw.

 logged-quests-1

Przeglądanie wypraw (Quest view)

view-all-only-completed-quests-1Dział Przeglądanie wypraw (Quest view) to narzędzie, przy pomocy którego możesz prześledzić wyprawy zakończone sukcesem albo porównać swoje wyniki ze znajomymi. Na tej stronie widać dla każdej wprawy, którą ukończyłeś/łaś, wasze najlepsze wyniki osiągnięte podczas rozgrywek jedno-, dwu, trzy- i czteroosobowych.

W celu wyświetlenia wszystkich dostępnych wypraw, włącznie z tymi, których jeszcze nie udało ci się pokonać, wybierz w lewym rozwijanym menu opcję „view all Quests”.

Porównywanie wypraw

To przydatne narzędzie pozwala także porównywać swoje ukończone wyprawy z wyprawami znajomych. W tym celu musisz skorzystać z rozwijanego menu dostępnego w prawym górnym rogu strony. W tym menu wyświetlani są nazwy użytkowników z forum FFG uwzględnionych na twojej liście znajomych.

Po prostu wybierz nazwę użytkownika, której używa znajomy i kliknij „Compare Quests”. W wyniku tej czynności otrzymasz jednostronny raport podzielony na trzy sekcje: Quest Compare, Quests oraz Hero Weight.

 pastedGraphic-1

Porównanie wypraw (Quest Compare)

Sekcja porównania wyprawy podzielona jest na trzy kolumny: daty ukończenia wypraw, daty wypraw ukończonych przez znajomego oraz porównanie ich obu.

Na prawo od twojego awatara znajduje się procentowa wartość informująca o tym, ile spośród dostępnych wypraw udało ci się ukończyć. Zaraz pod nią dwie kolumny zawierają informacje na temat wypraw, które ukończyłeś/łaś solo, w dwie, trzy albo cztery osoby, jak i liczbę punktów zdobytych w każdym wariancie. Natomiast sekcja „Sphere weight” wskazuje w jakim stopniu wykorzystywałeś/łaś każdą ze sfer wpływów podczas mierzenia się z wyprawami.

 quests-compare-spike-1

Dokładne porównanie po prawej wskazuje różnicę każdej wartości pomiędzy wynikami twoimi, a wynikami znajomego. Na zielono są oznaczone wartości, w których jesteś lepszy/a od swojego znajomego, natomiast na czerwono podświetlone są te, w przypadku których twoje wyniki są niższe.

Wyprawy (Quests)

Drugą sekcją raportu porównującego wyprawy jest lista wypraw ukończonych przez ciebie jak i przez znajomego. W przypadku wypraw, które ukończyliście oboje, wyświetlone zostanie porównanie wyników. Na pierwszy rzut oka możesz zobaczyć, kto z was pokonał więcej wypraw, a kto osiągnął lepsze wyniki.

quests-compare-quest-list-copy

Waga bohaterów (Hero weight)

Na koniec znajduje się sekcja przedstawiająca bohaterów, których wykorzystałeś/łaś do pokonania wypraw oraz porównująca te informacje z wyprawami znajomego. Tak jak w sekcji poświęconej porównaniu wypraw, na zielono zaznaczone są wartości, w których jesteś lepszy/a, na czerwono natomiast wartości, które są niższe od tych osiągniętych przez znajomego.

hero-weight-compare-1

Podsumowanie (Summary)

Strona z podsumowaniem, podobnie jak strona służąca do wyświetlania wypraw, zapewnia dokładne statystyki na temat wypraw ukończonych przez ciebie oraz porównanie ich z wynikami innych graczy. W przeciwieństwie do Quest View, podsumowanie zbiera średnie wyniki wszystkich aktywnych użytkowników forum FFG, dzięki czemu możesz zobaczyć jak twój wynik wypada na tle wszystkich użytkowników międzynarodowego forum. Strona ta jest podzielona na trzy sekcje: Succesfully completed Quests, Sphere weight oraz Hero weight.

Wyprawy zakończone sukcesem (Succesfully Completed Quests)

Pierwsza sekcja strony z podsumowaniem wyświetla całkowitą liczbę wypraw ukończonych przez ciebie podczas rozgrywek jedno, dwu-, trzy i czteroosobowych oraz średni wynik użytkowników forum w analogicznych przypadkach. Tak więc możesz dowiedzieć się jakie są twoje średnie wyniki, jakie są średnie wyniki innych użytkowników oraz jak wypada ich porównanie.

 successfully-completed-que

Waga sfer (Sphere weight)

W sekcji „Sphere weight” znajduje się podsumowanie poświęcone wykorzystaniu sfer wpływów w trakcie twoich wypraw oraz średnia wartość wykorzystania każdej ze sfer przez użytkowników forum.

 sphere-weight-1

 

Waga Bohaterów (Hero Weight)

Na podobnej zasadzie, w sekcji „Hero weight” doskonale widać zestawienie bohaterów, z których korzystałeś/łaś podczas swoich wypraw, które jest zestawione z używaniem ich przez forumowiczów. Tak jak w innych częściach podsumowania, na zielono są oznaczone wartości, w których twój średni wynik jest wyższy niż użytkowników, a na czerwono są oznaczone wartości, w których ten wynik jest niższy.

 hero-weight-community-1

Przy pomocy Dziennika Wypraw dla Gry karcianej: Władca Pierścieni możesz wpisywać swoje triumfy do annałów poświęconych legendom. Zachęcamy teraz do kliknięcia w poniższy przycisk i rozpoczęcia swojej przygody z Dziennikiem Wypraw.

button-log-quest