Władca Pierścieni LCG – Przygotujcie się do ataku na Osgiliath

atak_na_osgiliath„Czy myślisz, że na Białej Wieży oczy były ślepe? Nie, widziały więcej, niż ty z całą swoją mądrością dostrzegasz.”
- Denethor II, Powrót Króla

Po tym jak bohaterowie Śródziemia zwalczyli Orków i pożary nękające mieszkańców Amon Dîn, powracają do Minas Tirith by dołączyć do wojsk Gondoru maszerujących na Osgiliath. Armia  dowodzona przez Boromira oznacza wielkie kłopoty dla Mordoru, a pomoc niektórych z najpotężniejszych herosów Śródziemia może okazać się kluczowa dla powodzenia misji!

Atak na Osgiliath przenosi graczy do fantastycznych miejsc, okrutnych starć i jednej z najbardziej epickich bitw w grze karcianej Władca Pierścieni. Orki oraz Haradrimowie stacjonują w ruinach Osgiliath, gracze rywalizują z talią spotkań o kontrolę obszarów Osgiliath, wędrując po nich po kolei. Bitwy i oblężenia, Orkowie i Haradrimowie, unikatowe obszary, nowi wrogowie i śmiertelna zdrada – Atak na Osgiliath ma to wszystko!

atak_na_osgiliath_wachlarz

Odzyskać Osgiliath

Atak na Osgiliath jest bitwą o wyzwolenie pradawnej stolicy Gondoru z sił Mordoru. W całym scenariuszu pierwszy gracz przejmuje kontrolę nad wybranym obszarem Osgiliath który pozostawia jako zbadany obszar. By wygrać bitwę, gracze muszą przejąć kontrole nad każdym obszarem w grze, co reprezentuje sukces wojsk Gondoru wypędzających wrogów z każdego zakamarku tego zrujnowanego miasta.

Jenak im więcej obszarów Osgiliath gracze kontrolują, tym trudniej walczy się z talią spotkań. Atak na Osgiliath oferuje szereg efektów kart, opierających swoją siłę o liczbę kontrolowanych obszarów. Gracze mogą też spodziewać się takich kart jak Urlicki Żołnierz (Atak na Osgiliath, 93), który może zmusić ich do cofnięcia kontrolowanego obszaru do strefy przeciwności. Wreszcie, wiele miejsc Osgilath posiada tekst , który powraca do obszaru przemieszczenia, jeśli gracze nie mogą skutecznie ich obronić. Oznacza to, że trzeba więcej niż tylko siła oręża by odzyskać Osgiliath, trzeba mieć plan!

urucki_zolnierz

Przezorny zawsze ubezpieczony

Gracze decydujący się na dołączenie na Atak na Osgiliath będą musieli przygotować się na opór ze strony Orków oraz Haradrimów. Dobrze będzie rozważyć pomoc jaką mogą uzyskać ze strony kilku nowych kart gracza znajdujących się w omawianym Zestawie Przygód.

Miasto Osgiliath było wspaniałym miejscem nauki i mocy, znajdował się w nim jeden z najpotężniejszych artefaktów w Śródziemiu. Siedem kamieni wizyjnych było darami z Noldoru dla ludzi Númenoru. Kiedy Númeron został zalany przez morze, Númerończycy uciekli płynąć dziewięcioma statkami, przewożąc sadzonkę Białego Drzewa oraz siedem kamieni – palantirów. Ci, którzy potrafili je opanować mogli komunikować się na olbrzymi dystans. Choć wszyscy myśleli, że zaginęły, Gandalf odkrył, że w posiadaniu jednego był Saruman, drugiego Sauron a trzeciego Denethor II.

W Ataku na Osgiliath gracze mogą korzystać z własnego Palantira (Atak na Osgiliath, 90). Palantir może dostarczyć ogromną siłę do konfrontacji z cieniem w Ataku na Osgiliath, jednak używając go gracze czynią przygodę dużo bardziej niebezpieczną, skupiając na sobie uwagę i wpływy Czarnego Pana.

palantir

Plan Ataku

Dodatkowo Atak na Osgiliath wprowadza nowego bohatera – strażnika oraz wiele kart wspierających cechy Gondor oraz Prowincje. Znajdziesz tu też karty, które wzmacniają talie oparte tylko na jednej  strefie wpływów i reprezentujące efektywne pułapki, zasadzki i potyczki, które zwiadowczy z Ithilien’s wykorzystują by osłabić nieprzyjaciół. Znajduję się tu szeroki wachlarz kart do obsługi wielu nowych strategii i wszystkiego co potrzeba by zmierzyć się z hordami Orków i Haradrimów w celu odzyskania miasta.

Poszukuj czwartego zestawu przygód z cyklu Przeciwko Cieniowi: Atak na Osgiliath w III kwartale 2013.