Star Wars LCG – W poszukiwaniu Skywalkera

star_wars_lcg_poszukiwania_skywalkeraDzisiaj chcielibyśmy przedstawić świetną wiadomość dla fanów Star Wars:gry karcianej! Już niedługo to wspaniałe uniwersum będzie można poszerzyć o kolejny Zestaw Mocy – Poszukiwania Skywalkera.

Drugi zestaw dodatkowy z cyklu Hoth pozwala na dalsze zmagania o kontrolę nad niegościnną lodową planetą. Rebelianci umacniają swoje pozycje szykując się na natarcie szturmowców, podczas gdy Imperialna marynarka rozmieszcza swoje statki, blokując możliwość ucieczki z planety. W nowym rozszerzeniu znajdzie się pięć nowych kart celów (każda w dwóch egzemplarzach) wraz z powiązanymi z nimi zestawami kart. Dzięki nim w grze pojawią się nowe postacie, pojazdy, wydarzenia i usprawnienia, dzięki którym gra stanie się jeszcze bardziej emocjonująca!

W grze karcianej Star Wars, ciemna strona Mocy zwycięża, kiedy wskaźnik budowy Gwiazdy Śmierci osiągnie 12. Dzięki niszczeniu celów jasnej strony można przyspieszyć budowę stacji, wywierając jeszcze większą presję czasową na przeciwnika. Nowe karty, wprowadzone w Poszukiwania Skywalkera, pozwolą powstrzymać natarcie sił Imperium i utratę celów przez jasną stronę.

baza_echo_1

Sojusz Rebeliantów otrzymuje trzy nowe cele ze słowem kluczowym Hoth, które świetnie komponują się z kartami z tego rozszerzenia oraz z Pustkowii Hoth. Oprócz celów, Poszukiwania Skywalkera wprowadzają nowe karty które zapewniają premie za posiadanie kart ze słowem kluczowym Hoth. Jedną z nich jest karta Baza Echo, która zwiększa wytrzymałość wszystkich celów Hoth. Dzięki temu ciemna strona musi przeznaczyć dodatkowe jednostki aby skutecznie atakować i niszczyć cele Rebeliantów. Doskonałym uzupełnieniem Bazy Echo jest karta Obrońca bazy Echo, którzy podczas walki są tym silniejsi, im więcej celów ze słowem kluczowym Hoth kontrolujemy. Dzięki nim możliwa będzie bardzo skuteczna obrona przed praktycznie wszystkimi przeciwnikami. Niemiłą niespodziankę dla przeciwnika mogą stanowić również karty Generator pola bazy Echo oraz Pierwszy perymetr, które ograniczają możliwość niszczenia celów przez siły ciemnej strony, dając Rebeliantom czas na przeprowadzenie skutecznej ofensywy.

baza_echo_2

Zawartość nowego dodatku nie ogranicza się oczywiście jedynie do kart Rebeliantów, dlatego będzie on świetnym uzupełnieniem także dla innych stronnictw, wprowadzając nowe zestawy celów i niespotykane wcześniej rozwiązania.

Bitwa o Hoth rozpętuje się na dobre, pozwalając osobiście wziąć udział w wydarzeniach z Imperium Kontratakuje, a nawet zmienić losy całej historii galaktyki! Premiera Poszukiwań Skywalkera już niebawem, a tymczasem można rozgrzewać silniki ścigaczy lub przygotowywać swój pancerz szturmowca, szykując się do rzucenia się w wir walki!

rzygotowywać swój pancerz szturmowca, szykując się do rzucenia się w wir walki!