Star Wars LCG – W ogniu walki

bitwa_o_hoth_pudelkoNasza dzisiejsza informacja na pewno ucieszy wszystkich fanów gry karcianej Star Wars. Już niedługo zostanie ona rozszerzona o kolejny zestaw Mocy, zatytułowany Bitwa o Hoth!

W Bitwie o Hoth, ogromne, ciężko uzbrojone maszyny kroczące AT-AT maszerują falami w stronę Rebelianckiej bazy, podczas gdy piloci eskadr śnieżnych śmigaczy próbują śmiałych sztuczek, aby spowolnić ich marsz. Desperacka walka na powierzchni wyludnionej lodowej planety będzie miała ogromne znaczenie dla całej galaktyki. Czy Imperium za pomocą maszyn AT-AT i szturmowców otoczy i zniszczy wszystkie siły Rebelii? Czy może bohaterscy obrońcy powstrzymają natarcie na tyle długo by umożliwić sojusznikom ucieczkę w bezpieczne miejsce?

bitwa_o_hoth_wachlarz

Inspirowana pierwszymi scenami Imperium kontratakuje, Bitwa o Hoth wprowadza 5 nowych zestawów celów, które pozwolą graczom na odtworzenie wydarzeń z filmu lub stworzenia historii na nowo, z innym wynikiem bitwy o Hoth. Dzięki temu zestawowi Mocy możliwe będzie uczestniczenie w upadku Rebelii, lub jako jeden z Przemytników i Szpiegów przeprowadzenie znaczących aktów sabotażu czy szpiegostwa kiedy oczy Imperium skierowane są na Hoth. Mając na szali przyszłość galaktyki, piloci Eskadry Łotrów mogą zadać potężny cios i ukrócić Imperialne próby przejęcia kontroli nad galaktyką.

Wśród broni, którą dysponuje jasna strona Mocy, niewiele jest takiej, która jest w stanie przebić gruby pancerz AT-AT. Kiedy te potężne, zmechanizowane narzędzia destrukcji zaczynają kroczyć po równinach Hoth, Sojusz Rebeliantów i jego sojusznicy muszą zastosować nowe taktyki, a jasna strona otrzymuje jedną z nich w Bitwie o Hoth.

Skoordynowane natarcie może zmienić przebieg każdej bitwy, pozwalając dwóm jednostkom jasnej strony zaatakować tak, jakby były jedną jednostką: „Po tym jak rozpatrzysz jakieś natarcie,natychmiast przeprowadź natarcie inną przygotowaną kontrolowaną przez ciebie jednostka uczestniczącą”. Jest to naprawdę potężna sztuczka, którą warto trzymać jako asa w rękawie, kiedy jednostki jasnej strony stają przeciwko silnym przeciwnikom, takim jak AT-AT.

skoordynowane_natarcie

Przykładowo, jeśli przeciwnik kontroluje AT-AT, który do tej pory nie otrzymał obrażeń, a do bitwy przeciwko jego celowi przydzielamy Łotra Dwa i jeden Śmigacz śnieżny, prawdopodobnie zdecyduje się on bronić. Nawet jeśli przegra walkę o przewagę, jego maszyna krocząca przetrwa atak Łotra Dwa i będzie miała okazję zniszczyć Śmigacz śnieżny zanim ten przeprowadzi natarcie. Co więcej, przeciwnik może uznać, że jest to szansa na obrócenie sytuacji na polu bitwy na jego korzyść – niszcząc Śmigacz, wyrównuje liczbę pojazdów znajdujących się w grze. Jednakże, wygrywając walkę o przewagę i wykorzystując Skoordynowane natarcie, nasze Śmigacze mogą zaatakować jeden po drugim, zniszczyć AT-AT i zadać w sumie 4 obrażenia atakowanemu celowi. Co więcej, przeciwnik nie może odpowiedzieć ogniem, więc obie jednostki przetrwają bitwę.

at-at lotr_dwa

AT-AT, Łotr Dwa czy Skoordynowane natarcie to tylko kilka przykładów kart jakie znajdą się na w Bitwie o Hoth. Dzięki nim starcia staną się jeszcze bardziej emocjonujące, zbliżając nas do kulminacyjnego momentu zmagań na Hoth! Premiera Bitwy o Hoth już wkrótce, a tymczasem niech Moc będzie z Wami!