Star Wars LCG: Kurs na układ Hoth!

pustkowia-okladkaBaza Echo… mam słaby sygnał, to może być forma życia.
Zev Senesca, Gwiezdne Wojny: Imperium Kontratakuje

Niedawno informowaliśmy, że już niedługo w ofercie naszego wydawnictwa pojawi się nowa pozycja z gatunku gier LCG – Star Wars: gra karciana. Dzisiaj z radością zawiadamiamy, że w niewielkim odstępie od premiery polskiej edycji gry pojawi się pierwszy Zestaw Mocy do tej gry, zatytułowany Pustkowia Hoth!

Szturm na bazę Echo

Pierwsze rozszerzenie rozpoczyna Cykl Hoth, dzięki któremu będzie można wziąć udział w wydarzeniach znanych z filmu Imperium kontratakuje, i bronić bazy Echo przed maszynami AT-AT, lub wedrzeć się do niej na czele sił Imperialnych.

W Pustkowiach Hoth rozpoczyna się bitwa o Hoth! Siły Rebelii założyły na tej jałowej planecie swoją nową, ukrytą bazę. Surowe warunki i niesamowite zimno które panują na Hoth utrudniają Imperium wykrycie bazy, ale są niebezpieczne także dla sił jasnej strony – nikt nie jest w stanie przeżyć zbyt długo na otwartej przestrzeni, stając się łatwą ofiarą dla drapieżników – rdzennych mieszkańców tych pustkowi. Rebelianci muszą poświęcić wiele czasu, aby przystosować się do mroźnego klimatu i zająć strategiczne miejsca na planecie.

sw_02_karta3Nowy dodatek został zaprojektowany w taki sposób, aby oddać klimat oblężenia planety. Obaj gracze dostają do dyspozycji nowe cele, które obrazują kolejne etapy walk o Hoth. Tekst wielu nowych kart z tego rozszerzenia zawiera słowo kluczowe Hoth. Gracze starają się kontrolować jak najwięcej kart z tym słowem kluczowym, ponieważ ten, kto ma ich więcej niż przeciwnik może otrzymać dodatkowe korzyści – ochronę swoich kart celów, zwiększenie swoich szans w walkach o przewagę i wiele, wiele innych. Dzięki takiemu rozwiązaniu walka o planetę jest jeszcze bardziej emocjonująca.

Oczywiście w Pustkowiach Hoth znajduje się o dużo więcej elementów, takich jak nowe istoty, droidy, śmigacze a także wiele wyjątkowych postaci, takich jak Darth Vader czy Wedge Antilles. Zamarznięte pustkowia Hoth, zwykle wymarłe, dzięki nowemu Zestawowi Mocy zatętnią życiem!

sw_02_karta1

Spojrzenie na Zestawy Mocy

Podobnie jak w innych grach LCG, każdy zestaw dodatkowy do gry karcianej Star Wars zawiera komplet kart, na które składają się nowe cele oraz powiązane z nimi jednostki, wydarzenia, ulepszenia i karty losu. Ponieważ mechanika budowania talii w grze karcianej Star Wars jest zupełnie inna, niż w pozostałych tytułach tego typu, zmieniła się też zawartość zestawów dodatkowych. Zamiast, jak dotychczas, zawierać trzy kopie każdej karty, Zestawy Mocy składają się zestawów kart celów (karty celu i przypisanych do niej pięciu kart) – większość zestawów występuje w dwóch sztukach, zestawy ze słowem kluczowym „ograniczenie” – po jednym w każdym zestawie Mocy. Dzięki temu w każdym zestawie od razu znajduje się maksymalna liczba kopii takich samych kart celów, które mogą się znaleźć w talii.

sw_02_karta2

Do premiery Star Wars: gry karcianej pozostało jeszcze trochę czasu, ale zapowiedź pierwszego Zestawu Mocy już teraz daje przedsmak tego, ile nowych bohaterów, pojazdów, celów i innych kart pojawi się jeszcze w tym pasjonującym tytule!