Star Wars LCG – Ewakuacja Bazy Echo

ucieczka_z_hoth_okladkaDla Sojuszu Rebeliantów nastały ciężkie chwile. Szala zwycięstwa Bitwy o Hoth powoli przechyla się na stronę Imperium. Szturmowcy atakują Bazę Rebeliantów, podczas gdy flota Imperialnych niszczycieli zamyka drogę odwrotu uciekającym z Hoth statkom. Kiedy generał Veers prowadzi ostatni atak skierowany w generator pól ochronnych bazy Echo, Luke Skywalker, Han Solo i księżniczka Leia Organa próbują zyskać na czasie, aby umożliwić pozostałym Rebeliantom bezpieczny odwrót…

Wszystkich fanów gry karcianej Star Wars z przyjemnością informujemy że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się szósty Zestaw Mocy z cyklu Hoth, zatytułowany Ucieczka z Hoth.

W Ucieczce z Hoth równowaga Mocy przechyla się na ciemną stronę, ponieważ trzy z pięciu zestawów kart celów przeznaczone są właśnie dla ciemnej strony. Wśród nich znajdzie się między innymi potężny superniszczyciel – „Executor”. Jednak nawet ten potężny statek, ani wynajęci łowcy nagród nie przekreślają szans na zwycięstwo jasnej strony Mocy. Wśród kart jasnej strony znajdzie się kilka znanych jednostek i postaci, między innymi nowa, należąca do stronnictwa Sojuszu Rebeliantów, karta Hana Solo!

Ponieważ jest to ostatnie rozszerzenie z cyklu Hoth, oblężenie bazy Echo powoli dobiega końca. Czy ten Zestaw Mocy pozwoli raz na zawsze zmiażdżyć Rebelię i jej sojuszników? Czy może raczej Luke, Han i Leia wraz z innymi uciekną z pułapki Imperium i zbiorą siły do następnych ataków w obronie wolności?

Przybycie „Executora”

Ucieczka z Hoth zawiera wiele kart ze znanymi statkami i bohaterami, wśród których zaszczytne miejsce zajmuje najpotężniejszy gwiezdny niszczyciel z oryginalnej trylogii – „Executor”.

executor

Ponieważ jego koszt wynosi 8, zagranie „Executora” wymaga odpowiedniego przygotowania talii pod względem dostępności zasobów. Kiedy jednak ta olbrzymia jednostka zostanie zagrana, na pewno zasieje strach w sercu przeciwników. Dopóki nie otrzyma żadnych obrażeń, „Executor” jest odporny na efekty kart przeciwnika (takie jak na przykład „W ogniu bitwy”). Jedynym sposobem na jego powstrzymanie jest bezpośrednia walka z potężnym superniszczycielem. Dodatkowo, dzięki swojej zdolności, „Executor” jest również świetnym obrońcą.

Dotychczas mechanika poświęcania pojawiała się w większości na kartach jasnej strony, której bohaterowie gotowi są oddać życie za sprawę. Karty takie jak „Heroiczne poświęcenie” pozwalają skorzystać z potężnych efektów kosztem jednostek. Wiele kart wykorzystuje tę mechanikę, ale „Executor” daje ciemnej stronie skuteczną odpowiedź na takie zagrania. Dzięki niemu gracz jasnej strony musi liczyć się z dodatkowym kosztem zagrania karty poświęcającej jednostkę – „Executor” zadaje wówczas obrażenia jednostkom lub celom.

Co więcej, wraz z „Executorem” w tym samym zestawie karty celu otrzymujemy inne karty, które wspierają tę zdolność. Jedną z nich jest „Holocron Sithów” dzięki któremu możemy skorzystać z poświęcania aby obniżyć koszt zagrania kart o 3, lub „Agresja”, która zmusza graczy do poświęcenia jednostek, a dzięki „Executorowi” jasna strona odczuje to poświęcenie podwójnie.

holokron_sithow agresja

Długi na dziewiętnaście tysięcy metrów, uzbrojony w ponad pięć tysięcy systemów uzbrojenia, „Executor” jako flagowy okręt Dartha Vadera podczas rozgrywki w grę karcianą Star Wars będzie równie potężny jak w filmach.

ucieczka_z_hoth_wachlarz

Oczywiście, poza „Executorem” w Ucieczce z Hoth znajdą się również inne karty – zarówno jasnej jak i ciemnej strony Mocy – które pozwolą na rozbudowanie i ulepszenie już istniejących talii. Dzięki temu starcia bohaterów gwiezdnej sagi staną się jeszcze bardziej emocjonujące!

Ucieczka z Hoth nastąpi już wkrótce, a tymczasem niech Moc będzie z Wami.