Star Wars LCG – Dołącz do zwycięzców

dolacz

„Przyłączy się do nas lub umrze, panie”
- Darth Vader, Imperium kontratakuje

Z przyjemnością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się Dołącz do nas lub zgiń, czwarte rozszerzenie z cyklu Echa Mocy do gry karcianej Star Wars. Trwa Galaktyczna Wojna Domowa, a nowe wydarzenia podnoszą stawkę o którą toczy się gra. Każda ze stron konfliktu odkrywa nowe zastosowania dla Mocy.

Na statku-fabryce projekt Mroczny Szturmowiec wchodzi w drugą fazę, a Sojusz Rebeliantów zwerbował specjalną agentkę – Winter, aby szpiegowała działania Imperium. W tym samym czasie Jawowie przemierzają pustynie Tatooine w poszukiwaniu złomu, a na bagnach planety Dagobah mistrz Jedi Yoda przygotowuje uczniów do walki z ciemną stroną. Linia frontu pomiędzy ciemną i jasną stroną została wytyczona. Teraz pozostaje się przekonać, czy jasna strona wytrzyma natarcie Imperialnej Marynarki.

wachlarz

Atak naziemny

Jednostki Imperialnej Marynarki nie posiadają tylu symboli Mocy co najpotężniejsi Jedi albo Sithowie, ale oznacza to tylko, że grając nimi trzeba rozważnie używać swoich kart Mocy, zamiast starać się dorównać przeciwnikom w ilości przydzielonych do Mocy kart. W rozszerzeniu Dołącz do nas lub zgiń Imperium otrzymuje nowe możliwości wykorzystania kart Mocy, które pozwolą utrzymać miażdżące natarcie i otrzymać Posiłki! w tym samym czasie.

ceremoniaPosiłki! zapewniają Marynarce Imperialnej nową Reakcję, która pomaga utrzymać jednostki na polu bitwy. Kiedy Posiłki! wchodzą do gry, gracz może umieścić jednostkę znajdująca się najbardziej z wierzchu stosu kart odrzuconych z powrotem w grze, przydzielając ją do Mocy. Pomimo tego, że nie można dokładnie przewidzieć jaką jednostkę będzie można przywrócić po odkryciu Posiłków!, przydzielenie do Mocy jest niewielką ceną za potencjalne przywrócenie do gry Okrętu flagowego bez konieczności wydawania surowców.

W tym samym zestawie kart celów znajduje się również nowa karta losu – Echa Mocy, posiadająca wiele zastosowań. Dzięki niej można przydzielić wrogą jednostkę biorącą udział w bitwie do Mocy, dzięki czemu otrzyma ona dwa znaczniki skupienia. Można nią również przydzielić do Mocy wrogą jednostkę nie posiadającą symboli Mocy, marnując w ten sposób kartę przeciwnika. Posiłki! dają kolejną możliwość wykorzystania karty Echa Mocy. Po tym jak jednostka zostanie przywrócona do gry należy przydzielić ją do Mocy, co może ograniczyć możliwości jej ataku. Echa Mocy pozwalają usunąć kartę Mocy, dzięki czemu jednostka będzie mogła od razu ruszyć do walki.

Ceremonia wręczenia odznaczeń pozwala na tańsze zagranie większej ilości jednostek. Za dwa zasoby to wydarzenie pozwala zagrać Postać Marynarki Imperialnej i przydzielić ją do Mocy. Jednostki takie jak Pułkownik Starck lub Imperialna wersja Dartha Vadera to przykładowe postacie, które można umieścić w grze Ceremonią wręczenia odznaczeń. Jednak nawet bez tych potężnych jednostek, w zestawie karty celu Posiłki! znajdą się nowe jednostki, które warto przydzielić do Mocy.

rezerwyProwadząc swoje wojska do walki należy pamiętać o dwóch kopiach Żołnierzy z rezerwy z tego zestawu karty celu. Za jedyne 3 zasoby Żołnierze z rezerwy oferują po dwa symbole obrażeń jednostek i obrażeń wybuchowych, a także Precyzyjne uderzenie. Kiedy ta jednostka nie jest przydzielona do Mocy, nie może zostać zadeklarowana jako atakujący ani obrońca, co zachęca graczy do wykorzystania kart Mocy do budowania potężnej armii Imperium. Jeśli Żołnierze z rezerwy zostaną umieszczeni w grze za pomocą Ceremonii wręczenia odznaczeń od razu będą gotowi do walki w fazie konfliktu. Z pomocą Admirała Mottiego, który pozwala szybciej usuwać znaczniki skupienia, siły jasnej strony będą musiały bardzo się wysilać aby powstrzymać ataki Imperium.

Dalszą zachętę do przydzielania jednostek do mocy stanowi Punkt kontrolny. To darmowe ulepszenie zapewnia zdolność Przewaga (1) wszystkim jednostkom przydzielonym do mocy, czyniąc je efektywniejszymi atakującymi, zapewniając premię do walki o przewagę w każdej bitwie.

Prawdziwa potęga Mocy

Niezależnie od tego czy dysponujecie ogromną siłą ognia i nieskończonymi zasobami Marynarki Imperialnej czy też buntujecie się przeciwko tyranii Imperatora, w rozszerzeniu Dołącz do nas lub zgiń znajdą się karty, które pozwolą osiągnąć zamierzone cele. Przygotujcie się do walki i znajdźcie prawdziwą potęgę Mocy wraz z premierą Dołącz do nas lub zgiń już w czerwcu tego roku!