Android: Netrunner – Nadejście złych czasów

mala_tempora

„Chcesz zagrać jeszcze raz? Zwycięzca bierze wszystko.”
- Reina Roja

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się trzeci Pakiet Danych z drugiego Cyklu dodatków do gry Android: Netrunner, zatytułowany Mala Tempora.

Cyberzmagania w grze Android: Netrunner zawsze były ryzykowne dla wszystkich, którzy brali w nich udział, ale sześćdziesiąt nowych kart z tego rozszerzenia podnosi stawkę w grze na zupełnie nowy poziom. Czy uda Wam się zawrzeć w swojej talii wszystkie nowe ulepszenia i zwyciężyć? Czy też dołączycie do grona tych, którzy zostali w tyle?

Jakikolwiek będzie wynik, droga do niego nie będzie nudna. Runnerzy i kierujący korporacjami, którzy prowadzą wojnę w grze Android: Netrunner, wiodą szalone życie pełne fantastycznych wzlotów i druzgocących upadków, a Mala Tempora nie zwolni tempa. Wiele nowych kart zachęci do podjęcia śmiałych zakładów, w który stawką jest zdrowie i fortuna ale jednocześnie dają one szansę na szybkie wzbogacenie się i osiągnięcie życiowego sukcesu. Oczywiście, kto gra fair w czasach technologicznej wyższości jednostki? Mala Tempora wprowadza nowe programy i lód, które pozwolą runnerom i korporacjom „oszukiwać” w tych zakładach, poprzez wykradanie informacji o kartach przeciwników.

wachlarz

W międzyczasie pozwólmy Anarchom robić swoje. Podczas gdy inne frakcje dążą do większej wydajności i bardziej przebiegłych sztuczek, nowy runner z frakcji Anarchów dołącza do gry, grając według swojego własnego zestawu zasad. Więcej opowie o niej Damon Stone, projektant.

Bogini szachów

reina

Tworząc postać Reiny Roji – Czerwonej Królowej chciałem pokazać jej mistrzostwo w strategii i znajomość taktyki. Jest ona byłym członkiem oddziałów specjalnych, więc uczynienie jej mistrzynią w szachach miało sens. Ponadto, szachy fascynowały mnie od kiedy wiele lat temu nauczył mnie w nie grać mój ojciec. Moje zamiłowanie do gier, a zwłaszcza do gier strategicznych, zaczęło się właśnie od pierwszych rozgrywek w szachy. Chciałem wymyślić dla Reiny specjalny sposób na przeprowadzanie skoków, a wyjście od pomysłu, że jest ona szachowym mistrzem pozwoliło stworzyć ciekawe pomysły na karty i interakcje. Ostateczne wersje kart są moim zdaniem idealnie dopasowane: mechanicznie interesujące, pasujące tematycznie i potężne podczas rozgrywki.

Caïssa to imię mitycznej driady, uznawanej za boginię szachów, i w związku z tym od razu pomyślałem o niej jako nazwie dla nowego podtypu, który powiąże elementy szachowe mechanicznie i tematycznie. Zdolność przemieszczania programów Caïssa z lodu na lód i z serwera na serwer świetnie współgra ze zdolnością Reiny Roji i jej konsolą Deep Red, tworząc poczucie grania w grę w grze. Im lepiej runner radzi sobie z przemieszczaniem swoich programów Caïssa, tym większą presję wywiera na korporację, i tym samym ułatwia sobie znalezienie drogi na serwery.

Deep Red jest hołdem dla pierwszego komputera szachowego, który pokonał szachowego mistrza świata. Kiedy znajdzie się w grze, programy Caïssa nie wliczają się do limitu Jednostek Pamięci, tak jak normalne programy. Stają się one również bardziej wydajne pod kątem wydawanych klików.

 

deepred skoczek

Razem z kartą tożsamości Reiny i Wieżą (Otwarcia, 3), programy Caïssa sprawią, że rezowanie wielu lodów na serwerze, który jest celem runnera stanie się niewspółmiernie drogie. Ponadto, jeśli hostujesz na tym lodzie Gońca (Wątpliwości, 21) lub Skoczka, korporacja będzie musiała rozważyć skasowanie zagrożonego lodu, za który dodatkowo zapłaciła. Jeśli go skasuje, pojedynczy Pion (Otwarcia, 2) pozwoli umieścić w grze najlepszy program Caïssa z garści lub sterty, po tym jak wykonasz prosty skok na słabo chroniony serwer.

Pytanie nie brzmi czy grasz w grę, pytanie brzmi „w jaką grę grasz?”. Czy grasz Reiną i jej świtą programów aby zastąpić normalne lodołamacze, czy też grasz aby zmusić korporację do kasowania lodu za lodem aby pozostać o krok przed tobą?

- Damon Stone, projektant towarzyszący

Cybernetyczne zmagania w grze Android: Netrunner mogą ulec całkowitej zmianie dzięki jednemu blefowi, więc nie ma czasu na zabezpieczenie swoich zakładów. Czas podwoić stawkę zagrywając nowe, ryzykowne, ale bardzo zyskowne zasoby, aktywa i operacje z rozszerzenia Mala Tempora, a następnie użyć innych kart, aby upewnić się, że każdy zakład będzie wygrany. Premiera rozszerzenia już w III kwartale tego roku.