Android: Netrunner – Czeka nas świetlana przyszłość

Netrunner_co_niesie_przyszloscJeśli chcesz żeby był tani, będzie tani. Ale jeśli wolisz postawić na siłę, możesz to zrobić. Właściwy wybór należy do ciebie. Kierujesz jedną z najpotężniejszych megakorporacji. Masz kredyty tak jak większość ludzi czerwone krwinki. Użyj ich, zabezpiecz swoje serwery.
-Urlich Heiner, programista LOD-u, twórca Draco

Dla wszystkich którzy nie mogą się doczekać premiery polskiej wersji gry karcianej Android: Netrunner mamy dzisiaj świetną wiadomość – już teraz ogłaszamy, że niedługo ukaże się pierwsze rozszerzenie w cyklu Genesis.

Pierwszy pakiet danych tego cyklu, zatytułowany Co niesie przyszłość, zawiera 60 nowych kart (20 nowych wzorów, każda w trzech kopiach), dzięki którym będzie można rozbudować swoje talie korporacji i runnerów. Każda z korporacji otrzymuje nowe projekty i lód, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby doskonale wpasować się w podstawową strategię każdej talii. Powiększył się również arsenał runnerów, którzy poza nowymi lodołamaczami zyskują także nowe karty sprzętu i zasobów.

netrunner_magikWarto również zwrócić uwagę na nowe karty tożsamości, które znajdą się w tym pakiecie danych. Pierwszą z nich jest nowa karta Haas Bioroid, dzięki której możliwe będzie jeszcze lepsze zabezpieczenie swoich projektów. Nowa karta tożsamości HB zapewnia premię do siły zainstalowanego lodu, dzięki czemu przedostanie się do kart na serwerze będzie dla runnerów niełatwym zadaniem. W rozszerzeniu pojawi sięnetrunner_haas_bioroid również należący do Anarchów nowy runner – Magik. Wybór tej tożsamości pozwala na zastosowanie  zupełnie nowej strategii, opartej na kasowaniu kart – dzięki odnawialnym kredytom które otrzymujemy z tej karty łatwo można pozbawić korporację cennych kart, na przykład odcinając jej dopływ gotówki na dalszą obronę serwerów.Dzięki tym kartom warto będzie pomyśleć o gruntownej przebudowie talii, aby zaskoczyć przeciwników nowymi kombinacjami kart. Dzięki nim rozgrywka będzie jeszcze bardziej emocjonująca i wymagająca.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla korporacji jest również nowa karta lodu – Draco. Jej niewielki koszt pozwala na wykorzystanie jej już na samym początku rozgrywki, ale dzięki jej specjalnej zdolności możliwe jest również skuteczne zastosowanie jej także w późniejszym etapie gry.

netrunner_draco

Oczywiście w rozszerzeniu Co niesie przyszłość znajdzie się o wiele więcej kart, z których każda ma za zadanie wnieść coś nowego do rozgrywki. Różnorodność frakcji runnerów i korporacji sprawi, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Polska wersja gry karcianej Android: Netrunner już niedługo pojawi się na waszych stołach, a nadchodzący pakiet danych pozwoli jeszcze lepiej wczuć się w zmagania pomiędzy potężnymi korporacjami, a sprytnymi runnerami.