Android: Netrunner – Pierwszy ruch

otwarcia„Mat w trzech ruchach”
- Reina Roja

Wszystkich fanów gry karcianej Android: Netrunner z pewnością ucieszy wiadomość, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się pierwszy Pakiet Danych z drugiego cyklu dodatków, zatytułowany Otwarcia.

W wizji przyszłości z gry Android: Netrunner ludzkość rozciąga zasięg swoich wpływów aż do granic układu słonecznego, udoskonalenia w technologii odwzorowania mózgów pozwoliła na ulepszenie inteligencji bioroidów na tyle by pracowały na równi z ludźmi, a niewielka grupa korporacji kontroluje znaczącą większość światowych zasobów. Te kilka megakorporacji kontroluje większość rynku produktów codziennego użytku. Odpowiadają za budowanie budynków w których żyjemy, tak samo jak za Trzyde i „sensje”, które codziennie oglądamy. Ich loga rozbłyskują w panoramie miasta, a ich wpływ przenika każdą warstwę społeczeństwa.

Kiedy elitarna grupa hakerów, zwana runnerami, prowadzi cichą, wywrotową wojnę podjazdową, której celem są korporacyjne serwery i aktywa, korporacje mają szansę oszacować efektywność swoich strategii, wypracowanych w zestawie podstawowym i cyklu Genesis. Czy działają? Czy są całkiem odporne na przyszłość? Czy może już czas zainwestować w potężniejsze operacje, nawet ryzykując uszczerbek na wizerunku przy podejmowaniu drastycznych kroków? Jak daleko może posunąć się korporacja zanim poważnie ucierpi od reakcji opinii publicznej?

wachlarz_otwarcia

Sześćdziesiąt nowych kart (po trzy kopie każdego z dwudziestu wzorów) z Otwarć wprowadza bogaty wybór nowych programów, zasobów, projektów, lodów i operacji. Można wśród nich znaleźć szeroki wachlarz innowacyjnych kart, zaczynając od programów Caïssa Anarchów, poprzez niewykrywalne chipy Kształcerzy aż do nowych kierowniczych aktywów NBN i nielegalnych lodów. Wszystkie te karty pozwolą nadążyć za nowymi trendami w budowie talii, tak by sprostać wszystkim wyzwaniom stawianym podczas rozgrywki.

Po cyberzmaganiach z zestawu podstawowego i cyklu Genesis, zarówno runnerzy jak i korporacje mają czas na przemyślenie swoich taktyk i strategii przed rozpoczęciem drugiej rundy. Kiedy Otwarcia rozpoczną Cykl Odbioru, zasób nowych, podstępnych sztuczek jeszcze się poszerzy, zmuszając do podejmowania jeszcze bardziej wymagających decyzji. Większe ryzyko, większe stawki, większa potencjalna wygrana. Czy zapewnisz sobie zwycięstwo już w Otwarciach? Premiera rozszerzenia już w III kwartale tego roku.