X-Wing – Zablokować skrzydła w pozycji bojowej!

X-wingZ przyjemnością informujemy, że już szóstego marca będzie miała miejsce premiera drugiej fali dodatków do gry figurkowej Star Wars: X-Wing. W skład drugiej fali wchodzą cztery nowe figurki statków, z całkiem nowymi pilotami oraz usprawnieniami. Wszystkich fanów gry na pewno ucieszy wiadomość, że pośród nich znajdą się dwa z najbardziej rozpoznawalnych statków kosmicznych w całej galaktyce!

Pierwszym z nich jest sławny, dzięki swoim nieustraszonym pilotom oraz ogromnym udziale w zniszczeniu obu Gwiazd Śmierci, Sokół Millennium. Zmodyfikowany frachtowiec typu YT-1300 zawarty w tym rozszerzeniu może zabrać na pokład kilka typów specjalnego uzbrojenia i innych przemytniczych niespodzianek. Z Hanem Solo jako pierwszym pilotem, Sokół Millenium będzie cennym sojusznikiem w walce przeciwko Imperium!

SWX06-art

Drugi z pojazdów, to owiany złą sławą Slave I, należący do znanego łowcy nagród Boby Fetta. Najeżony zabójczymi niespodziankami, zmodyfikowany patrolowiec Firespray-31 może przysporzyć wielu kłopotów Rebelianckim pilotom. Silne osłony i duża siła ognia sprawiają, że jest to przeciwnik, którego nie wolno zlekceważyć. Usługi Boby Fetta nie są tanie, ale kiedy zasiada za sterami, na pewno wykorzysta swoje sztuczki aby przechylić szalę zwycięstwa ma swoją stronę.

SWX07-art

Oprócz nich, w drugiej fali dodatków znajdą się również kolejne myśliwce, dzięki którym będzie można rozwinąć swoje eskadry i uczynić je jeszcze groźniejszymi dla przeciwników.

Rebelianci dostaną w swoje ręce jeden z najszybszych i najzwrotniejszych gwiezdnych myśliwców – A-winga. Eskadra A-tych maszyn jest w stanie przeprowadzić błyskawiczne uderzenie na statki wroga, a następnie szybko uciec zanim przeciwnik zdąży zareagować. W rękach zdolnego taktyka kilka takich myśliwców jest bardzo skuteczną bronią.

Siły Imperium również otrzymają nową, wspaniałą maszynę – TIE Interceptora. Najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja myśliwca TIE jest jeszcze szybsza i zwrotniejsza, dzięki czemu staje się jeszcze trudniejszym celem dla Rebelianckich pilotów. Pomimo że pozbawiona jest osłon, nie wolno jej lekceważyć. Zestrzelenie TIE Interceptora ze zdolnym pilotem za sterami jest niemal niemożliwe.

W każdym z czterech dodatków poza figurką statku znajduje się kilku różnych pilotów oraz zestaw usprawnień, dzięki którym można dostosować uzbrojenie do warunków pola bitwy lub własnych upodobań. Dzięki temu każda kolejna rozgrywka z wykorzystaniem nowych pojazdów będzie jeszcze bardziej emocjonująca!

Pozostaje już tylko zasiąść w kokpicie, rozgrzać hipernapęd i przygotować lasery do bitwy, w oczekiwaniu na premierę drugiej fali dodatków do Star Wars: X-Wing.

kesselrun-ships