X-wing – Przygotować się do ataku

„Rozpocząć odliczanie. Przekazać koordynaty ataku do wszystkich grup”

- Admirał Ackbar, Powrót Jedi

Z ogromną przyjemnością chcieliśmy poinformować, że jeszcze w tym roku nakładem naszego wydawnictwa ukaże się polska wersja X-Wing: Gry figurkowej. Wsiądźcie za stery wysłużonych rebelianckich X-Wingów i wyruszcie na misje, albo przejmijcie kontrolę nad zwrotnymi myśliwcami TIE i korzystajcie z przewagi liczebnej nad wrogiem. X-Wing: Gra figurkowa to niezwykle dynamiczna gra, dzięki której możecie pokierować ulubionymi statkami z galaktyki Gwiezdnych Wojen. W trakcie rozgrywki w grę X-Wing możecie odtworzyć emocje towarzyszące kosmicznym bitwom, które można było dotychczas zobaczyć na dużym, jak i małym ekranie. Możecie także stworzyć własne scenariusze! Pamiętajcie jednak, że do zwycięstwa potrzebne będą ogromna odwaga i niezwykłe umiejętności.

Wszystkie te emocje będziecie będą wam towarzyszyć już późnym latem, kiedy do sklepów nadlecą statki znane z gwiezdnej sagi George’a Lucasa.

shipsSkompletujcie eskadry i ruszcie do boju

Dzięki łatwym do przyswojenia, a przy tym bardzo dynamicznym zasadom, przygodę z X-Wing można zacząć już po kilku minutach przygotowania ciesząc się szybką i szaleńczą, a przy tym niezwykle strategiczną rozgrywką. Po prostu wybierzcie przy pomocy wskaźnika manewr, który chcecie wykonać swoim statkiem, a następnie poruszcie swe siły na polu bitwy. Wraz z rozwojem rozgrywki będziecie zmuszeni do szybkiego reagowania na zachodzące zmiany i działania rywala. Trzymajcie się mocno, ponieważ przechytrzenie wroga może wiązać się z potrzebą podjęcia ryzykownych manewrów, które mogą sprawić, że wasz statek zamieni się w kupę kosmicznego złomu.

Przy pomocy Gry figurkowej X-Wing możecie wcielić się w role wielu bohaterów znanych z uniwersum Star Wars. Jednym z nich jest sam Luke Skywalker, który dzięki swym niezwykłym umiejętnościom może przetrwać większość starć. Imperium po swojej stronie ma także potężnych pilotów takich jak „Mroczna klątwa” – członek Eskadry Czarnych, specjalizujący się w manewrach unikowych. Możecie także testować swoje umiejętności grając mniej doświadczonymi pilotami zarówno po stronie Rebelii, jak i Imperium. W samym zestawie podstawowym znajdziecie trzynastu pilotów, spośród których możecie dokonać wyboru!

elementy_PL

Ogrom kosmosu stoi przed wami otworem

Równocześnie z premierą zestawu podstawowego Gry figurkowej X-Wing do sklepów dotrą także pierwsze jednostki wsparcia, czyli dodatki, dzięki którym na wasze pola bitwy będą mogły zawitać zupełnie nowe statki kosmiczne. Teraz będziecie mogli dowodzić całą eskadrą rebelianckich X-Wingów albo Y-Wingów albo imperialnymi szwadronami myśliwców TIE oraz TIE Advanced, odtwarzając w ten sposób swoje ulubione bitwy znane z gwiezdnej sagi.. albo tworzyć własne scenariusze. Wraz z poszerzaniem swojej floty będziecie mieć dostęp do prawie nieskończonych możliwości w tworzeniu pól bitewnych.

Imperial-CounterattackWszystkie statki dostępne w ramach Gry figurkowej X-Wing zostały odzwierciedlone z niezwykłą dokładnością w jednej skali, co w połączeniu z emocjonującą rozgrywką sprawia, że Gra figurkowa X-Wing będzie rozgrzewała emocje wszystkich miłośników Gwiezdnych Wojen w całej galaktyce!

Wskakujcie w fotel swojego ulubionego statku kosmicznego i przygotujcie się do skoku w hiperprzestrzeń!

Star Wars, Gwiezdne Wojny oraz wszystkie powiązane z nimi elementy są © 2012 Lucasfilm, Ltd & TM. Wszelkie prawa zastrzeżone.