X-Wing – Przełam Imperialną blokadę

Dla wszystkich fanów gry figurkowej X-Wing mamy dzisiaj dobrą wiadomość!

Flota Rebeliantów składała się nie tylko z niewielkich myśliwców. Piloci, tacy jak Luke Skywalker mieli decydujący wpływ na wynik największych zwycięstw Rebelii, ale byli uzależnieni od wsparcia frachtowców, transportowców, fregat i innych statków wchodzących w skład floty. Już wkrótce w grze X-Wing będzie można oddać tą różnorodność jednostek w siłach Rebelii, dzięki dwóm nowym statkom, które trafią na kosmiczne pola bitew.

tantive-box-left

„Rozbierajcie ten statek na części, dopóki nie znajdziecie planów. I przyprowadzić mi pasażerów. Tylko żywych!”
- Darth Vader, Nowa Nadzieja

Poprzednio opisywaliśmy pierwszy z nowych, specjalnych statków. Drugim z nich jest Tantive IV, chyba najbardziej znana spośród wszystkich korwet CR90, i to nie tylko dlatego, że jest pierwszym statkiem, który pojawia się na ekranie w klasycznej trylogii Gwiezdnych Wojen. Dzięki swojej ucieczce w przestrzeni Tatooine, Tantive IV na stałe zapisał się w historii gwiezdnej sagi.

Tantive_IV_1200px

Już niedługo Tantive IV będzie mógł trafić na pola bitew gry figurkowej X-Wing. Podobnie jak rebeliancki transportowiec, model CR90 również został zaprojektowany specjalnie dla rozgrywki filmowej i epickiego formatu rozgrywki i dlatego także nie jest on utrzymany w skali 1:270, tak jak pozostałe modele statków. Poza nowym modelem, w rozszerzeniu znajdują się inne elementy, takie jak specjalny zestaw misji, które można połączyć w mini kampanię z wykorzystaniem Tantive IV.

W związku z wykorzystaniem specjalnych zasad, łamacz blokad CR90 nie będzie mógł być wykorzystywany w normalnych turniejach, a jedynie w rozgrywce filmowej oraz turniejach formatu epickiego, ale w zamian gracze uzyskają możliwość wcielenia do załogi jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci spośród bohaterów Rebelii – Leię Organę!

tantive2

Nowy format turniejowy

Ponieważ transportowiec GR-75 oraz korweta CR90 są zbyt duże, aby wykorzystywać je w zwykłym formacie turniejowym, wraz z pojawieniem się tych rozszerzeń wprowadzony zostanie nowy, epicki format turniejowy, w którym możliwe będzie wykorzystanie wszystkich jednostek, dużych i małych. Podczas rozgrywek w formacie epickim możliwe będzie stworzenie eskadry, w której Rebeliancki transportowiec będzie wspierał X-Wingi swoimi zagłuszaczami, a Tantive IV skieruje swój potężny arsenał przeciwko eskadrom TIE.

Podczas gdy zwykły format turniejowy skupia się na szybkich, morderczych pojedynkach, wariant epicki pozwoli na wykorzystanie ogromnych możliwości tworzenia eskadr, które później można rzucić do walki przeciwko wrogom.

Posiłki dla floty Rebeliantów nadlecą już niebawem. O możliwościach legendarnej korwety CR90 będziecie mogli przekonać się już w tym roku!