X-Wing – Ewakuuj Hoth!

Dla wszystkich fanów gry figurkowej X-Wing mamy dzisiaj dobrą wiadomość!

 Flota Rebeliantów składała się nie tylko z niewielkich myśliwców. Piloci, tacy jak Luke Skywalker mieli decydujący wpływ na wynik największych zwycięstw Rebelii, ale byli uzależnieni od wsparcia frachtowców, transportowców, fregat i innych statków wchodzących w skład floty. Już wkrótce w grze X-Wing będzie można oddać tą różnorodność jednostek w siłach Rebelii, dzięki dwóm nowym statkom, które trafią na kosmiczne pola bitew.

transport

 „Pierwszy transportowiec wydostał się”
- Imperium kontratakuje

Imperium zadało potężny cios Rebelii, przeprowadzając potężne uderzenie na Bazę Echo. Mimo wszystko straty pośród Rebeliantów mogły być większe, ale na szczęście udało im się uratować większość swoich dowódców. Fakt, że Rebelia nie upadła i mogła dalej kontynuować walkę o wolność zawdzięcza w dużej mierze transportowcom GR-75, które odegrały kluczową rolę podczas ewakuacji Hoth.

Pierwszym z nowych statków jest właśnie rebeliancki transportowiec GR-75. Jako pierwszy duży statek w grze X-Wing został zaprojektowany specjalnie dla rozgrywki filmowej i epickiego formatu rozgrywki i dlatego nie jest on utrzymany w skali 1:270, tak jak pozostałe modele statków. Zamiast tego, jego skala została dobrana w taki sposób, aby model był grywalny, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia, że steruje się dużo większą jednostką. Nowe modele są tak duże w stosunku do pozostałych, że aby oddać ich rozmiary podzielono je na sekcje, które na potrzeby ataków rozpatruje się osobno (każda sekcja posiada własną talię obrażeń). Poza modelem transportowca, w rozszerzeniu znajdują się inne elementy, takie jak model X-Winga eskorty wraz z nowymi kartami pilotów oraz specjalny zestaw misji, które można połączyć w mini kampanię obrazującą ucieczkę z Hoth.

W związku z wykorzystaniem specjalnych zasad, GR-75 nie będzie mógł być wykorzystywany w normalnych turniejach, a jedynie w rozgrywce filmowej oraz turniejach formatu epickiego.

transport2

Rozgrywka filmowa

Wraz z nowymi statkami w grze pojawia się nowy wariant rozgrywki – rozgrywka filmowa i wariant epicki. Będą one prezentowane w postaci kampanii, skupiającej się na wykorzystaniu nowych, dużych modeli. Podczas rozgrywki, jeden z graczy przejmuje dowodzenie nad Marynarką Imperialną, drugi natomiast prowadzi siły Rebelii. Zasoby na całą kampanię są ograniczone, dlatego każdy statek będzie miał znaczenie, co warto uwzględnić już podczas tworzenia eskadr. Każdy scenariusz ma wpływ na dalsze losy kampanii, dlatego zestrzeleni unikatowi piloci nie będą mogli wziąć udziału w kolejnych scenariuszach. W związku z tym rozgrywka filmowa nie tylko rozbudowuje grę, ale też wymaga nowego podejścia do strategii.

 Do ewakuacji Hoth przy użyciu transportowców GR-75 będziecie mogli przystąpić już w tym roku!