4 grudnia 2018

Grudniowe nowości i dodruki

Za oknem szaro i zimno, ale u nas praca wre. Grudzień przyniesie wyjątkowe premiery oraz długo wyczekiwany dodruk. Poniżej podsumowanie planów wydawniczych na ostatni miesiąc 2018 roku.

Premiera rozszerzenia do Horroru w Arkham LCG: Strażnicy Otchłani

ahc27

Kolejny dodatek dla fanów Lovecrafta do karcianej wersji Horroru w Arkham zawiera 78 kart oraz 2 połączone scenariusze. W Wiecznym śnie badacze wyruszają w podróż do Egiptu, aby odkryć tajemnicę medycznej zagadki, i wpadają w sam środek niebezpiecznej intrygi. W Uzurpatorze nocy badacze muszą odnaleźć na pustyni bramę prowadzącą do krainy, która przekracza ich najśmielsze oczekiwania, aby zapobiec wypełnieniu się starożytnej przepowiedni, wieszczącej zniszczenie Ziemi. Każdy z tych scenariuszy może być rozegrany w trybie samodzielnej rozgrywki lub jako historia poboczna w dowolnej kampanii.

Data premiery: 6 grudnia.

Premiera rozszerzenia do Posiadłości Szaleństwa: Świątynia Świtu

swiatynia_switu_box

Swoją premierę będzie miało także rozszerzenie do drugiej edycji Posiadłości Szaleństwa.

Rozszerzenie Świątynia Świtu wprowadza do gry dwa scenariusze oparte na machinacjach Loży Srebrnego Świtu. W jednym z nich badacze muszą odkryć złowieszczą intrygę, kryjącą się za doroczną paradą organizowaną przez ten wybitny zakon. W drugim zadaniem badaczy jest znalezienie drogi ucieczki przed Lożą i zapewnienie bezpieczeństwa jej więźniom. Rozszerzenie to zawiera również nowych badaczy, zaklęcia i przedmioty, które pomogą badaczom w ich śledztwach, a także nowe, bezcielesne zagrożenie – upiory.

Data premiery: 12 grudnia

Premiera rozszerzenia do This War of Mine: Gry Planszowej – Opowieści ze zniszczonego miasta

Na grudzień wypada także premiera pierwszego rozszerzenia do bestsellerowej gry This War of Mine: Gry Planszowejopowiadającej o przejmujących losach cywilów w oblężonym mieście - Opowieści ze zniszczonego miasta.

twom_exp_pl_P

W pudełku Opowieści ze zniszczonego miasta znajdziecie 100 kart, 7 figurek, 6 arkuszy, kilkadziesiąt żetonów i kafelków oraz setki zupełnie nowych skryptów, które na ponad 120 stronach opisują niezwykłe historie z oblężonego Pogoren. Co ważne, to historie, na które będziecie mieli bezpośredni wpływ i których długo nie zapomnicie.

Data premiery: 12 grudnia

Dodruk rozszerzenia do gry Catan: Miasta i Rycerze

miasta_i_rycerze

W grudniu powróci do sprzedaży wyczekiwany dodatek do Catan’uMiasta i Rycerze.

Dzięki rozszerzeniu, handel nowymi towarami pozwala na imponujący rozwój miast, w których zaczynają pojawiać się ratusze, biblioteki oraz twierdze – wszystkie przynosząc rozwój i dobrobyt. Jednak bogactwo przyciąga także hordy barbarzyńców. Na przygotowanie armii potężnych rycerzy jest naprawdę niewiele czasu. Jedynie ci, którym uda się odeprzeć nadciągające niebezpieczeństwo, ochronią swe miasta przed zniszczeniem.

To rozszerzenie zawiera wiele nowych elementów, które uczynią waszą rozgrywkę bardziej wymagającą i dodadzą jej dreszcz emocji.

O dokładnym terminie jego powrotu do sprzedaży będziemy informować o kolejnych w kolejnych newsach.