27 maja 2013

Graj na swoim poziomie!

Nie sądzę, żeby ta droga miała się okazać zbyt ciężką próbą dla twojego męstwa”
- Gildor, Drużyna Pierścienia

Jako pierwsza w pełni kooperacyjna gra karciana, Władca Pierścieni LCG oferuje dużą różnorodność wrażeń płynących z rozgrywki. Możecie w niej wziąć udział w przygodzie wspólnie  z przyjaciółmi lub wyruszyć w podróż w pojedynkę, by udaremnić plany Władcy Ciemności. Możliwości budowania talii są bardzo zróżnicowane, a na waszej drodze może pojawić się wiele różnorodnych przeszkód i przeciwników z zestawu podstawowego, jak  i rozszerzeń. Co więcej, już niedługo będziecie mogli dodatkowo zwiększyć poziom wyzwań za pomocą Koszmarnych Talii, sprawiających, że rozgrywka w poszczególne scenariusze będzie jeszcze bardziej wymagająca.

Dzisiaj prezentujemy jeszcze jeden tryb rozgrywki we Władcę Pierścieni LCG – wariant łatwy. Jest to trzeci, obok zwykłego i koszmarnego, poziom trudności. Oferuje on poziom rozgrywki, który świetnie nada się dla graczy mniej zaawansowanych, dopiero poznających przygodę z grą karcianą Władca Pierścieni lub dla osób, które chcą cieszyć się rozgrywką taliami tematycznymi, zbyt słabymi by sprostać trudniejszym scenariuszom.

Wybierzcie swój wariant rozgrywki i stwórzcie idealną przygodę dla waszej drużyny!

Light-Dark_Collage

Co oferuje każdy z trybów gry?

Pośród graczy można wyróżnić trzy główne grupy, poszukujące zupełnie innych wrażeń. Dla części graczy najważniejsze jest stawianie czoła najtrudniejszym wyzwaniom, inni starają się wciągnąć w wir wydarzeń, a dla niektórych priorytetem jest nowatorstwo budowanych talii. Czasem poziom trudności scenariusza idealnie wpasowuje się w oczekiwania jednej grupy, ale nie trafia w gusta innej. W związku z tym, że nie każdy oczekuje od rozgrywki takich samych wrażeń, do gry wprowadzone zostały różnorodne poziomy trudności.

 ● Wariant koszmarny

Władca Pierścieni LCG zostanie niedługo wzbogacony o Koszmarne Talie. Trzy pierwsze 22-kartowe talie pozwolą powrócić graczom do scenariuszy z zestawu podstawowego i poczuć siłę ataku nowych, zabójczych przeciwników, napotykanych na zupełnie nowych, nieprzyjaznych obszarach. A także odczuć efekty jeszcze bardziej dotkliwych kart podstępu. Już niedługo, pierwsze Koszmarne Talie będą dostępne w Druku na Życzenie, a kolejne będą ukazywać się co kilka miesięcy, pozwalając na rozgrywanie wariantu koszmarnego w kolejnych scenariuszach z rozszerzeń. Dzięki Koszmarnym Taliom znacząco wzrośnie poziom trudności zmodyfikowanych scenariuszy, co na pewno spodoba się doświadczonym weteranom szukającym nowych, jeszcze bardziej wymagających wyzwań, potężniejszych wrogów i trudniejszych do osiągnięcia celów.

nightmare

 ● Wariant normalny

W wariancie normalnym wykorzystuje się podstawową talię scenariusza z domyślnym poziomem trudności. Gracze, którzy chcą korzystać z tego wariantu powinni korzystać z normalnych zasad przygotowania scenariusza.

 ● Wariant łatwy

Nie wszyscy gracze szukają coraz trudniejszych wyzwań. Niektórzy wolą skupiać się na tworzeniu bardziej skutecznych talii lub bardziej fabularnych elementach rozgrywki. Nawet doświadczeni gracze mogą czasem szukać innego podejścia do gry. W związku z tym, został stworzony wariant łatwy, zmniejszający poziom trudności scenariusza. Dzięki temu stał się idealną opcją dla początkujących oraz graczy, dla których najważniejszych jest ciekawy scenariusz i kooperacja, a mniej liczą się trudne wyzwania. W wariancie łatwym każdy z bohaterów rozpoczyna grę z dodatkowymi zasobami, a z talii spotkań usuwana jest część kart.

easy

Dlaczego wprowadzać wariant łatwy?

Władca Pierścieni: gra karciana to tytuł, który trafia do szerokiej rzeszy graczy, poczynając od amatorów szybkiej i przyjemnej rozgrywki, do zapaleńców, którzy poznali grę od podszewki. Niektórzy z nich chcą rozgrywać scenariusze takie jakie są, inni szukają dodatkowych wyzwań, a dla jeszcze innych najważniejsze będzie nie stawianie czoła kolejnym wyzwaniom, a przyjemność płynąca ze wspólnej zabawy podczas gry lub eksperymentowanie z nowymi taliami. Jednak wspólnym celem wszystkich tych grup jest przede wszystkim dobra zabawa, a wprowadzenie wariantu łatwego daje dodatkową możliwość dopasowania gry do swojego poziomu zaawansowania i cieszenie się wspaniałą przygodą w Śródziemiu.

Jak działa wariant łatwy?

Zasady trybu łatwego można znaleźć pobrać z poniższego linku dostępnego poniżej lub bezpośrednio ze strony gry z zakładki „Do pobrania”. Plik ten zawiera również zasady przygotowania do gry dla scenariuszy z zestawu podstawowego i wszystkich rozszerzeń aż do cyklu Przeciwko Cieniowi.

Władca Pierścieni LCG - Wariant łatwy (1.8 MB)

standard-icon W wariancie normalnym wykorzystuje się wszystkie karty spotkań oznaczone symbolem scenariusza.
difficulty-icon W wariancie łatwym, podczas budowania talii spotkań, do pudełka odkłada się wszystkie karty oznaczone jako „trudne”. Poczynając od rozszerzenia Czarni Jeźdźcy, karty te będą oznaczone złotym pierścieniem wokół symbolu scenariusza.

Zapraszamy do lektury zasad wariantu łatwego i rozgrywki we Władcę Pierścieni LCG na takim poziomie trudności, który odpowiada wam najbardziej!