6 maja 2016

Gladiatorzy – nowa gra karciana

Witajcie na arenie

Mamy przyjemność ogłosić, że trwają prace nad naszą nową grą karcianą Gladiatorzy (ang. Ragers). Za pomocą dwóch talii kart gracze zmierzą się ze sobą na arenie w taktycznej rozgrywce, podczas której będą musieli posyłać swoich gladiatorów do walki, uważnie przyglądając się ruchom przeciwnika.

Krew, pot i śmierć

Gladiatorzy to samodzielna gra karciana dla dwóch graczy – wszystko, czego potrzebujecie, by stoczyć krwawe bitwy na arenie, znajdzie się w pudełku z grą. Każdy z graczy przejmuje kontrolę nad jedną grupą gladiatorów, z których każdy posiada różne umiejętności bitewne. Gracz, starając się to wykorzystać, musi wystawiać ich na polu bitwy w taki sposób, aby trafić w słaby punkt wojowników przeciwnika. Każda karta gladiatora ma przypisaną jedną cechę – niektórzy wojownicy są zwinni i posługują się sztyletami, inni wolą mniej subtelne podejście i rzucają się na swoich przeciwników miażdżąc ich wielkim toporem, podczas gdy podły goblin posiada coś na każdą okazję i zawsze uda mu się w jakiś sposób wyrównać swoje szanse. Każdy z graczy kładzie przed sobą zakrytą kartę swojego gladiatora, po czym gracze odkrywają je jednocześnie i przystępują do wykładania w ten sam sposób kolejnych kart. Dzięki temu gracze dowiadują się więcej o swoim przeciwniku z każdym kolejnym ruchem i w decydującym momencie są w stanie częściowo przewidzieć, jaki może być plan ich rywala. Runda walki kończy się w momencie, kiedy zostanie odsłonięta piąta karta. Ostatni wystawiony na stół wojownik przesądza o wyniku starcia, ale wszyscy wpływają na punktację graczy.

ORK1d-kolor

Za honor i chwałę!

Gladiatorzy to gra o krwawych walkach na arenie, w których wojownicy ścierają się ze sobą przy okrzykach rozentuzjazmowanego tłumu. A tłum pragnie ciekawych i dynamicznych pojedynków. W każdej rundzie walk na stole pojawia się karta „Zachcianek tłumu” – specjalnych warunków, które warte są dodatkowe punkty. Jeśli któremuś z graczy uda się wystawić takich wojowników, jakich wskazuje karta „Zachcianek tłumu”, otrzymuje on dodatkowe punkty, niezależnie od tego czy wygra, czy polegnie w walce.

Podłe sztuczki

W Gladiatorach liczy się intuicja, zmysł przewidywania i znajomość ograniczonej ilości kart. Zachcianki tłumu mogą pomóc graczom wyrównać szanse w trudnych chwilach, kiedy przeciwnik ma przewagę. Dodatkowo w grze pojawią się jeszcze karty specjalnych wydarzeń, które mogą wpłynąć na walkę i mocno zmienić przygotowane wcześniej taktyki. Wkrótce dowiecie się więcej o Gladiatorach – trzymajcie broń w pogotowiu i śledźcie naszą stronę i fanpage.