19 lutego 2020

Gdzie mieszkają bogowie – zapowiedź

ahc43_box_mockup_POL

Gdzie zaś udał się Nyarlathotep, spokój znikał, we wczesnych godzinach rannych rozlegały się bowiem koszmarne wrzaski.”
  —H.P. Lovecraft, „Nyarlathotep”

Wasza podróż w ramach cyklu Pożeraczy snów poprowadziła was przez każdy zakątek Krain Snów, od Królestwa Skai aż po Ciemną stronę Księżyca, w ciągłym poszukiwaniu zaginionego Kadath, gdzie mieszkają bogowie. Teraz wasza wyprawa dociera do waszego straszliwego celu i wszystkie sekrety zostaną w końcu odkryte.

Galakta z dumą ogłasza premierę Gdzie mieszkają bogowie, piątego Zestawu Mitów z cyklu Pożeraczy snów do gry Horror w Arkham: Gra karciana.

ahc43_a2_artshot

 

Wzrok chaosu

Gdzie mieszkają bogowie to scenariusz 4-A kampanii Senna wyprawa, śledzący losy dzielnych badaczy, którzy w ramach rozszerzenia Pożeracze snów jako pierwsi zapuścili się do Krain snów w poszukiwaniu dowodów ich istnienia. Można go rozegrać w trybie samodzielnej rozgrywki lub połączyć z innymi produktami z cyklu Pożeraczy snów, tworząc w ten sposób większą kampanię złożoną z czterech lub ośmiu części.

ad_tsp_800x800_PL

Po wydarzeniach z Ciemnej strony Księżyca dotarliście do krainy Leng, jałowego, oblodzonego pustkowia, gdzie, jak sądzicie, znajduje się szczyt nieznanego Kadath. Przez cały czas towarzyszą wam drwiny gryzącej was obcej obecności. Pozbawiony słów, szyderczy głos, którego nie słyszycie, ale ciągle czujecie wewnątrz swoich umysłów. Wiecie co wyraża. Widzi was. Czeka na was. Nie wymkniecie się z jego szponów. Może od samego początku byliście głupcami, myśląc, że ta wyprawa była waszym pomysłem, a nie tylko intrygą jakiejś przedwiecznej istoty wyższej. Jak mogło wam nawet na moment przejść przez myśl, że to wy kiedykolwiek mieliście nad tym kontrolę?

Być może zostaliście tu ściągnięci dokładnie przez to, co wydawało wam się że to wy ścigacie. Wasze starcie z Przedwiecznym Nyarlathotepem (Gdzie mieszkają bogowie, 306) oznacza konfrontację z podstępami, kłamstwami i samą rzeczywistością. Nie będzie to bezpośrednia walka, w której możecie spojrzeć swojemu przeciwnikowi prosto w oczy i po prostu wypalić ze swojej spluwy. Przebiegłość, złowrogość i manipulacje – tym wszystkim jest Nyarlathotep. Znalezienie sposobu na powstrzymanie jego planu przejęcia kontroli zarówno nad światem jawy jak i snu, to ostateczna zagadka, którą musicie rozwikłać. Przedwieczny ma wiele twarzy i możecie być zmuszeni by każdą z nich dobrać na rękę, nie wspominając o tym ani słowem w obawie przed jego gniewem i doprowadzeniem do szaleństwa. Ujawnienie którejkolwiek z Niezliczonych form (Gdzie mieszkają bogowie, 318) Nyarlathotepa, zmusi was do ujawnienia każdej karty Nyarlathotepa jaką macie na ręce. Następnie wykonuje on atak i zostaje wtasowany z powrotem do talii spotkań, nim bedziecie mieli szansę zareagować. Waszą jedyną szansą jest jakoś go wywabić i odkryć jego oblicze! Jak jednak walczyć z wrogiem, którego nie potraficie pojąć?

ahc43_a2_cardfan_PL

Desperackie kroki

Los stawia was w obliczu najstraszliwszej istoty rodem z koszmarów, jednak Gdzie mieszkają bogowie zapewni wam ogrom nowych narzędzi i broni do walki z siłami zła. W tych najbardziej dramatycznych chwilach Mistyk może wykorzystać własną znajomość sztuk tajemnych, np. Ściągając do naszego świata Przyzwanego ogara (Gdzie mieszkają bogowie, 282). Ta bestia, która zajmuje zarówno strefę sprzymierzeńca jak i mistyczną danego badacza, może zostać wykorzystana jako wzmocnienie, pozwalając na wykonanie testu ataku z bazową wartością walki równą pięć lub testu badania z bazową wartością intelektu równą pięć. Dodatkowo, dzięki wytrzymałości o wartości trzy, ogar nieźle sprawdza się w roli ochrony przed wszelkimi potwornościami jakie mogą na was czyhać w Kadath.

Moc jednak zawsze ma swoją cenę, a paranie się arkanami, których się do końca nie rozumie może nieść ze sobą niespodziewane konsekwencje. Jako dodatkowy koszt przywołania Przyzwanego ogara do siebie, musisz przeszukać swoje powiązane karty w poszukiwaniu 1 kopii Uwolnionej bestii (Gdzie mieszkają bogowie, 283) i wtasować ją do swojej talii. Jeżeli ta karta zostałaby odkryta, Mistyk traci kontrolę nad Ogarem i będzie musiał stawić czoła konsekwencjom, gdy ten odwróci się przeciw swemu niedawnemu panu i zacznie nań polować z nienaturalną zawziętością. Mając w perspektywie ryzyko takiego ataku, mało kto by się odważył na przywołanie własnego ogara z Tindalos. Ale czyż żywot Mistyka nie opiera się na igraniu z losem i balansowaniu na krawędzi szaleństwa?

ahc43_summoned-hound_PL ahc43_unbound-beast_PL

W miarę jak wasze umysły są rozszarpywane na strzępy za sprawą potęgi Przedwiecznych, targa wami poczucie beznadziei na powrót do ukochanego Arkham. Jednak daremność waszej sytuacji niesie ze sobą własną formę makabrycznego wyzwolenia. Może się okazać, że nie macie już Nic do stracenia (Gdzie mieszkają bogowie, 284). To bezkosztowe wydarzenie pozwala dobrać zasoby w takiej ilości, by mieć ich 5 oraz dobrać karty do ilości pięciu na ręce. W połączeniu ze zdolnością badacza Patrice Hathaway (Pożeracze snów, 5), ta karta może każdemu Ocalałemu dać szansę na pełne odświeżenie swojego stanu stołu i zrewidowanie strategii na wyjście z sytuacji bez wyjścia, oferując mnóstwo nowych opcji i zapewniając zasoby do skorzystania z nich. Mimo że z karty tej można skorzystać tylko raz nim zostanie usunięta z gry, użyta w odpowiednim momencie daje ogromną szansę na odwrócenie własnego losu. Może i nigdy nie wrócicie do domu, ale to nie oznacza, że macie się poddać.

Starcie z losem

Wszystkie ścieżki prowadziły właśnie tu. Nie ma już odwrotu. Przedrzyjcie się przez równinę Leng, stańcie oko w oko z Nyarlathotepem i poznajcie koszmary jakie czekają na was tam, Gdzie mieszkają bogowie!

Premiera Gdzie mieszkają bogowie (AHC43) będzie miała miejsce 6 marca. Gry będzie można zamawiać już niedługo w przedsprzedaży w najlepszych sklepach z grami planszowymi lub w naszym sklepiku internetowym!