20 marca 2017

Galaktyczny konkurs!

konkurs_dla_autorow_slider

Przez Galaktę do gwiazd!

Poprzednia edycja konkursu dobiegła końca, jednak nadesłaliście tyle fantastycznych prototypów i dostajemy tyle pytań o kolejną edycję, że postanowiliśmy nie czekać dłużej. Zapraszamy wszystkich autorów i projektantów gier do wzięcia udziału w nowej odsłonie konkursu! Tym razem na nadesłanie swoich prototypów macie czas do końca czerwca – szczegóły poniżej.

Konkurs? Jaki konkurs?

Galaktyczny konkurs to wyjątkowa okazja dla wszystkich kreatywnych umysłów do pokazania światu swoich najlepszych pomysłów. Prototypy nadesłane na konkurs zostaną dokładnie przetestowane przez zespół doświadczonych graczy i projektantów. Na podstawie szeregu tajnych testów wyłonimy najlepsze gry, które być może zostaną z nami na dłużej – najlepsze gry mogą trafić do naszego planu wydawniczego.

Age_of_Thieves_pudelko_wieczko_PL

Najnowszy tytuł z konkursu.

Andromeda

Kosmiczna eksploracja!

Nagrody!

Dla każdej z trzech kategorii (o kategoriach poniżej) przewidzieliśmy osobną pulę nagród. Autorów najlepszych prototypów nagrodzimy bonami, które można będzie wykorzystać w naszym sklepie internetowym. Pula nagród w każdej kategorii to 1000 zł.

ragersKategorie

Prototypy można nadsyłać w trzech kategoriach tematycznych:

- Fantasy – od polowania na smoka, poprzez ratowanie księżniczek, aż do okradania czarnoksiężników. W tej kategorii mieszczą się wszystkie gry osadzone w światach fantasy, niezależnie od wykorzystanej mechaniki.

- Sci-fi – kosmiczne strzelaniny, eksploracja obcych planet, wytyczanie międzygalaktycznych szlaków handlowych i wszystko inne, co wiąże się z odległą przyszłością.

- Inne – stworzyłeś grę przygodową o podmorskiej żegludze albo o wojowniczych misiach koala? Przypisz ją do tej kategorii – jesteśmy ciekawi Twoich pomysłów!

Na co zwracać uwagę?

Szukamy zarówno oryginalnych, ciekawych rozwiązań, które mogą wytyczyć nowy kierunek w rozwoju gier planszowych, jak i po prostu dobrze zaplanowanych i przetestowanych gier, pozwalających wczuć się w klimat przedstawionej przygody. Kilka kwestii, o których warto pamiętać:

- Klimat! Nie ma gry bez klimatu – im więcej fabuły, przygody, ciekawych pomysłów na świat i eksplorację, tym lepiej. Oczywiście to uwaga istotna szczególnie w przypadku gier przygodowych, ale odrobina klimatu nie zaszkodzi nawet wyścigom. ;)

- Instrukcja. To najważniejszy dokument w każdej grze – warto pamiętać, że będzie to dla nas prawdopodobnie jedyne źródło zasad. Im bardziej szczegółowa i jaśniej napisana, tym większa szansa, że zagramy zgodnie z intencją autora i dobrze poznamy grę.

- Planszowe i karciane. I to w tej kolejności – wydawniczo będziemy zainteresowani przede wszystkim grami z planszą, ale nie znaczy to, że karcianki nie mają szans na nagrody – dokładnie przetestujemy każdą grę i nagrodzimy najciekawsze, niezależnie od rodzaju.

- Przygoda i narracja. Gry, które opowiadają historie zawsze zwracają naszą uwagę. Eksploracja opuszczonej kopalni i odkrywanie mrocznych sekretów pozostawionych w niej przez poprzednią ekipę górników brzmi ciekawiej niż wyścigi mrówek. ;)

Zombie_Terror

Prosty koncept – wciągająca gra. Zombie Terror opanował świat :)

Jak zgłosić prototyp?

Aby zgłosić prototyp należy najpierw zapoznać się z regulaminem dostępnym pod tym adresem, a następnie wypełnić udostępniony w jego treści formularz zgłoszeniowy i razem z prototypem przesłać go na nasz adres. Warto pamiętać, że nadesłany prototyp powinien być grywalny, co oznacza, że powinien zawierać wszystkie komponenty potrzebne do gry oraz instrukcję.

Niech wygra najlepszy!

Ołówki w dłoń i do roboty! Macie niewiele ponad trzy miesiące na przygotowanie grywalnego prototypu, który zawróci w głowie naszym testerom. Powodzenia!