5 lutego 2021

Galaktyczne zapowiedzi: Dzień 5

PLANY_2_990x280_galakta

Nadszedł ostatni dzień naszych galaktycznych zapowiedzi.  Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście! Pełną listę już zapowiedzianych nowości znajdziecie tutaj.

Zapraszamy do trwającej zabawy na naszym profilu na facebooku gdzie na podstawie symboli odgadujecie, co to będą za gry.

A oto 3 gry, do których podpowiedzi podaliśmy dziś rano na naszym profilu:

Pax Pamir

pax_pamir_box_3d_mockupW Pax Pamir gracze wcielają się w dziewiętnastowiecznych przywódców afgańskich próbujących wykuć nowe państwo po upadku imperium Durrani. Historia często nazywa ten okres „Wielką Grą” ze względu na rolę, jaką odegrali Europejczycy, którzy próbowali wykorzystać Azję Środkową jako arenę dla własnej rywalizacji. W grze te imperia są postrzegane ściśle z perspektywy Afgańczyków, którzy próbowali manipulować wtrącającymi się ferengi, czyli obcokrajowcami do własnych celów.

To gra dla 1-5 graczy, którzy wcielą się w role przywódców i będą budować sojusze z trzema wielkimi stronnictwami: Rosjanami, Brytyjczykami i Afgańczykami. Aby to zrobić, będą musieli pozyskać licznych sojuszników, wysyłać szpiegów, zakładać osady na nowych terenach i poszerzać swoją władzę! Zwycięży gracz, któremu uda się zdobyć największe wpływy w zwycięskim stronnictwie.

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/256960/pax-pamir-second-edition

Tuareg: Rozszerzenie

tuareg_rozszerzenie_box_3d_mockupRozszerzenie do gry Tuareg wprowadza do gry nowe karty plemienia i nowe karty brzegowe. Teraz Wasze decyzje będą jeszcze trudniejsze!

Tuareżka porusza się w kierunku przeciwnym niż złodziej i dzięki darom, które przynosi graczom, sprawia, że niektóre pola brzegowe stają się bardziej opłacalne. Jeśli Tuareg poruszy się na pole ruchomej wydmy, może zyskać sporą przewagę, ale jednocześnie straci cenną akcję z pól wewnętrznych.

Ponadto rozszerzenie wprowadza nowe żetony – wodę – które dają nowe możliwości i odświeżają rozgrywkę. Rozgrywkę wygrywa gracz, który na koniec gry ma najwięcej punktów. 

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/202453/targi-expansion

Unicorn Fever

unicorn_fever_box_3d_mockupNiewielu wie, że ilekroć pojawi się tęcza, jednorożce zaczną się po niej ścigać, aby na koniec zanurkować w garncu ze złotem. Ale wszyscy, którzy to robią, wiedzą też, że jest to wielka szansa na zarobienie ogromnej ilości złota!

W Unicorn Fever każdy gracz jest zamożnym hazardzistą, zdeterminowanym, by zostać uznanym za najbardziej zręcznego gracza w wyścigach jednorożców w Wielkich Mistrzostwach Jednorożców i utrzymywać ten tytuł, aż pojawi się kolejna tęcza. Podczas 4 wyścigów gracze będą próbowali obstawiać udane zakłady, aby zdobyć punkty zwycięstwa i złoto.

Aby osiągnąć swój cel, podpiszą kontrakty z pozbawionymi skrupułów obywatelami królestwa wróżek, aby wynająć ich umiejętności i zmienić losy wyścigu na swoją korzyść, zagrywać karty magii, aby od razu poprawić wynik wyścigu, i starać się nie marnować całego ciężko zarobionego złota i nie być zmuszonym poprosić elfi bank o pożyczki. Na koniec mistrzostw zwycięzcą zostanie gracz z największą liczbą punktów zwycięstwa!

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/245658/unicorn-fever