2 lutego 2021

Galaktyczne zapowiedzi: Dzień 2

PLANY_2_990x280_galakta

Drugi dzień zapowiedzi i kolejne emocje! Pełną listę już zapowiedzianych gier znajdziecie tutaj. Dzisiaj podobnie jak wczoraj, przedstawiamy 3 kolejne wyśmienite tytuły, które ukażą się z naszym logiem na pudełku już w tym roku.

Zapraszamy do trwającej zabawy na naszym profilu na facebooku gdzie na podstawie symboli odgadujecie, co to będą za gry.

A oto one:

Alone

alone_box_3d_mockupKtoś się ram rusza! A może raczej coś…? Z oddali dobiegają stłumione dźwięki, zupełnie jakby ktoś się tam skradał, a w mroku panującym w korytarzach trudno odróżnić plątaninę przewodów od wyciągniętej ku mnie ręce… Ktoś na pewno się tam czai… Choć może to moja własna wyobraźnia płata mi figle…

Alone to asymetryczna gra w klimatach survival horroru, której akcja rozgrywa się w mrocznych czeluściach kosmicznych baz. Jeden z graczy wciela się w niej w samotnego bohatera, mierzącego się z niebezpieczeństwami, hordami potworów i własnym strachem. Maksymalnie 3 innych graczy przejmuje rolę agentów zła, których jedynym celem jest polowanie na bohatera.

Zadanie bohatera nie będzie łatwe – korytarze stacji przez większość czasu skąpane są w mroku, co reprezentuje aktualizowana na bieżąco mapa, tylko częściowo widoczna dla prowadzącego go gracza. Gra stawia przed nim wyzwania w postaci misji do wykonania, a mając tylko ogólne pojęcie o kierunku, w którym powinien zmierzać, bohater musi eksplorować stację, często na ślepo wybierając najlepszą drogę. Gracze Zła cały czas mają pełny obraz sytuacji, dzięki czemu mają szansę spiskować przeciwko samotnemu członkowi załogi i zastawiać na niego pułapki.

Rozgrywka w Alone może mieć formę pojedynczych scenariuszy, ale głównym daniem jest tu kampania, pozwalająca się wcielać w różnych członków załogi okrętu „Męstwo” i poznawać historię upadku kosmicznej kolonii z perspektywy kilku różnych postaci. Czy bohaterowi uda się poznać jej mroczne sekrety? Czy też agentom Zła uda się raz na zawsze pogrzebać jej tajemnicę? A może mają zupełnie inny plan?

Link do kampanii na Kickstarterze: https://www.kickstarter.com/projects/horribleguild/alonetm-2nd-print-run-with-new-contents-and-locali

Switch & Signal

switch_and_signal_box_3d_mockupRóżne są koleje losu, ale ważne, żeby trzymać się właściwych torów!

W grze wspólnie zarządzacie ruchem pociągów w centrum Europy i Ameryce Północnej, w zależności którą stronę planszy wybierzecie. Waszym zadaniem będzie przetransportować towary z różnych miast do ich punktów docelowych. W tym celu trzeba użyć specjalnych szybkich ruchów przy pomocy kości. Za pomocą kart akcji ustalicie miejsca w których będą rozmieszczone semafory i światła dzięki którym pociągi obiorą odpowiednią trasę do celu. W każdej rozgrywce pojawią się pomocnicy, którzy będą Was wspierać Was specjalnymi umiejętnościami.

Na początku każdej tury dostaniecie wytyczne odnośnie nowych lokomotyw oraz tych które będą mogły ruszyć. Im więcej zrobicie ruchów tym bardziej czujni musicie być. Kiedy ostatnie instrukcje dotyczące zasad poruszania zostaną wyjawione zostanie Wam tylko bieżąca tura, aby towary trafiły do celu. Wygracie tylko jeśli dostarczycie wszystkie towary do stacji końcowej.

Switch & Signal to gra kooperacyjna dla 2-4 graczy gotowych do zarządzania ruchem pociągów.

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/317311/switch-signal

Obcy: Starter RPG

obcy_starter_box_mockupRobota była rutynowa, a płaca uczciwa. Jednak ta cholerna firma zmusiła was, byście odpowiedzieli na sygnał ze statku, który zaginął prawie 80 lat temu… Wraku przewożącego coś dziwacznego, ohydnego i obcego.

Jakby nie dość było tego, co zahibernowana załoga statku miała na pokładzie, jej członkowie zaczęli zmieniać się w chodzące koszmary. Jeśli dodać denerwujące, znikające sygnały czujników, prześladujące was w kosmicznej próżni, nie można się dziwić, że poziom stresu szybko sięgnął zenitu.

Trudno sobie z tym wszystkim poradzić.

W końcu nie płacą wam za walkę z potworami. Ale weźcie głęboki oddech, policzcie do trzech i dobrze to rozegrajcie, a może wyjdziecie z tego z kieszeniami pełnymi forsy. Cholera… Kogo ja próbuję oszukiwać?

Wszyscy zginiecie.

Czas, abyście wkroczyli w uniwersum OBCEGO wyposażeni w nowe zabawki. Dlatego już w połowie kwietnia do sklepów trafi Zestaw startowy zawierający wszystko, czego potrzebujecie do rozpoczęcia rozgrywki m.in. podręcznik startowy z zestawem intuicyjnych zasad, zaprojektowanych, by jak najlepiej oddać klimat uniwersum OBCEGO, scenariusz Rydwan bogów, stworzony przez pisarza S-F, Andrew E.C. Gaskę, z myślą o 3-5 graczach i Matce Gry, postacie graczy, karty i znaczniki.

Link do profilu gry na facebooku: https://www.facebook.com/obcygrafabularna