Galaktikon 2022

Informacje ogólne

Spotkaj się z nami na Galaktikonie!

Już w sobotę 3 września 2022 roku w Nowohuckim Centrum Kultury przy al. Jana Pawła II 232 w Krakowie odbędzie się spotkanie fanów planszówek naszego wydawnictwa, na które serdecznie zapraszamy.

Zapisz się do naszego newslettera i jako pierwszy dowiedz się o szczegółach wydarzenia: <<ZAPISZ TERAZ>>

Program Galaktikonu nadal powstaje, ale oto czego możecie być pewni już dzisiaj:

Belki_newsletter_galaktikon_DFanatyka1

Dzień Fanatyka to wydarzenie dedykowane fanom gry Horror w Arkham LCG.  Podczas wydarzenia czekają na Was wyzwania i konkursy dla najdzielniejszych badaczy. Zapraszamy także osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z grą. Przygotujemy dla Was talie i będziemy uczyć gry, tak abyście byli gotowi stawić czoła najgroźniejszym Przedwiecznym. Wkrótce przekażemy więcej informacji i uruchomimy zapisy.

Belki_newsletter_galaktikon_catan3

Finał Mistrzostw Polski w Catan 2022 to wydarzenie dla zwycięzców i laureatów drugich miejsc eliminacji, które trwają do 28 sierpnia 2022 roku. Mistrz i vice-mistrz Polski poza nagrodami rzeczowymi otrzymają możliwość reprezentacji naszego kraju w Mistrzostwach Świata organizowanych w listopadzie na Malcie. Nadal możesz wziąć udział w eliminacjach, serdecznie zapraszamy!

Belki_newsletter_galaktikon_gra_o_tron

Mistrzostwa Polski 2022 w planszową Grę o Tron to turniej, który ma na celu wyłonić najlepszego gracza w Polsce! Kto z Was zasiądzie na Żelaznym Tronie? Poza prestiżowym tytułem i chwałą sięgającą poza Westeros, na zwycięzcę czekają nagrody. Więcej szczegółów wkrótce.

Na turniej będą obowiązywać zapisy – o ich rozpoczęciu będziemy jeszcze informować. Liczba uczestników ograniczona.

Belki_newsletter_galaktikon_games_room2

Podczas Galaktikonu będziecie mogli zagrać w gry naszego wydawnictwa, które są obecnie dostępne. Jeżeli chcecie wypróbować dany tytuł – nie ma lepszego miejsca :)

Belki_newsletter_galaktikon_s_rpg_f

W wyznaczonej strefie będą prowadzone sesje wydawanych przez nas tytułów: OBCEGO Gry fabularnej oraz Mutanta: Roku Zerowego.

Doświadczone Matki Gry wprowadzą Was w mroczne uniwersum OBCEGO znane z filmów, gier komputerowych, książek i komiksów, w którym staniecie twarzą w twarz ze straszliwymi ksenomorfami. Będziecie też mieli okazję wyruszyć w skażone ruiny zniszczonego apokalipsą Krakowa, wcielając się w obdarzonych specjalnymi mocami mutantów w grze Mutant: Rok Zerowy.
Oczywiście będzie też możliwość porozmawiania o grach fabularnych, zapoznania się z produktami obu serii wydawniczych i zakupu najnowszych publikacji.
UWAGA: Rezerwacja miejsc na sesje będzie prowadzona on-line. Więcej informacji wkrótce.

Belki_newsletter_galaktikon_sklepik2

Jeżeli polujecie na planszowe okazje to uprzyjemni Wam to nasz Galaktyczny sklep działający przez cały okres trwania imprezy. Znajdziecie tam masę dobrych tytułów w okazyjnych cenach, w tym lekko uszkodzone gry po znacznej obniżce – także takie, które nie są już dostępne w sklepach!

 

Lokalizacja

Galaktikon 2022 odbędzie się w sobotę 3 września 2022 w Nowohuckim Centrum Kultury przy al. Jana Pawła II 232 w Krakowie.

 

Dojazd komunikacją miejską:

Tramwaj – przystanek: Plac Centralny im. R.Reagana

Linie: 10, 22, 4, 74

Autobus – przystanek: Plac Centralny im. R.Reagana

Linie: 152, 163, 172, 174, 572

Kolej: SKA3

Parking:

Wzdłuż al. Jana Pawła II i okolic Placu Centralnego – bezpłatnie.

Bezpośrednio przy Nowohuckim Centrum Kultury znajduje się płatny parking. Koszt to XX za godzinę.

Okolica i zaplecze gastronomiczne:

Nowohuckie Centrum Kultury znajduje się w sercu dzielnicy Nowa Huta w Krakowie przy Placu Centralnym im. R. Reagana. Bezpośrednio przed wejściem do budynku znajdują się Food trucki oferujące napoje, w tym kawę, oraz jedzenie i przekąski na wynos.

Bilety

bilety

Wstęp na wydarzenie Galaktikon 2022 jest płatny. Koszt zwykłej wejściówki to 20 zł, ale do 31 lipca możecie ją zakupić w promocyjnej cenie 15zł! Dzieci do lat 8 wstęp gratis.

Bilety można nabyć w naszym sklepie internetowym tutaj>>

Są 3 rodzaje biletów:

 • Bilet wstępu na Galaktikon (Kup teraz>>)
 • Bilet wstępu na Galaktikon oraz Dzień Fanatyka 2022 (Kup teraz>>)
 • Bilet wstępu na Galaktikon oraz Mistrzostwa Polski 2022 w Grę o Tron (Kup teraz>>)

UWAGA! Finaliści Mistrzostw Polski 2022 w Catan wstęp na Galaktikon oraz turniej finałowy bezpłatnie po rejestracji na wydarzenie przed rozpoczęciem pierwszej rundy turnieju oraz uprzednim potwierdzeniu obecności drogą mailową na adres catan@galakta.pl.

 

Finał Mistrzostw Polski w Catan 2022

catan_boxNa finał Mistrzostw Polski 2022 w Catan zostaną zaproszeni wszyscy laureaci I i II miejsc w tegorocznych turniejach eliminacyjnych oraz finaliści turnieju finałowego Mistrzostw Polski w Catan z 2019 roku. Udział w finale oraz towarzyszącym mu Galaktikonie jest bezpłatny.

UWAGA! Osoby, które spełniają powyższe warunki mają obowiązek potwierdzić udział w finale Mistrzostw Polski do dnia 14 sierpnia 2022 (wyjątkiem są finaliści turniejów odbywających się po tym terminie, wówczas prosimy o informacje prosimy o informację w ciągu 48 godzin po zakończeniu turnieju), drogą mailową tj. na adres: catan@galakta.pl – Prosimy o zawarcie w nim:

 • Imienia i nazwiska uczestnika
 • Nr telefonu komórkowego
 • Adresu e-mail
 • Nazwy turnieju eliminacyjnego, z którego zostali zakwalifikowani do finału lub nazwy miejsca, gdzie wspomniany turniej się odbył

 

Dzień Fanatyka 2022

ahc_60_3d_box_mockupDzień Fanatyka to wydarzenie dedykowane fanom gry Horror w Arkham LCG.  Podczas wydarzenia czekają na Was wyzwania i konkursy dla najdzielniejszych badaczy. Zapraszamy także osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z grą. Przygotujemy dla Was talie i będziemy uczyć gry, tak abyście byli gotowi stawić czoła najgroźniejszym Przedwiecznym. Wkrótce przekażemy więcej informacji i uruchomimy zapisy.

Każdy uczestnik otrzyma upominek tematyczny w tym kartę promocyjną do gry.

Każdy uczestnik Dnia Fanatyka 2022 jest również uprawniony do wstępu na wydarzenie Galaktikon, podczas którego można się spodziewać między innymi: prezentacji nowości, games roomu, okazji i promocji a także strefy RPG.

 

 

 

 

Mistrzostwa Polski w Grę o Tron 2022

gra-o-tronMistrzostwa Polski 2022 w planszową Grę o Tron to turniej, który ma na celu wyłonić najlepszego gracza w Polsce! Kto z Was zasiądzie na Żelaznym Tronie? Poza prestiżowym tytułem i chwałą sięgającą poza Westeros, na zwycięzcę czekają nagrody.

Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma tematyczny upominek.

Wkrótce zostaną opublikowane szczegółowe informacje dotyczące nagród.

Liczba miejsc ograniczona.

Każdy uczestnik Mistrzostw Polski 2022 w planszową Grę o Tron jest również uprawniony do wstępu na wydarzenie Galaktikon, podczas którego można się spodziewać między innymi: prezentacji nowości, games roomu, okazji i promocji a także strefy RPG.

 

Zasady rozgrywania Mistrzostw w Polski 2022 w grę planszową Gra o Tron.

 1. W turnieju weźmie udział 36 uczestników.
 2. Uczestnicy w sposób losowy zostaną podzieleni na 6 stolików 6-osobowych.
 3. Gracze rozegrają 1 partię eliminacyjną zgodnie z podstawowymi zasadami Gry o Tron [LINK] oraz FAQ [LINK].
 4. Rody zostaną przydzielone w sposób losowy. Podczas rozgrywki NIE będą używane karty losów bitwy.
 5. Zwycięzcy poszczególnych rozgrywek awansują do finału.
 6. Maksymalny czas na rozegranie rozgrywki eliminacyjnej to 3,5h natomiast na finał 5h.
 7. Po upływie wyznaczanego czasu, jeżeli dana rozgrywka się nie skończyła, gracze dogrywają obecnie trwającą rundę do końca. Zwycięzcą zostaje gracz zgodnie z zasadami gry, tak jak po 10 rundzie.
 8. W przypadku gdy któryś z graczy zrezygnuje z rozgrywki w trakcie jej trwania jego ród staje się nieaktywny a jego wojska traktuje się jak neutralne garnizony z siłą +1.
 9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie podyktowanymi np. ostateczną liczbą uczestników. Przed rozpoczęciem rozgrywki eliminacyjnej gracze zostaną poinformowani o ostatecznej formie rozgrywki.
 10. Organizatorzy będą starali się by w turnieju wzięło udział dokładnie 36 osób jednak nie wykluczają innej ostatecznej liczby uczestników spowodowanej czynnikami niezależnymi. W takim przypadku dopuszczają możliwość rozgrywek 5-osobowych (z nakładką na planszę: [LINK]) lub 7-osobowe (z rodem Arrynów z dodatku Matka Smoków [LINK]).
 11. Na turnieju będzie obecny sędzia główny, który będzie rozstrzygał kwestie sporne.

 

Przedpremierowe granie w nowości

Podczas Galaktikonu będziecie mieli jedyną możliwość zagrania przedpremierowo w polskie wersje językowe nowości, których premiery spodziewamy się jesienią i zimą 2022.  Zobaczcie, jakie gry będziecie mogli wypróbować!

wieczna_zima_standard_box_3d_mockup Wieczna zima: Paleoamerykanie

To gra strategiczna łącząca w innowacyjny sposób dwie znane mechaniki: worker placement oraz deck building.
zatoka_kupcow_3d_box_mockup  Zatoka kupcówTo silnie asymetryczna gra euro, w której każdy z graczy wcieli się w innego kupca ze świata fantasy, prowadzącego własny, wyjątkowy sklepik.BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/277700/merchants-cove
swiat_dinozaurow_box_3d_mockup  Świat dinozaurówJako kierownicy parku dinozaurów musicie zaplanować ich rozbudowę w taki sposób, aby pełne turystów dżipy mogły na swej trasie odwiedzić najciekawsze miejsca parku.
relikty_ludzkosci_box_3d_mockup  Relikty ludzkościGracze wcielają się w przedstawicieli frakcji kosmicznych odkrywców, których celem jest odnalezienie porzuconych na powierzchni Ziemi artefaktów ludzkiej cywilizacji, zebranie imponującej kolekcji sztuki i co najważniejsze – zarobienie fortuny!
dzikie_serengeti_3d_mockup  Dzikie SerengetiGra, w której będzie mieć za zadanie odkrywać dziką przyrodę Serengeti, utrwalać wyjątkowe kadry i stworzyć najlepszy film dokumentalny w historii.
oltree_box_3d_mockup  OltreeTo kooperacyjna i narracyjna gra, która zachwyci Cię oprawą graficzną i mechaniką.
miasta_luny_box_3d_mockup  Miasta LunyTo gra kafelkowa o tworzeniu osady na księżycu. Pozyskaj najatrakcyjniejsze działki i najciekawsze projekty. Starannie zaprojektuj swoje miasto, aby sponsorująca cię firma stanęła na czele wielkiego projektu budowy miast Luny!
Bohaterowie_tenefyru_box_800x800  Bohaterowie TenefyruKooperacyjna gra oparta o budowanie talii, w której gracze wcielają się w tytułowych bohaterów. Przedzierajcie się przez kolejne lochy, aby ulepszać swoje talie i odpowiednio się przygotować do ostatecznej potyczki.
talisman_kingdom_hearts_box_3d_mockup  Talisman: Kingdom HeartsPełna niespodzianek podróż wraz z postaciami Disneya, znanymi z gry Kingdom Hearts, w tej nowej edycji gry Talisman. Ciemność zaatakowała liczne Światy i to w rękach najodważniejszych serc leży ostatnia szansa na ocalenie wspólnej harmonii.

Nocleg

Zachęcamy do skorzystania z oferty Hotelu Centrum (https://hotel-centrum.pl/). Podczas rezerwacji telefonicznej lub mailowej na hasło „GALAKTA” można otrzymać zniżkę 10%.

Promocja dotyczy noclegów w dniach 2-4.09.2022r.

Rezerwacji można dokonywać telefonicznie lub mailowo:

+48 12 680 80 55

530 603 024

hotel@hotel-centrum.pl

Hotel Centrum znajduje się około 100 metrów od miejsca wydarzenia (Nowohuckie Centrum Kultury).