18 marca 2013

Galakta Hobby Center

Co słychać w Galakta Hobby Center?

Nie wszyscy z Was zapewne o tym wiedzą, ale w lipcu zeszłego roku nasze wydawnictwo otworzyło w Krakowie swój sklep firmowy – Galakta Hobby Center. Od poniedziałku do piątku możecie nas odwiedzić, aby zobaczyć nasze gry, skorzystać na miejscu z gier dostępnych w naszej biblioteczce (oczywiście bezpłatnie), czy zakupić gry wydane przez nas jak i przez Fantasy Flight Games (czasami można tam także znaleźć ostatnie sztuki naszych gier, czy „perełki” znalezione przy różnej okazji).

Jednak to nie wszystko! GHC to także miejsce spotkań miłośników gier. W chwili obecnej w cztery dni w tygodniu w naszym sklepie zbierają się miłośnicy planszówek i karcianek – zarówno tych wydanych, jak i tych, które dopiero się ukażą.
Dziś chcieliśmy Wam przybliżyć to, co się dzieje w naszym sklepie – może znajdziecie tam coś dla siebie i nas odwiedzicie?

Clipboard01

Poniedziałek – Granie z „niespodzianką” + Android: Netrunner LCG (od 8.04.2013)

Poniedziałek to dzień najbardziej luźny – na początku tygodnia spotykają się miłośnicy różnych naszych gier. Czasami mają przy tym okazję zobaczyć i przetestować „coś” specjalnego. Co? – o tym możecie się przekonać jedynie na miejscu. Dlaczego? – ponieważ część z tych projektów jest ściśle tajna!
Start od 16:00.

Od 8.04.2013 planujemy także ruszać w GHC z rozgrywkami w grę karcianą Android: Netrunner LCG – na razie tylko w angielską wersję, a po jej polskiej premierze, także w wersję spolonizowaną. Jeszcze przed premierą naszego wydania będziecie mogli nauczyć się grać w ten tytuł, aby po jego polskiej premierze od razu móc wskoczyć w wir cybernetycznych walk przyszłości.

Netrunner

Wtorek – Dzień Star Wars

We wtorki Galakta Hobby Center zamienia się w przystań miłośników Gwiezdnych wojen. Wówczas możecie tam pograć w X-Winga (na miejscu dysponujemy specjalnie przygotowanymi planszami do tej gry) oraz Star Wars LCG. Jeśli chcielibyście poznać tajniki pilotażu pojazdów kosmicznych albo zaznajomić się z regułami nowej gry karcianej, która już niedługo ukaże się w wersji polskiej, to jest to idealne miejsce i czas, aby to zrobić.

Niezależnie od tego, czy opowiadacie się po jasnej, czy po ciemnej stronie Mocy, na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Niedługo planujemy także ruszyć z pierwszymi turniejami w Star Wars LCG w wersji angielskiej. Natomiast po premierze polskiej edycji gry ruszymy z ligą podobną do tej, którą znają gracze WH:I.
Start od 16:00

Starwars_lcg X-wing

Środa – Dzień Warhammera: Inwazji

W środy w GHC spotykają się krakowscy (ale nie tylko) fani naszej pierwszej gry LCG – Warhammera: Inwazji. W ramach spotkań organizowane są sankcjonowane turnieje wliczane do ogólnopolskiego rankingu.

Musicie wiedzieć, że liga krakowska jest obecnie jedną z większych w Polsce i na każdym spotkaniu jest kilkanaście osób – pośród nich kilka osób z czołowych miejsc rankingu!

Jeśli szukacie pomocy w składaniu talii, potrzebujecie rad od doświadczonych graczy, czy też po prostu chcecie nauczyć się grać w Warhammera: Inwazję, to koniecznie musicie odwiedzić GHC w środę.
Start od 17:00

warhammer_inwazja
488097_339108149497056_1531285664_n

Czwartek – Dzień prototypów

Od kilku miesięcy czwartki w naszym sklepie zarezerwowane są dla autorów gier oraz osób, które chcą pomagać w tworzeniu nowych tytułów. Twórcy i testerzy spotykają się w celu poznania nowych pomysłów, przetestowania ich, podyskutowania nad ewentualnymi rozwiązaniami.

Jeżeli tworzycie gry do szuflady i nie mieliście dotychczas okazji ich przetestować to zastanówcie się, czy nie nadszedł najwyższy czas aby pokazać swoje pomysły komuś „z zewnątrz” – właśnie w czwartki macie na to idealną okazję!

A może lubicie pomagać w tworzeniu nowych gier? Potraficie dzielić się pomysłami, umiecie konstruktywnie krytykować i chcecie pomóc wschodzącym autorom? Jeśli tak, to Was równie serdecznie zapraszamy.
Start od 17:00

Przypominamy, że niezależnie od „tematyki” wieczoru, w Galakta Hobby Center zawsze można skorzystać z dostępnej na miejscu biblioteczki gier i przetestować nasze gry.
Niezdecydowanych do odwiedzin może natomiast przekona to, że dla wszystkich gości Galakta Hobby Center czeka gorąca kawa i herbata w nieograniczonej ilości ;)
Serdecznie zapraszamy!

Galakta Hobby Center
Łagiewnicka 39, 30-417 Kraków
Tel: 12 656 34 89 wew. 21
Godziny otwarcia
pn 12:00 – 15:30
wt 12:00 – 20:00
śr 12:00 – 20:00
czw 12:00 – 20:00
pt 12:00 – 15:30
Galakta Hobby Center na Facebooku