6 kwietnia 2022

Explorers of the Woodlands: Zapowiedź

Explolers_Of_The_Woodlands_Okładka_2D_ENG

Z przyjemnością zapowiadamy grę Explorers of the Woodlands, która będzie miała swoją kampanię na platformie Kickstarter już 19 kwietnia. My odpowiadamy za wersję polską, którą możecie zamówić już podczas kampanii oraz za wersję sklepową dostępną po dostarczeniu gry do wspierających.

Explorers of the Woodlands to osadzona w tajemniczym lesie kooperacyjna gra przygodowa typu dungeon crawler dla 1-4 graczy. Odkrywanie, rozmieszczanie kafelków, zarządzanie kośćmi i walka z potworami – a wszystko to w przepięknej oprawie i dwóch wariantach rozgrywki: szybkim trybie podstawowym oraz trybie kampanii.

W trybie podstawowym będziecie eksplorować tajemniczy las złożony z ponad 20 kafelków. Gdy już dotrzecie do serca tej dzikiej kniei, przyjdzie Wam stoczyć walkę z bossem, którego musicie pokonać, aby wygrać rozgrywkę.

Explolers_Of_The_Woodlands_Wizualizacja

Podczas fazy eksploracji każdy z graczy dokłada po jednym kafelku lasu, z każdą rundą sprawiając, że będzie się on coraz bardziej rozrastał.
W fazie przygód gracze kolejno rozgrywają tury swoimi postaciami. Aktywny gracz rzuca czterema kośćmi i rozmieszcza je na planszy swojego bohatera, tym samym wybierając jakie akcje będą dla niego dostepne w danej turze.

Art_8Zależnie od wyników na kościach, gracze będą mogli się poruszać, wykonywać akcje specjalne i korzystać z unikalnych zdolności. Bohaterowie będą również rosnąć w siłę wyposażając się w różnorodne przedmioty – te z kolei znajdują się na kartach łupów zdobywanych za pokonywanie potworów, znajdywanych w lesie oraz zyskiwanych w wyniku różnych wydarzeń.

Poza trybem podstawowym, gra Explorers of the Woodlands będzie również zawierać złożony z kilku misji tryb kampanii, który nada kolejnym rozgrywkom dodatkowej świeżości i regrywalności.