10 września 2018

This War Of Mine Gra Planszowa – Epizody – część II

twom_exp_pl_P

Minęła dłuższa chwila od naszego ostatniego wpisu na temat Opowieści ze zniszczonego miasta, pierwszego rozszerzenia do This War Of Mine: Gry planszowej. W związku ze zbliżającą się datą premiery pragniemy podzielić się z Wami kolejnymi informacjami.

W jednym z naszych wcześniejszych artykułów przedstawiliśmy duży moduł zatytułowany Epizody. Opisaliśmy powiązane z nim zasady oraz dwa nowe Scenariusze. Tym razem chcemy opowiedzieć Wam nieco więcej o trzech pozostałych Scenariuszach.

Pierwszy nosi tytuł Krew na śniegu. Wyobraźcie sobie miasto, w którym szaleje niekończąca się śnieżyca. Wasze Schronienie staje się najbezpieczniejszym dostępnym miejscem… a jednak to właśnie w nim dochodzi do tragedii. Odnajdujecie jednego z Waszych towarzyszy, Lukę, umierającego w wyniku ciężkiej rany zadanej podczas próby morderstwa. Kogo za to winić? Jedno z was? Sąsiadów? Napięcie będzie rosnąć z każdym upływającym dniem w miarę, jak zostaną rzucone kolejne oskarżenia i wyjdą na jaw ukryte motywy – każda Postać z grupy początkowej oraz sąsiedzi będą oznaczeni specjalnym torem Podejrzeń, za pomocą którego będziecie śledzić, jak blisko jest do uznania danej osoby za winną. Będziecie też musieli zadbać o stan zdrowia Luki reprezentowanego specjalną kartą i mieć nadzieję, że przyjaciel dotrwa do końca oblężenia, aby zeznawać przeciwko niedoszłemu mordercy.

blood-in-the-snow_fan

 

Drugi Scenariusz to Uchodźcy. Opowiada on historię grupy prześladowanych osób, które ukrywają się w Waszym domu przed wrogami. Z jednej strony możecie liczyć na pomoc nowo przybyłych, co reprezentują 3 żetony Pomocy Uchodźców. Gwarantują Wam one dodatkowe Akcje Dzienne, dzięki którym rozbudujecie Schronienie lub odnajdziecie zasoby. Z drugiej strony sama obecność uchodźców oznacza, że musicie zapewnić im żywność, środki medyczne i rozrywki, aby utrzymać na wysokim poziomie ich Kondycję oraz Ukrycie. W przeciwnym razie zawsze, gdy dobierzecie kartę z talii Przybyszy lub Intruzów, ryzykujecie, że pojawią się ludzie ścigający uchodźców, zlokalizują ich i wywleką brutalnie na zewnątrz Schronienia… co spowoduje, że poniesiecie porażkę.

Refugees

Ostatni Scenariusz to Ty i ja. Jest on osnuty na kanwie niezwykle wciągającej historii Diny i Zorana, pary kochanków, którzy spotkali się jeszcze przed wojną i pozostali ze sobą aż do dziś. Dziewczyna straciła rodziców, a obecnie desperacko poszukuje brata Petara. Z kolei chłopak postanowił opuścić swoich bliskich dla ukochanej. Dla tych dwojga każdy dzień oblężenia wypełniony jest szukaniem zapasów oraz zaginionego krewnego. Mogą oni również odwiedzić Strefę Pomocy – miejsce, gdzie można liczyć na pomoc i wsparcie… lub stracić czas na bezowocnym oczekiwaniu. Strefę reprezentuje talia 7 specjalnych kart pozwalających spotkać zarówno przyjaznych wolontariuszy z zagranicy, którzy przynoszą nadzieję i oparcie, jak również brutalnych bandytów gotowych okraść z darów każdego, kto stoi w kolejce. Jednak najbardziej wyjątkowym elementem tego Scenariusza są jego bohaterowie, Dina i Zoran. Przedstawiono ich na dedykowanych kartach Postaci Specjalnych, a oboje cechują nowe zdolności oraz efekty Charakteru. Dina i Zoran są sobie tak bliscy, że bardzo niechętnie akceptują obcych w swoim Schronieniu nawet, jeśli oznacza to drastyczne zmniejszenie szans na przetrwanie oblężenia. Jeśli dodać do tego zupełnie nowy zestaw skryptów opisujących ich trudny związek, staniecie się częścią historii rodem z dramatu Szekspira.

you-and-me

Podsumowując, moduł Epizody obejmuje 5 arkuszy Scenariuszy, ponad 30 kart, ponad 20 żetonów oraz 5 kopert z Nagrodami zawierających tajne elementy typu ”legacy”.  A co jeszcze ważniejsze – gwarantuje Wam niezliczone godziny niesamowitych doświadczeń fabularnych oraz urozmaici każdą Waszą rozgrywkę This War Of Mine: Gry planszowej.

Za kilka tygodni napiszemy więcej na temat rozszerzenia, a póki co śledźcie nasze strony! Rozszerzenie Opowieści ze zniszczonego miasta do gry This War of Mine: Gra planszowa będzie mieć anglojęzyczną premierę na tegorocznych targach gier Spiel w Essen!