27 kwietnia 2018

Epizody – część I

twom_exp_pl_P

Każdy dzień tego piekielnego oblężenia wypełniają najróżniejsze opowieści i osobiste dramaty. Niemniej są historie tak poruszające i niezwykle ważne, że wprost nie sposób ich nie opowiedzieć.

Premiera Opowieści ze zniszczonego miasta, pierwszego rozszerzenia do naszego bestselerowego tytułu This War Of Mine: Gry planszowej, zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji pragniemy opowiedzieć Wam o szeregu nowych możliwości, do jakich uzyskacie dostęp, gdy tylko otworzycie pudełko.

Z naszej pierwszej zapowiedzi wiecie już, że rozszerzenie będzie podzielone na moduły. Tym razem skupimy się na module Epizody obejmującym 5 zupełnie nowych Scenariuszy o całkowicie odmiennym, unikatowym klimacie i tematyce.

W grze podstawowej This War Of Mine: Gra planszowa znajdowały się 2 proste Scenariusze zatytułowane Ostatni dzień oraz Wieczna noc. Pozwalały one rozegrać krótkie, 2-3 godzinne kampanie opatrzone szeregiem zasad specjalnych oraz nowych warunków zwycięstwa. W Opowieściach ze zniszczonego miasta zdecydowaliśmy się wprowadzić rozgrywkę na wyższy poziom dzięki znacznie bardziej złożonym Scenariuszom, które wykorzystują nowe reguły, dedykowane karty i żetony.

Skażona strefa

Każdy Scenariusz charakteryzuje wyjątkowa tematyka. W niniejszym artykule opowiemy Wam o 2 z 5 Scenariuszy. Pierwszy nosi tytuł Epidemia. Wasza grupa musi przeżyć w mieście, które jest nie tylko oblężone przez bezwzględnych żołnierzy, ale też wyniszczane przez niezwykle zaraźliwą chorobę. Ulice pełne chorych, trudne do zdobycia zapasy i szczepionki sprzedawane za horrendalne kwoty – wszystko to stanie się codziennością, jeśli postanowicie podjąć wyzwanie. Będziecie musieli dzielić swoje niewielkie zasoby pomiędzy zwykłe potrzeby Waszej grupy oraz zapobieganie skutkom zarazy: stawianie czoła trawionym chorobą mieszkańcom reprezentowanym przez talię kart Epidemii, zdobywanie szczepionek dla Postaci w lokalnej placówce służb medycznych oraz opiekowanie się tymi już zarażonymi. Słowo „przetrwanie” nabierze całkiem nowego znaczenia, ponieważ akcja Scenariusza pozwoli gotować wodę celem uniknięcia zarażenia, a żeton Epidemii każdego dnia będzie przypominać, że pozostawanie w opanowanym epidemią mieście jest równoznaczne ze śmiercią.

epidemic_fan

Razem przetrwamy

Drugi scenariusz jest zatytułowany Ramię w ramię. Skupia się na relacjach pomiędzy ludźmi oraz na tym, co się z nimi dzieje, gdy nadchodzą ciężkie czasy. Wasza grupa będzie musiała przetrwać ostatnie dni oblężenia, lecz nie samotnie: będziecie mieć czterech sąsiadów – zarówno pojedynczych ludzi, jaki i całe rodziny – charakteryzowanych odmiennymi potrzebami, nadziejami i uczuciami. Będziecie musieli wybierać pomiędzy chęcią pomocy tym ludziom poprzez obniżanie poziomu ich Potrzeb na specjalnych torach lub ignorowaniem ich problemów z myślą o przetrwaniu Waszej grupy. Niektórzy z nich, jak złota rączka Andrej, który potrafi wybudować dowolny Sprzęt w Schronieniu, udzielą Wam użytecznego wsparcia, inni okażą się wyłącznie obciążeniem. Jednak każda rodzina umierająca w wyniku Waszych zaniedbań i obojętności spowoduje, że szanse utrzymania pozostałych przy życiu drastycznie zmaleją, ponieważ kolejne odwiedziny w sąsiedztwie zmuszą Was do wykonywania trudnych rzutów na Empatię. A zwycięstwo będzie wymagało utrzymania przy życiu co najmniej 2 sąsiadów…

side_fan

Nagrody

Ostatni element, o jakim chcemy opowiedzieć, jest związany z dodatkową zawartością, jaką znajdziecie w 5 specjalnie oznaczonych kopertach. Wprowadzą one do gry mechanizmy typu legacy. Kiedy uda Wam się wygrać w danym Scenariuszu, będziecie mogli otworzyć powiązaną z nim kopertę, a następnie dodać wszystko, co znajdziecie wewnątrz, do gry podstawowej. Od tej chwili za każdym razem, gdy zasiądziecie do nowej kampanii, czy Scenariusza, skorzystacie z nowych elementów. Tym samym zostaniecie nagrodzeni za każde zwycięstwo, a Wasz egzemplarz This War Of Mine: Gry planszowej będzie się tym bardziej wzbogacać, im więcej udanych rozgrywek będziecie mieć za sobą.

TWOM_ruins_rewards

Tyle na dziś. W kolejnym tekście napiszemy więcej o 3 pozostałych Scenariuszach, a do tego czasu – śledźcie nasze strony! Rozszerzenie Opowieści ze zniszczonego miasta trafi do sprzedaży już w 3. kwartale 2018 roku.

Przedstawione grafiki nie są jeszcze finalne i mogą różnić się od tych, które ostatecznie znajdą się w grze. Polska wersja gry jest w przygotowaniu.