23 listopada 2015

Eksploruj Tajemnicze Ruiny

box

Jednakże pewnego dnia, gdy połączymy rozproszoną wiedzę, otworzą się przed nami tak przerażające perspektywy rzeczywistości, a równocześnie naszej strasznej sytuacji, że albo oszalejemy z powodu tego odkrycia, albo uciekniemy od tego śmiercionośnego światła, przenosząc się w spokój i bezpieczeństwo nowego mrocznego wieku.
   –H. P. Lovecraft, Zew Cthulhu

Wydawnictwo Galakta ma przyjemność ogłosić nadchodzącą premierę nowego rozszerzenia Tajemnicze Ruiny do lovecraftiańskiej gry planszowej Eldritch Horror: Przedwieczna Groza.

Cały świat usiany jest starożytnymi ruinami, kamiennymi monumentami wzniesionymi przez cywilizacje z przeszłości. Ruinami, które skrywają mroczne sekrety, których odkrycie jest niezbędne, by ocalić świat od przerażającego losu. W Tajemniczych Ruinach poszukiwacze muszą dotrzeć do tych niezwykłych miejsc i rozwiązać ich zagadkę, zanim skończy się czas i Ziemia zostanie pochłonięta. Przedwieczny, którego wprowadza dodatek, nie jest monstrum z innego wymiaru ani stworem z głębin. W Tajemniczych Ruinach gracze zmierzą się z Syzygium – zabójczym układem planet. Innymi słowy: ich przeciwnikiem będzie sam wszechświat.

WACHLARZ_PL

Starożytne ruiny i nadciągająca zagłada

Wieki temu prorocy i kapłani przewidzieli, że pewnego dnia Słońce, Ziemia i Księżyc ustawią się w linii z samym centrum wszechświata, co doprowadzi do otwarcia się bram do dziedziny mrocznego boga, który pożera wszystko. Aby zapobiec nadchodzącej zagładzie rodzaju ludzkiego, owi prorocy i kapłani zlecili budowę strzelistych świątyń i posągów – te pierwsze wielkie dokonania ludzkiej myśli inżynierskiej miały zagwarantować ludzkości klucz do ocalenia. Dzisiaj nieubłaganie zbliża się ten tajemniczy układ planet. Tylko dzięki spenetrowaniu tych opuszczonych monumentów i zmierzeniu się z czyhającą wewnątrz grozą gracze mogą ocalić Ziemię przed nadciągającą zagładą.

Tajemnicze Ruiny pozwalają odkryć prehistoryczne majańskie świątynie Chichen Itza, wijący się Wielki Mur Chiński, spowity mgłami Stonehenge i dumne posągi Moai z Wysp Wielkanocnych. Nowa talia spotkań w tajemniczych ruinach ożywia te cztery miejsca, wprowadzając spotkania, które mogą odmienić czasoprzestrzeń na korzyść graczy lub przekląć ich wyniszczającymi Stanami. Poza tymi miejscami wielkiej wagi w swojej walce z nowym Przedwiecznym gracze odwiedzą także inne miejsca tajemniczej mocy, rozsiane po świecie. Nowe karty spotkań w miejscach i karty spotkań badawczych wiążą się z innymi starożytnymi ruinami i artefaktami w miejscach takich jak Egipt, Argentyna, San Francisco czy Arkham.

eh04-syzygyart

Jednym ze sposobów na odsunięcie zagłady jest zadbanie o niewidzialną tarczę chroniącą świat poprzez specjalne spotkania wzmocnienia bariery. Co oczywiste, spotkania te niosą ze sobą nieprzeliczone zagrożenia. Może się zdarzyć, że akurat podczas przeprowadzania rytuału badacz przez przypadek rozzłości kapryśnego ducha, który zamieszkiwał te ruiny. Nawet jeśli graczom nie uda się na czas uniemożliwić otwarcia się mrocznego portalu w centrum wszechświata, ciągle jest nadzieja na zapieczętowanie portalu i uratowanie rasy ludzkiej. Specjalne wydarzenia pieczętowania bramy zabierają badaczy na drugą stronę wrót zagłady, do nienazwanego i demonicznego świata, gdzie może zdarzyć się, że będą musieli bronić ludzkości w okrutnej walce. Bez względu na drogę, którą przemierzą, rytuały, które przeprowadzą, i wskazówki, na które się natkną – los ludzkości leży w rękach badaczy.

Agenci Tajemnic

eh04-tonymorganCzterech nowych badaczy zdecydowało się dołączyć do rozwiązywania tajemnic kosmosu w rozszerzeniu Tajemnicze Ruiny. Pośród nich znalazł się Tony Morgan, niezwykle spostrzegawczy łowca nagród. Odmieniony przez pewne niemal śmiertelne wydarzenie, w którym swój udział mieli oślizgli, na wpół ludzcy mieszkańcy Innsmouth, Tony jest całkowicie poświęcony oczyszczaniu Arkham zarówno z przestępców, jak i potworów, nie zważając już nawet na nagrodę za ich głowy. Bystry wzrok Tony’ego pomoże innym badaczom odczytać zatarte inskrypcje i starożytne artefakty ukryte wewnątrz ruin. Tony otrzymuje także żetony skupienia za pokonywanie potworów, co jest dodatkową pomocą przy szukaniu wskazówek.

Wysiłki badaczy wspomoże wielu nowych sprzymierzeńców. Dzięki potężnej telepatce Asenath Waite gracz otrzymuje możliwość zamknięcia właśnie otwartej bramy i usunięcia wszystkich monstrów, które z niej wypełzły, w zamian za odrzucenie dwóch zaklęć. Informatorka, po uprzednim przekonaniu jej do swojej sprawy, pomaga z uporządkowaniem wiedzy i w testach obserwacji. Uczony Kustosz Muzeum nie tylko wyposaża graczy w unikatowy relikt, ale także pomaga podczas spotkań ekspedycyjnych i spotkań w ruinach. Od chwili, w której wrogiem badaczy stały się same planety, będą potrzebowali oni każdej pomocy, jaką uda im się uzyskać.

eh04-manincavejpg

Nadciąga burza

Wraz z ustawieniem się planet w porządku rozrywa się sama materia wszechświata. Nowe potwory wyłaniają się i polują na ludzi, a dziwne i niesłychane rzeczy wydarzają się w największych miastach świata, na oceanach i w mrocznych puszczach. Czy badacze przetrwają nadchodzącą burzę, czy też zostaną pochłonięci razem z resztą ludzkości?

Tajemnicze Ruiny będą gotowe do eksploracji już w 2016!