25 sierpnia 2014

Dołączcie do watahy!

skowyt

„Póki choć jeden człowiek walczy zaciekle za sprawiedliwość i prawdę, wciąż jest nadzieja dla tej galaktyki.”
- Ragnar Czarnogrzywy

Z przyjemnością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się Skowyt Czarnogrzywego – dodatek otwierający cykl Liderów do gry Warhammer 40 000: Podbój.

Rozszerzenie Skowyt Czarnogrzywego wprowadza do gry sześćdziesiąt nowych kart, które pozwolą rozwinąć bitwy w mrocznej przyszłości uniwersum Warhammer 40 000: Podbój. Pośród nich znajdzie się gotowy do walki nowy lider Space Marine, który wraz ze swoim sygnowanym oddziałem otworzy nowe możliwości podboju sektora Traxis. Dodatkowo, w zestawie znajdą się trzy kopie każdej z siedemnastu różnych kart, które zachęcą graczy do wstąpienia w szeregi inkwizycji, eksperymentowania z technologią heretyków lub zapoczątkowania ogarniającego cały sektor Waaagh!

Jako pierwsze rozszerzenie z cyklu Liderów, Skowyt Czarnogrzywego rzuca liderów na front walki o sektor Traxis. W każdym zestawie wojennym zaprezentowany zostanie nowy lider, prowadzący złaknione krwi armie i przynoszący nowe strategie zwycięstwa. Jednak liderzy to nie wszystko, co przynoszą nowe dodatki – inne karty z rozszerzenia Skowyt Czarnogrzywego i pozostałych rozszerzeń cyklu skupiają się na liderach graczy, zapewniając za ich pośrednictwem wsparcie dla innych jednostek lub zarządzanie ruchami wojsk czy możliwość wyczerpywania ich aby uruchomić potężne zdolności.

wachlarz2

W kolejnych dodatkach cyklu każda z frakcji otrzyma nowego lidera, wśród których znajdzie się Imperialny Inkwizytor czy Lord Feniks Eldarów.

W cyklu Liderów szczególne wyeksponowany jest wpływ liderów na rozgrywkę. Ci potężni wojownicy i inspirujący przywódcy stanowią krwiobieg Podboju, a projektowanie nowego lidera wiąże się ze zdefiniowaniem sposobu, w jaki dany lider będzie mógł zostać wykorzystany w grze.

wachlarz-cykl

Pierwszy z nowych liderów, Ragnar Czarnogrzywy, został stworzony aby zapolować na wrogich liderów, zmuszając ich do walki tak często, jak to możliwe. Strategia polowania idealnie pasuje do Kosmicznych Wilków. Ci Space Marines zostali stworzenia aby niszczyć mocarstwa i miażdżyć wszystko co stanie na drodze Imperium. Sygnowana jednostka Ragnara – Wartownik Czarnogrzywego – stanowi istotną pomoc w polowaniu. Ta budząca strach jednostka może przemieścić się z dowolnego miejsca aby osaczyć wrogiego lidera. Nawet jeśli za pierwszym razem nie uda się odgadnąć, gdzie poruszy się wrogi lider, Łowy Czarnogrzywego pozwolą na podążenie za rywalem na sąsiednią planetę, kończąc polowanie otwartą walką.

ragnarSpotkanie twarzą w twarz z przeciwnikiem jest niebezpieczne, ale wyjątkowa broń Ragnara – Kieł mrozu – może zwiększyć atak i wytrzymałość jednostki, pomagając zwyciężyć z wrogim liderem. Jeśli przeciwnik spróbuje uciec krwiożerczym wilkom, Kapłan Run Morkaia sprawi, że nie uda mu się wydostać nietkniętym z pułapki.

Ragnar jest dopiero pierwszym z nowych liderów, którzy znajdą się w tym cyklu. W kolejnych rozszerzeniach możecie spodziewać się Inkwizytorów, Niebian lub Wielkich Demonów.

W cyklu Liderów pojawi się również wiele karty stanowiących wsparcie działań liderów, dzięki czemu będą oni jeszcze bardziej użyteczni. Karty takie jak Mobilizacja Gwardii wymagają wyczerpania lidera jako część kosztu zdolności, oferując w zamian duże korzyści. Inne karty, takie jak Rekruci z Bork’an, stają się silniejsze w obecności lidera, przez co decyzja, na którą planetę wysłać lidera wymaga jeszcze głębszego przemyślenia.

Rozszerzenia z cyklu Liderów wprowadzą do gry nowych liderów i zdolności, bombardując sektor Traxis nowymi strategiami. Dzięki nim walka o galaktyczną dominację będzie jeszcze bardziej zażarta!

Łowy pośród gwiazd

Rozpocznijcie galaktyczne łowy Ragnara Czarnogrzywego! Niezależnie, czy zastosujecie agresywną taktykę Czarnogrzywego, będziecie rozkoszować się torturami Mrocznych Eldarów, czy posiądziecie potężną technologię imperium Tau, Skowyt Czarnogrzywego zapewni wam nowe jednostki, rozszerzenia, wsparcie i wydarzenia, które będziecie mogli wykorzystać podczas walk o sektor Traxis, już w czwartym kwartale 2014!