21 lutego 2014

Dołącz do dworskich intryg

intygi_westeros

Z przyjemnością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się gra karciana o dworskich intrygach i spiskach – Gra o Tron: Intrygi Westeros, oparta na serialu Gra o Tron. Podczas rozgrywki od dwóch do sześciu graczy zmierzy się w walce o Żelazny Tron. Królewski dwór Westeros jest miejscem gdzie rozgrywa się wiele intryg, ponieważ wielmoże, rycerze oraz dworzanie spiskują aby wpłynąć na przyszłość Siedmiu Królestw. Stosując sprytne zagrywki i planując swoje posunięcia gracze będą mogli wywalczyć prawo do zasiadania na Żelaznym Tronie.

Spiski i nieufność

Gra o Tron: Intrygi Westeros jest szybką grą karcianą, autorstwa uznanego twórcy gier – Reinera Knizii. Każda rozgrywka składa się z serii rund, w których gracze zagrywają postacie, próbując zagarnąć dla siebie Żelazny Tron.

W każdej rundzie gracze realizują swoje plany i starają się pokonać przeciwników zagrywając karty postaci. W każdej turze gracz musi zagrać z ręki jedną taką kartę, dodając ją do dworu w Królewskiej Przystani. Każda zagrana postać przybliża graczy do zwycięstwa, jednak ich umieszczanie ich w grze podlega pewnym zasadom.

intrygi_wachlarz

Pierwsza karta postaci w rundzie zawsze musi zostać zagrana w pierwszym rzędzie, tworząc podstawę dworu. Kiedy w pierwszym rzędzie znajdują się dwie karty, można umieścić kolejną powyżej nich. Jednakże zagrywana w ten sposób karta musi pochodzić z rodu odpowiadającemu rodowi jednej z kart w pierwszym rzędzie. W Grze o Tron: Intrygach Westeros karty podzielone są pomiędzy cztery rody: Starków, Lannisterów, Baratheonów oraz Targaryenów, a każdy gracz może posiadać karty ze wszystkich czterech rodów.

Dwór powiększa się wraz z zagrywaniem kolejnych kart, jednak w pewnym momencie może okazać się, że gracz nie ma możliwości zagrania karty zgodnie z zasadami. W takim wypadku gracz zostaje wyeliminowany, a runda toczy się dalej bez jego udziału. Runda dobiega końca, kiedy żaden z graczy nie jest w stanie zagrać żadnej karty, a gracz, który zagrał ostatnią z nich zostaje zwycięzcą rundy. Podczas rozgrywki gracze rozgrywają liczbę rund równą liczbie uczestników rozgrywki.

card-fan-1

Zwycięzca rundy zdobywa przywilej dobrania karty Żelaznego Tronu, która pozwoli anulować część punktów karnych. Jego przeciwnicy otrzymują natomiast karne punkty, w liczbie odpowiadającej ilości kart pozostałych im na koniec rundy. W trakcie rozgrywki otrzymują punkty karne za niezagrane karty oraz redukują ich liczbę zdobywając karty z talii Żelaznego Tronu. Na koniec gry, gracz który uzyskał najniższy wynik zostaje zwycięzcą!

Wyścig do tronu

Dwór w Królewskiej Przystani jest zdradziecki, dlatego będziecie musieli przewidywać ruchy przeciwników i wykazać się sprytem aby przechytrzyć przeciwników i zdobyć królewski tron. Spiskowanie i walkę o władzę będziecie mogli rozpocząć już w połowie tego roku, wraz z premierą Gry o Tron: Intryg Westeros!