10 lutego 2021

Civilization: Nowy Początek – Terra Incognita: zapowiedź

cover_800x800_cywilizacja_terra_incognita

Tak, tak, tak! Z przyjemnością ogłaszamy, że tak bardzo oczekiwany dodatek do gry Civilization: Nowy Początek pod tytułem Terra Incognita już w tym roku trafi na sklepowe półki.

W rozszerzeniu Terra Incognita, poza granicami waszej raczkującej cywilizacji czeka was wielka niewiadoma – kraina rozległych otwartych przestrzeni.  W miarę postępu wasza cywilizacja rozprzestrzeni się na te ziemie i spotka inne budzące się do życia narody. Jednak, aby to zrobić będziecie musieli wykazać się odwagą i uporem godnym prawdziwych odkrywców.

Dzięki Terra Incognita będziecie mogli między innymi odkrywać swoje otoczenie i nowe krajobrazy.  Wasze miasta będą rozwijać nowe dzielnice, które dadzą wam nowe umiejętności. Nowe formy rządów oferują korzyści, a bitwa zostaje na nowo zdefiniowana z większą liczbą armii. Dziesięciu nowych przywódców pozwoli wam również podwoić liczbę cywilizacji, którymi możecie grać. Co ciekawe, szczególnie dla graczy z Polski – dodatek wprowadza postać polskiego przywódcy – Królowej Jadwigi.

Dzięki Terra Incognita nawet pięciu graczy będzie mogło budować własne cywilizacje i odkrywać nowe obszary.

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgameexpansion/314014/civilization-new-dawn-terra-incognita

O Sid Meier’s Civilization: Nowy początek

cover_800x800_cywilizacjaSid Meier’s Civilization: Nowy początek przenosi bestsellerową serię komputerowych gier strategicznych na planszę. W tej dynamicznej i przystępnej adaptacji gracze poprowadzą swoje nacje do wyścigu o terytoria, technologię i wyjątkowe cuda świata.

Pozornie proste zasady kryją strategiczną głębię, a podejmowanie kluczowych decyzji jest niezbędne, aby doprowadzić swoją cywilizację do zwycięstwa. Gracze mogą wysyłać karawany, aby nawiązać stosunki dyplomatyczne z sąsiadami, lub próbować zmiażdżyć ich potęgą militarną. Możliwe jest również rozwijanie kultury oraz prowadzenie badań, aby uzyskać dostęp do zaawansowanych kart akcji. Równie ważne jest skupianie się na produkcji, która pozwala na budowę kolejnych miast i niesamowitych cudów świata. Dzięki różnorodnym celom i pięknej mapie, kreowanej za każdym razem na nowo, każda rozgrywka będzie inna niż wszystkie!