30 listopada 2022

CATAN: Świt ludzkości od dziś na sklepowych półkach

Catan_Świt_Ludzkości_Premiera_800_1000

Rodzina CATANU od dziś się powiększa! CATAN: Świt ludzkości ma dziś premierę! Czas wyruszyć w daleką drogę i rozpocząć osiedlanie całego świata. W drodze z Afryki do Europy, Azji, Australii i Ameryki czeka Was przeprawa z tygrysami szablozębnymi i neandertalczykami, zbieranie surowców i polowanie na wielką zwierzynę. Skoro o polowaniach mowa, to jeszcze tylko dziś możecie dostać bonusowo kartę promo „Szaman”, którą dodajemy gratis w przedsprzedaży! Grę możecie nabyć w naszym galaktycznym sklepie >>>TUTAJ<<< i w najlepszych sklepach z grami planszowymi.

O grze

CATAN_Dawn_of_the_Humankind_Promo_1-13Współczesny człowiek – Homo sapiens – pochodzi z Afryki. Niektórzy z tych wczesnych łowców-zbieraczy, powodowani zmianą klimatu, niedoborem żywności czy też może zwykłą ciekawością, około 185 000 lat temu zaczęli odkrywać nowe regiony i rozprzestrzenili się po całym świecie. Około 60 000 lat temu dotarli aż do Azji Wschodniej, a około 20 000 lat później osiedlili się w Europie. W międzyczasie udało im się również podbić ocean i dotrzeć do Australii. W epoce lodowcowej, około 14 000 lat temu, z powodu niższego poziomu morza istniał most lądowy między Azją a Ameryką. Żyjący w tamtych czasach ludzie wykorzystywali to połączenie, aby przemieścić się na inne obszary.

Rozprzestrzeniając się, człowiek musiał nieustannie dostosowywać się do nowych warunków klimatycznych i nieprzyjaznych środowisk, odkrywać nowe, nieznane dotąd źródła pożywienia i opracowywać nowe narzędzia. Głównie dzięki wysoko rozwiniętemu mózgowi był w stanie przetrwać w dowolnym miejscu na świecie. Ludzie z epoki kamienia rozwinęli swoje umiejętności manualne, nauczyli się rozpalać ogniska, wędzić i suszyć żywność, aby ją konserwować, a także ulepszyli swój sprzęt myśliwski. Ze względu na coraz częstsze problemy ze znalezieniem jaskiń chroniących ich przed żywiołami, nauczyli się budować solidne namioty ze skór, kości, drewna i kłów mamuta. Łodzie rybackie, oprócz swojego
podstawowego przeznaczenia, były również używane do eksploracji mórz i oceanów, dzięki czemu z czasem została zasiedlona również Australia i wiele wysp.

W Europie i Azji Homo sapiens napotkał podobnie rozwiniętych neandertalczyków, którzy opuścili Afrykę wiele tysięcy lat wcześniej. Badania pokazują, że obie grupy żyły obok siebie i utrzymywały stosunki przez tysiące lat. Nie wiemy, czy miały one charakter pokojowy ani jak wyglądała ich walka o zasoby.

W grze CATAN – Świt ludzkości doświadczysz początków historii ludzkości na przestrzeni tysiącleci. Czy uda ci się przenieść swoje plemiona z Afryki do Europy, Azji, Australii i Ameryki i tam się osiedlić?