25 stycznia 2017

Catan: Skarby, Smoki i Odkrywcy

catan_smoki_box

Catan: Skarby, Smoki i Odkrywcy

Z przyjemnością zawiadamiamy, że już w przyszłym tygodniu do sklepów trafi nowe rozszerzenie do Catanu! Skarby, Smoki i Odkrywcy to sześć nowych przygód o różnym stopniu trudności i zupełnie nowe elementy. Pokonuj smoki, zdobywaj skarby i odkrywaj nowe lądy – zobaczcie, co czeka na Was w nowym dodatku, którego premiera już w przyszłym tygodniu.

catan_smoki_smokNowe przygody na wyspie Catan!

Rozszerzenie Skarby, Smoki i Odkrywcy składa się z sześciu różnych scenariuszy. Są one przeznaczone przede wszystkim dla graczy, którzy znają już dobrze rozszerzenia Żeglarze oraz Miasta i Rycerze i chcieliby podnieść poziom trudności gry. Szczególnie powinny im przypaść do gustu scenariusze Pustynne smoki, Wielki Catan, Wielki kanał i Zaczarowana kraina. Gracze, którzy wolą prostsze, skupiające się na odkrywaniu i ekonomii rozgrywki, powinni sięgnąć po Wyspy skarbów i Wyprawę w nieznane. Ponadto dzięki bogactwu rozszerzenia Skarby, Smoki i Odkrywcy gracze lubiący tworzyć własne scenariusze lub rozwijać te już istniejące mogą wykorzystać wiele nowych elementów, w tym kafelki smoków, skarbów i kanałów. Jeśli jesteście ciekawi, jaki charakter mają nowe scenariusze, to poniżej przybliżamy jeden z nich – Zaczarowaną krainę.

Zaczarowana kraina

W zaczarowanej krainie smoki strzegą drogocennych skarbów, które przynoszą graczom punkty zwycięstwa, gdy tylko wejdą w ich posiadanie. Niestety, zaczarowana kraina to wyspa – aby się na nią dostać, trzeba najpierw zbudować statek, aby wyprawić swoich rycerzy przez morze. Na polowanie na smoki nie należy jednak wysyłać słabych rycerzy – skarbów zaczarowanej krainy strzeże wiele potężnych smoków, których pokonać mogą jedynie najodważniejsi.

Zaczarowana Kraina to jeden z sześciu nowych scenariuszy, które wykorzystują elementy zawarte w Skarbach, Smokach i Odkrywcach. Zaczarowana kraina wymaga także rozszerzeń Żeglarz oraz Miasta i Rycerze. Zobaczcie, jak rozbudowuje ona rozgrywkę w Catan – czekają na Was niezwykłe przygody. Podstawowy układ pól w Zaczarowanej krainie wygląda następująco:

catan_smoki_setup

W fazie początkowej każdy z graczy zbuduje 2 osady i jedno miasto na wyspie startowej (po lewej), w tym jedno z nich będzie musiało znajdować się na wybrzeżu. Tak przygotowani gracze przystąpią do odkrywania nowych lądów.

catan_smoki_trudnoscW Zaczarowanej krainie szczególną rolę będą odgrywać rycerze. Według nowych zasad gracze będą mogli przenieść swojego rycerza na przeklętą ziemię na nowej wyspie. Tam każdy rycerz może eksplorować teren i próbować swoich sił w walce ze smokami.

Na początku gracze nie wiedzą, z jakim zagrożeniem przyjdzie im się mierzyć. Każdy smok może występować w jednej z trzech odmian, co zaznaczone jest na odwrocie kafelka smoka. Są smoki, z którymi da sobie radę każdy, nawet najsłabszy rycerz, takie, które pokona tylko silny lub potężny rycerz, a także takie, które mogą zostać pokonane tylko przez potężnego rycerza. Za każdego pokonanego smoka gracz otrzymuje punkt zwycięstwa.

Weź skarby w swoje ręce

Sześć scenariuszy to jeszcze nie wszystko. Nowe elementy pobudzają wyobraźnię i mogę zostać wykorzystane do tworzenia własnych scenariuszy. Potężny smok strzegący skarbu? Obrona miasta na jeziorze przed gniewem starożytnych władców przestworzy? A może jakieś układy z inteligentnymi, lecz podstępnymi stworzeniami? Zbudujcie własny scenariusz wykorzystując elementy ze Skarbów, Smoków i Odkrywców  i zaproście znajomych do wspólnego odkrywania tajemnic Catanu.